(коментар до листа ДКСУ)
Тема номера
(коментар до листа ДКСУ)
Экспресс-ответы
(ІПК ДПСУ)
Алла ГоловкоДокументы и комментарии
(коментар до листа ДКСУ)
Людмила ЛинникСтатьи
Багато установ для забезпечення безперебійної роботи під час блекаутів придбали або отримали безоплатно від благодійників генератори. Таке обладнання потребує побудови захисної споруди. Як поставити на облік такий актив, який за вартісним критерієм слід визнати основним засобом? Розповімо у статі.
Алена КиселеваБлагодійну чи гуманітарну допомогу отримували, мабуть, усі суб’єкти державного сектору, тим паче під час війни. Хтось за кошти благодійників придбав транспортні засоби, генератори, обладнання або будівельні матеріали для потреб установи, а хтось отримав гуманітарні продукти харчування, засоби гігієни й теплі ковдри для населення прифронтових громад. Однак що більше безоплатної допомоги отримують наші читачі, то більше питань виникає. На сторінках нашого видання ми неодноразово писали і про порядок обліку, і про документування безоплатної допомоги. В основі написання цього матеріалу лежить, зокрема, ідея систематизації великого обсягу інформації щодо безоплатної допомоги і створення на її основі окремих блоків-алгоритмів з документування та обліку. Сподіваємося, що, ознайомившись із матеріалом, наші читачі відразу знайдуть потрібну відповідь на будь-яке запитання.
Алена КиселеваПриводом для написання матеріалу стало таке питання читача: «У нас працює тренер-викладач з виду спорту з неповною зайнятістю (тижневе навантаження — 12 год, графік роботи — вівторок, четвер, п’ятниця та субота по 3 год). Його направили у відрядження з 25 березня по 01 квітня 20025 року. Як правильно оплати роботу у дні відрядження, які є вихідними днями для працівника (тобто понеділок, середу та неділю)?».
Питання дійсно цікаве, і стосується воно не тільки тренерів-викладачів, а й усіх категорій працівників з неповним робочим тижнем, тож розглянемо його детальніше.
(лист Мінекономіки)
Обратная связь
Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 07.05.2025 жінка стала до роботи. З 16.05.2025 їй відкрито електронний листок непрацездатності (ЕЛН) тривалістю 7 к. дн. Оклад працівниці на момент настання хвороби — 6294,00 грн. Загальний страховий стаж становить 10 років. Як розрахувати їй середній заробіток для оплати ЕЛН?
У коледжі працюють викладачі-сумісники з погодинною оплатою (оплату отримують за вичитані години). Працюють вони у відділенні післядипломної освіти на циклах (а за основним місцем роботи працюють лікарями в лікарні). Так, одного працівника прийнято 01.04.2024 і оплата йому проводилася тільки у квітні 2024 року, а далі курси не проводилися, тому сумісник не працював, відповідно не отримував зарплату, бо фактично навчання не проводив. Однак його звільнено не було. Тобто зараз він продовжує перебувати з установою в трудових відносинах, проте період відсутності роботи ніяк не оформлений. Такий працівник захворів з 10.04.2025. У розрахунковому періоді квітень-2024 – березень-2025 фактично є зарплата в одному місяці (квітні 2024 року), але оскільки в періоді з травня 2024 року по березень 2025 року немає зарплати, то виникає запитання: як розрахувати лікарняні?
(лист ПФУ)
Дополнительные материалы
Державна податкова служба України
Додаток до матеріалу:
Державна казначейська служба України
Додаток до матеріалу:
Міністерство економіки України
Додаток до матеріалу:
Пенсійний фонд України
Додаток до матеріалу:
Пенсионный фонд Украины
Архив номеров
На этой неделе
событий нет
Под использованием понимается любое воспроизведение, опубликование, копирование, перепечатка, распространение, перевод, переработка и другие способы, предусмотренные действующим законодательством Украины. Использование с любой целью любых материалов, размещенных на сайте возможно только при условии соблюдения норм лействующего законодательства и с разрешения редакции сайта. В случае использования на страницах интернет-изданий материалов из любого раздела сайта обязательна прямая гиперссылка, открытая для поисковых систем, которая должна быть размещена в первом абзаце материала независимо от полного или частичного использования материала. Также необходимо указать автора статьи и внизу ссылку на источник.
Нарушение этих условий будет расцениваться как нарушение прав интеллектуальной собственности и права на информацию, которые защищены законом.