Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 18.03.2019

6

Тема номера


У працівника настала тимчасова непрацездатність: посібник для роботодавця

Ніхто не застрахований від хвороби, навіть медпрацівники, що допомагають боротися із хворобами іншим людям. Все, що потрібно знати роботодавцеві, якщо у працівників настає тимчасова непрацездатність, ви знайдете в цій статті.

Новости министерства

Як і коли запрацює електронний рецепт у програмі «Доступні ліки» (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/news/jak-i-koli-zapracjue-elektronnij-recept-u-programi-dostupni-liki

Урядова програма «Доступні ліки» з квітня переходить в адміністрування НСЗУ. Кабмін ухвалив відповідні рішення на засіданні 27 лютого 2019 року. Уже в березні НСЗУ розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт й НСЗУ почне оплати аптекам за програмою. Це регламентовано постановами КМУ від 27 лютого 2019 року № 135 «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», № 136 «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», № 141 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Статьи

Журнальна форма обліку в КНП: чи обов’язково? (c. 17)

Коли ЗОЗ були бюджетними установами, то для узагальнення облікової інформації використовували меморіальні ордери. Після реорганізації вони мають використовувати журнальну форму обліку (Медична бухгалтерія, Спецвипуск №2). Однак часто чуємо запитання від читачів, чи обов’язково це і чи не можна залишити меморіальні ордери. Про це і поговоримо у статті.

(Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затверджені наказом МФУ від 29 грудня 2000 року № 356)

Лидия Безкоровайная
Оголошення про вакансію в медичних закладах: звертаємо увагу роботодавців (c. 29)

Кожен роботодавець розуміє, що успішної роботи медзакладу не може бути, якщо нехтувати законодавством. Це стосується, окрім іншого, й законодавства про зайнятість. У керівництва закладу часто можуть виникати побажання щодо статі та віку майбутнього працівника, наприклад, медичної сестри. А чи правильно встановлювати обмеження до претендента?

Сергей Кравцов
У працівника настала тимчасова непрацездатність: посібник для роботодавця (c. 31)

Ніхто не застрахований від хвороби, навіть медпрацівники, що допомагають боротися із хворобами іншим людям. Все, що потрібно знати роботодавцеві, якщо у працівників настає тимчасова непрацездатність, ви знайдете в цій статті.

Екатерина Скрипкина
Протокол засідання комісії із соціального страхування: порядок заповнення + приклад (c. 38)

Протокол засідання комісії із соціального страхування — головний документ, який фіксує рішення комісії про призначення різних видів соціальних виплат. Більшість підприємств та установ час від часу проходить процедуру призначення виплати, наприклад, лікарняних. Однак документальним оформленням інколи нехтують, а це може мати сумні наслідки. Тож пропонуємо уважно вивчити нюанси порядку заповнення протоколу на прикладі.

Екатерина Скрипкина

Обратная связь

Обережно! Перевіряє ФСС (c. 42)

Наразі ще не всі медзаклади подужали етап реорганізації: деякі на його старті, а інші — в розпалі процесу. Проте їх усіх на цьому етапі об’єднує спільний клопіт — очікування на візит Фонду соціального страхування, який може зазирнути до таких закладів із перевіркою. Тож нумо докладніше про це.

(лист ФССУ від 28.01.2019 р. № 04/Н-77з-327)

Светлана Соловей
КНП і граничні суми витрат: чи застосовуються? (c. 43)

Після реорганізації в автономізованих ЗОЗ з’явилося більше свободи, коло їхніх повноважень значно розширилося. Зі зміною системи фінансування КНП стрімко почали підвищувати якість послуг, які надають. З цією метою вони оновлюють матеріально-технічну базу, здійснюють ремонт і реконструкцію приміщень, придбавають авто, засоби мобільного зв’язку, комп’ютерне обладнання. Чи є якісь обмеження в таких закупівлях? Розберімося.

Татьяна Кондратенко

Документы под рукой

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку (c. 21)

(Затверджені наказом МФУ від 29 грудня 2000 року № 356)

  • "" //"МБ", 2019, №6
Министерство финансов Украины
Щодо перевірки закладу охорони здоров’я, який реорганізується (c. 28)

(Лист ФССУ від 28.01.2019 р. № 04/Н-77з-327)

  • "" //"МБ", 2019, №6
Фонд социального страхования Украины

Дополнительные материалы

Щодо розгляду звернення (c. 6)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 22.02.2019 р. № 11.3-14/498/4990

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2019, №6
Министерство здравоохранения Украины
Типова форма договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (c. 8)

Кабінет міністрів України
Типова форма договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджена постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 410 (в редакції постанови КМУ від 27.02.2019 р. № 134))

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2019, №6
Кабинет Министров Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи