Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 15.03.2018

1

Тема номера


Як визначити вартість медичної послуги: комплексний підхід

Перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (КНП) надає їм значної фінансової та управлінської автономії, у тому числі і в питаннях ціноутворення. Як же визначити вартість медичної послуги? Що віднести до складу витрат на її надання? Шукаємо відповіді на ці запитання.

Статьи

Квартальна звітність медичної установи: для реорганізованих і не зовсім (c. 5)

«Реорганізація реорганізацією, а звітність — за розкладом» — такою, напевно, була б та відома фраза, якби її сказав бухгалтер. Адже незалежно від того, яку організаційно-правову форму має заклад, незалежно від того, які в нього джерела фінансування, звітувати по закінченні кварталу йому все одно доведеться. Тож пропонуємо разом розібратися, які звіти, куди і в які строки необхідно подавати медичним установам.

Любовь Крутая
Зарплата головбуха ЦПМСД: нюанси встановлення (c. 8)

Приводом для написання статті стало запитання нашої читачки: «Проконсультуйте, будь ласка, про оплату праці головного бухгалтера КЗ ”ЦПМСД” (обслуговує населення до 50 тисяч): головному лікарю встановлено 14-й тарифний розряд (посадовий оклад — 4264,00 грн), має вищу кваліфікаційну категорію (підвищення — 791,14 грн). Посадові оклади завідувачів амбулаторій (якнайбільші) не перевищують окладу головлікаря. Виходить, що зарплата головбуха менше ніж 3723,00 грн, тобто він отримує зарплату на рівні прибиральниці. Який вихід? Які премії та доплати можна надавати, крім 50% за складність та напруженість?». Запитання є — будемо розбиратися.

Вита Макаренко, Анжела Купливанчук
Комунальне некомерційне підприємство: які податки платитиме (c. 13)

— Добридень! Дозвольте відрекомендуватися, ми податки та збори. Таке відчуття, що ми з вами десь зустрічалися, але ніяк не згадаємо…

— Я тепер комунальне некомерційне підприємство, а раніше було бюджетною установою. Тоді ми з вами і зустрічалися. Зараз після реорганізації навіть не знаю, які податки та збори слід сплачувати. Не допоможете?

— Залюбки! Почнемо все з початку. Освіжимо, так би мовити, почуття!

Анна Хомюк
Фінансування закладів первинної допомоги: відтепер самі собі господарі (c. 17)

З початку року більшість медичних працівників хвилює нова система фінансування закладів медицини. Адже вже більше року довкруги медичної реформи шириться безліч пліток, і більшість із них страхає як пацієнтів, так і медичних працівників. У цій статті ми з’ясуємо, як зміниться порядок фінансування закладів первинної медицини у 2018 році.

Оксана Верхогляд
Як визначити вартість медичної послуги: комплексний підхід (c. 29)

Перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (КНП) надає їм значної фінансової та управлінської автономії, у тому числі і в питаннях ціноутворення. Як же визначити вартість медичної послуги? Що віднести до складу витрат на її надання? Шукаємо відповіді на ці запитання.

Лидия Безкоровайная

Обратная связь

Медична інформаційна система: закуповуємо з урахуванням усіх нюансів (c. 38)

Чи обов’язково медичному закладу закуповувати медичну інформаційну систему, адже вона коштує сотні тисяч гривень? Яким чином потрібно проводити закупівлю медичної системи?

Оксана Верхогляд
Закупівля ліків: враховуємо Нацперелік (c. 40)

Чи можна закуповувати ліки поза Національним переліком основних лікарських засобів?

Людмила Линник
Робота лікарем за сумісництвом у період відпустки для догляду за дитиною: чи можливо? (c. 40)

Чи можна приймати на роботу за сумісництвом лікаря, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною за основним місцем роботи?

Анжела Купливанчук
Передаємо медобладнання. Бабця надвоє сказала: внутрішнє переміщення чи безоплатне передання? (c. 41)

Наш ЦПМСД буде реорганізовано в комунальне некомерційне підприємство. У зв’язку з цим районна рада вирішила закупити нове лабораторне обладнання, а вживане передати КЗОЗ «ЦРЛ». Яким чином оформити: як внутрішнє переміщення чи як безоплатне передання?

Ольга Сусла
Придбаваємо автоаптечку для медзакладу (c. 44)

Медичний заклад планує придбати автомобільні аптечки для легкової автівки адміністрації та автівки, що призначена для регулярного перевезення хворих у сусіднє місто для проведення гемодіалізу, оскільки в наявних аптечок закінчився термін придатності. За якими КЕКВ провести придбання (2210 чи 2220) та як правильно поставити аптечки на облік?

Ольга Сусла

Мастерская опыта

Зубенко Наталія Петрівна (c. 46)

Сьогодні ми публікуємо інтерв’ю з нашою читачкою — Наталією Зубенко, головним бухгалтером комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради», що вже пройшло етап перетворення та готове до подальших кроків реалізації медичної реформи. Впевнені, що досвід Наталії Петрівни буде корисним для тих, хто лише розпочинає цей шлях.

Ирина Басова

Справочная информация

Автономізація лікарні: алгоритм для «початківців» (c. 48)

Для установ первинної ланки настає час, коли зволікати із запуском процедури автономізації вже більше не можна, оскільки займе вона не один і не два місяці. Нижче ми навели простий та зрозумілий алгоритм автономізації — кроки, які має здійснити установа для того, щоб стати комунальним некомерційним підприємством.

Елена Хитрова

Документы под рукой

Примірний статут для комунального некомерційного підприємства, яке надає первинну медичну допомогу (c. 21)

Додаток до Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства від 14 лютого 2018 року (Повний текст Методичних рекомендацій розміщено на офіційному сайті МОЗ у розділі «Новини».)

Дополнительные материалы

Щодо деяких питань оплати праці працівників закладів охорони здоров’я (c. 4)

Міністерство охорони здоров'я України

Лист від 03.08.2017 р. № 10.1-18/Н-13473/10907-зв

Додаток до матеріалу:

Министерство здравоохранения Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи