Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 05.11.2018

9

Тема номера


Діагностичні дослідження для пацієнтів первинки: хто оплатить?

У нових нормативних документах, за якими повинні працювати заклади первинної медицини, прописано й нові вимоги до організації певних досліджень для пацієнтів. Але незрозуміло, хто повинен їх проводити і чиїм коштом. Допоможіть розібратися.

Статьи

Річна мегаінвентаризація: повторюємо ази, шукаємо новації (c. 7)

Незважаючи на те, що з року в рік бухгалтеру доводиться проходити інвентаризаційні процедури, готуючись до складання річної фінансової звітності, запитань, як організаційних, так і бухоблікових, менше не стає. «Чи змінилася процедура для реорганізованих ЗОЗ?», «Чи є нові норми для бюджетників?» — чуємо ми час від часу від наших читачів. Тож сьогодні ми пройдемося по події під назвою «інвентаризація» від початку до завершення та зупинимося докладніше на ключових її моментах.

Ирина Басова
Регістри бухгалтерського обліку для ЗОЗ — КНП (c. 13)

Відомо, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Інформацію, що міститься в таких документах, систематизують на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку. Зміна організаційно-правової форми господарювання ЗОЗ призводить до зміни порядку ведення бухобліку, однією зі складових якого є облікові регістри. Які саме регістри застосовує підприємство та який порядок їх ведення, і розглянемо в цій статті.

Лидия Безкоровайная
Рекламуємо заклад охорони здоров’я правильно (c. 31)

Уже більшість пацієнтів визначилася з вибором свого лікаря й підписала з ним декларацію. Проте залишаються й ті, які цього ще не зробили. Також варто пам’ятати, що після підписання декларації пацієнт має можливість свій вибір у будь-який момент змінити. Тож «боротьба» між закладами охорони здоров’я за кожного пацієнта продовжується. А допомогти зацікавити його зможе якісна реклама вашого закладу. Але важливо знати, що вона може містити, а які положення до неї включати заборонено, а також де її можна розташовувати. Зараз усе дізнаємося.

Татьяна Кондратенко, Олег Юдин

Обратная связь

Діагностичні дослідження для пацієнтів первинки: хто оплатить? (c. 34)

У нових нормативних документах, за якими повинні працювати заклади первинної медицини, прописано й нові вимоги до організації певних досліджень для пацієнтів. Але незрозуміло, хто повинен їх проводити і чиїм коштом. Допоможіть розібратися.

Оксана Верхогляд, Лидия Безкоровайная, Ольга Сусла
Автономізований ПДВ (c. 37)

Автономізація лікувальних установ змінила не лише порядок надання первинної медичної допомоги. У керівників таких установ постало безліч запитань, з якими вони раніше і не стикалися. А невідомість, як правило, викликає чутки і породжує страхи. Іноді безглузді, але дуже живучі. Приводом для написання цього матеріалу стала хвиля занепокоєння, яка пройшла в соцмережах і була викликана розмноженим листом ДФСУ від 13.07.2017 р. № 15201/6/999915030215.

(Лист ДФСУ від 13.07.2017 р. № 15201/6/999915030215)

Олег Юдин
Медвироби: обліковуємо як належить (c. 40)

Для маніпуляційного кабінету придбаваємо різні медичні вироби. Підкажіть, чи є різниця в обліку, наприклад, шприців та систем для внутрішньовенного введення? Як обліковувати пластир, спиртові серветки? Чи можна все це відображати в обліку та списувати як одну позицію?

Ирина Басова
Кошти під звіт: видача готівкою, розрахунок особистою карткою (c. 42)

Працівникові з каси видано готівкові грошові кошти під звіт на купівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб підприємства. Розрахувався працівник за ТМЦ особистою банківською карткою. Про купівлю відзвітував своєчасно, надав підтвердні документи (фіскальний чек РРО). Чи можна вважати оплату особистою карткою правомірною, якщо гроші отримано готівкою?

Ирина Долгая
Оцінка майна під час реорганізації: проводити чи ні? (c. 44)

Наразі наш заклад охорони здоров’я перебуває на етапі автономізації. Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 2658 (Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658-III.) у разі реорганізації комунальних підприємств проводити оцінку майна слід обов’язково, проте з досвіду колег, які вже завершили цей процес, знаємо, що вони такої оцінки не проводили. Тож як нам бути?

Татьяна Кондратенко
Куточок споживача в закладі охорони здоров’я (c. 44)

Добрий день! Ми нещодавно створили новий ЦПМСД. Тож хотіли б дізнатися, чи необхідно розміщувати куточок споживача в такому закладі та яку інформацію він має містити в разі потреби?

Татьяна Кондратенко

Мастерская опыта

Медичний євродосвід (c. 47)

У серпні 2018 року завдяки фундаціям «GIZ» та «U-LEAD» група управлінців закладів первинної ланки медицини, представників Харківської експертної групи з підтримки реформування системи охорони здоров’я та представників громадських об’єднань побувала з робочим візитом в окрузі Кінцигталь (Німеччина). У складі групи була Оксана Верхогляд, заступник голови Золочівської ОТГ Харківської області з фінансових та соціальних питань, тренер з управління медичними закладами в умовах реформування та експерт нашої газети. Сьогодніпоговоримо про її враження від побаченого та про можливості застосувати в наших умовах запозичений досвід.

Судебная практика

Хотів наживитися, а натомість залишився без посади (c. 46)

Мабуть, кожному з нас хоч раз та траплялися нечисті на руку посадові особи. Хабарники є скрізь, і заклади охорони здоров’я не виняток. Тож зараз дізнаємося, як для головного лікаря амбулаторії закінчилася спроба незаконно збагатитися за рахунок наданого в оренду кабінету й чим взагалі такій особі може загрожувати отримання хабара.

Татьяна Кондратенко

Документы под рукой

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку (c. 19)

(Затверджені наказом МФУ від 29 грудня 2000 року № 356 (витяг))

Министерство финансов Украины
Методичні рекомендації із застосування регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами (c. 24)

(Затверджені наказом МФУ від 15 червня 2011 року № 720 (витяг))

Министерство финансов Украины

Дополнительные материалы

Щодо оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладами охорони здоров’я — комунальними некомерційними підприємствами, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (c. 4)

Міністерство фінансів України

Лист від 28.09.2018 р. № 07050-11-2/25432

Додаток до матеріалу:

Министерство финансов Украины
Щодо роз’яснення законодавства України в частині створення спостережної ради закладу охорони здоров’я (c. 6)

Міністерство юстиції України

Лист від 21.09.2018 р. № 38583/10481-4-18/7.1.4

Додаток до матеріалу:

Министерство юстиции Украины
Щодо порядку реєстрації особи як платника ПДВ (c. 38)

Державна фіскальна служба України

Лист від 13.07.2017 р. № 15201/6/9999150302-15

Додаток до матеріалу:

Государственная фискальная служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи