Журналы

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 18.03.2024

11

Тема номера


Бюджетну звітність доповнено новим додатком: зустрічаємо весну та зміни

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» від 16.02.2024 № 84)

Документы и комментарии

Бюджетну звітність доповнено новим додатком: зустрічаємо весну та зміни (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» від 16.02.2024 № 84)

Алена Киселева
Дистанційна робота з іншого міста та відрядження: що з оподаткуванням витрат? (c. 6)

(коментар до ІПК ДПС України від 26.02.2024 № 960/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК)

Алла Головко

Статьи

Установа — учасник публічних закупівель: обліковуємо витрати на тендер (c. 10)

Зазвичай бюджетні установи є замовниками публічних закупівель, але можуть виступати й учасниками тендеру. В такому разі вони несуть певні витрати для участі в закупівлі. Як їх обліковувати, розглянемо в статті.
(лист ДКСУ від 07.03.2024 № 15-12-12/5009)

Маргарита Ващук
Облік захищених носіїв особистих ключів — токенів (c. 14)

Зараз важко уявити сучасний електронний документообіг без цифрових підписів. Подання звітності, заповнення реєстраційних форм на спеціальних платформах вимагає підписання, а деколи — й печатки установи. Для забезпечення звітування, здійснення електронних розрахунків у системі «клієнт-банк», листування, проведення електронних торгів тощо бюджетні установи всіх рівнів придбавають захищені носії електронного цифрового підпису, або, як прийнято їх називати серед користувачів, токени. Про законодавче регулювання використання, відмінності токенів від звичайних USB-накопичувачів та про їх облік поговоримо в матеріалі.

Алена Киселева
Невикористана відпустка: як порахувати дні, що підлягають компенсації? (c. 18)

Оскільки змінився принцип розрахунку компенсації за невикористану відпустку, то потрібно адаптувати до нових правил і розрахунок днів, що підлягають компенсації. Як це зробити — поговоримо в цій статті.

Людмила Балла
Компенсація за невикористану відпустку: як рахувати з окладу/МЗП (в РП немає виплат або немає РП) (c. 21)

В газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 44/2023, с. 6 та с. 15, ми розглядали оновлені правила розрахунку компенсації за невикористану відпустку. Основне нововведення — якщо працівник набув право на дні відпустки:

  • по 31.12.2023, то відповідно до абз. 2 п. 2 Порядку № 1001 обчислення середнього заробітку відбувається з огляду на виплати за 2023 рік;
  • Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.2005 № 100.
  • з 01.01.2024, то діє абз. 1 п. 2 Порядку № 100 — в загальному випадку розрахунковим періодом є 12 календарних місяців, що передують місяцю виплати компенсації за невикористану відпустку.

Однак з різних причин у розрахунковому періоді може не бути виплат або ж може не бути власне розрахункового періоду. Як у такому разі рахувати компенсацію за невикористану відпустку, поговоримо в цій статті.
(лист Мінекономіки від 26.02.2024 № 4707-05/14494-09 (витяг))

Людмила Балла
Звільнення педагога: скільки днів щорічної основної відпустки потрібно компенсувати та як їх оплатити? (c. 26)

Педагоги мають свої особливі правила розрахунку кількості днів щорічної основної відпустки, які потрібно компенсувати. Ці правила встановлено Порядком № 3461. Як зіставити їх з оновленими вимогами Порядку № 1002 щодо обчислення середнього заробітку для виплати компенсації, поговоримо далі.

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346.
Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.2005 № 100.
Людмила Балла

Обратная связь

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи Центру культури та дозвілля: чи має право на надбавку за вислугу років? (c. 31)

До штатного розпису Центру культури та дозвілля введено посаду заступника директора з адміністративно-господарської роботи. Чи має право такий працівник на надбавку за вислугу років відповідно до Порядку № 1026?

Алла Головко

Дополнительные материалы

Щодо виправлення помилок в податковій накладній (c. 3)

Державна податкова служба України
ІПК від 08.03.2024 № 1232/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК
​Додаток до матеріалу:

Государственная налоговая служба Украины
Щодо оподаткування витрат на відрядження в разі дистанційної роботи (c. 8)

Державна податкова служба України
ІПК від 26.02.2024 № 960/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Государственная налоговая служба Украины
Щодо надання роз’яснення (c. 13)

Державна казначейська служба України
Лист від 07.03.2024 № 15-12-12/5009
​Додаток до матеріалу:

Государственная казначейская служба Украины
Щодо обчислення середньої заробітної плати (c. 25)

Міністерство економіки України
Лист від 26.02.2024 № 4707-05/14494-09 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Министерство экономики Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи