Журналы

Бухгалтерия: бюджет

Бухгалтерия: бюджет 18.04.2022

15

Тема номера


Держслужбовцям заборонили працювати дистанційно з-за кордону: розбираємося з нововведенням

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» від 12.04.2022 р. № 440)

Новости

Умови надання консультацій у квітні 2022 року (c. 2)
Термін діЇ категорії спортивної школи, що спливає в період воєнного стану, може бути продовжено (c. 3)
Передача державного та комунального майна на користь ЗСУ: за зразком передач для АТО (c. 3)
Екологічний податок в умовах дії воєнного стану (c. 3)
Порядок фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій: є зміни (c. 4)
З 1 квітня 2022 року податкові агенти зобов’язані утримувати ПДФО та ВЗ у разі купівлі сільгосппродукції у фізосіб (c. 4)
Надання медичної допомоги військовослужбовцям в умовах воєнного стану (c. 4)
Посади, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби (c. 5)
Зміни до Порядку заміщення на конкурсній основі вакантних посад науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах (c. 5)
Кадрові накази Міноборони (c. 5)

Экспресс-ответы

Держслужбовця мобілізовано в період випробувального терміну: коли можна присвоїти черговий ранг? (c. 6)
Алла Головко
Переведення на рівнозначну посаду в період воєнного стану (c. 6)
Алла Головко
Попередня оплата за договором закупівлі в період воєнного стану (c. 6)
Людмила Линник
Внутрішній аудит в умовах воєнного стану: пояснює Мінфін (c. 7)

(лист Мінфіну від 20.03.2022 р. № 33020-07-5/6432)

Алла Головко
«Коронавірусна» доплата: чи входить до розрахунку відпускних та лікарняних? (c. 8)
Людмила Балла
Держслужбовець проходить службу: коли присвоїти черговий ранг? (c. 8)
Алла Головко
ВПО-вчитель має основне місце роботи: скільки може працювати за сумісництвом? (c. 8)
Алла Головко
Трудова книжка закінчилася: оформляємо вкладиш (c. 9)

(лист Держпраці від 18.02.2022 р. № 1026/4/4.1-ЗВ-22 (витяг))

Екатерина Проценко
Працівник відмовився від роботи в перший день дії трудового договору (c. 10)
Наталия Алейникова
Учитель досяг пенсійного віку, а посвідчення не видають: коли треба перевести на строковий трудовий договір? (c. 10)
Алла Головко

Документы и комментарии

Закупівлі до 50 тис. грн та прямі договори за результатами незавершених «переговорок». Вивчаємо чергові зміни в правилах закупівель воєнного стану (c. 12)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» від 12.04.2022 р. № 437)

Людмила Линник
Держслужбовцям заборонили працювати дистанційно з-за кордону: розбираємося з нововведенням (c. 14)

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» від 12.04.2022 р. № 440)

Алла Головко

Обратная связь

Гуманітарна допомога та внутрішньовідомча передача основних засобів: хоч обидві безоплатні, але облік значно різниться (c. 17)

Наша комунальна установа (центр надання соціальних послуг) отримала з-за кордону автомобіль, обладнаний для перевезення осіб з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, як гуманітарну допомогу. Також передана будівля від міської ради, яка є нашим засновником. Як відобразити ці операції в бухобліку?

Артем Гусев, Любовь Крутая
Дитина з особливими освітніми потребами перебуває за кордоном та не навчається: що з інклюзивною доплатою? (c. 20)

В закладі загальної середньої освіти (ЗЗСО) створено три інклюзивні класи. У зв’язку з цим встановлено доплату:
— керівнику ЗЗСО та заступнику керівника з навчальної роботи, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами, — 20 % посадового окладу;
— вчителям за роботу в інклюзивних класах — 20 % за години роботи в таких класах.
​Наразі навчання відбувається в дистанційному режимі і головний розпорядник коштів наполягає, щоб доплату директору і заступнику зняти. Крім того, в одному з інклюзивних класів був тільки один учень з особливими освітніми проблемами і зараз він перебуває за кордоном та не навчається взагалі (але його і не відраховано). Чи мають керівні та педагогічні працівники право на інклюзивну доплату?

Людмила Балла
Чи можна перераховувати зарплату працівника іншій особі (його родичу)? (c. 23)

Працівник просить перераховувати весь його заробіток на зарплатну картку дружини (перебуває за кордоном на період воєнних дій). Чи це правомірно? Як у такому випадку діяти бухгалтеру установи?

Наталия Алейникова
Білоруські документи про освіту більше не визнаються в України: як це вплине на трудові відносини з працівниками? (c. 24)

У ДЮСШ працюють тренер-викладач та директор, які мають документи про освіту, видані білоруським закладом освіти. Як слід діяти щодо таких працівників після набрання чинності постановою КМУ від 09.04.2022 р. № 417?

Алла Головко
Керівник гуртка — сумісник: оплата простою (c. 28)

У закладі освіти працюють керівники гуртків — сумісники. Наразі заклад не працює — оголошено простій, за наказом керівника простій педагогічним працівникам оплачують у розмірі середньої зарплати. Як її обчислити для керівників гуртків — сумісників, адже в них погодинна оплата праці?

Алла Головко

Дополнительные материалы

Щодо здійснення внутрішнього аудиту в період дії воєнного стану (c. 8)

Міністерство фінансів України
Лист від 20.03.2022 р. № 33020-07-5/6432
​Додаток до матеріалу:

  • "" // "ББ", 2022, № 15
Министерство финансов Украины
Щодо відповідальності за ведення трудових книжок (c. 10)

Державна служба України з питань праці
Лист від 18.02.2022 р. № 1026/4/4.1-ЗВ-22 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

  • "" // "ББ", 2022, № 15
Государственная служба Украины по вопросам труда

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи