Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 16.11.2020

22

Тема номера


Звіт з ЄСВ. Доплата згідно з постановою № 610 за вересень у жовтні

У жовтні 2020 року донараховуємо за вересень 2020 року доплату до зарплати лікарям та іншому персоналу, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, за постановою № 6101. Підкажіть, як показувати таку доплату у формі № Д4 за жовтень. Окремо цікавить відображення в цьому звіті доплати працівнику, якого було звільнено у вересні.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 р. № 610.

Документы и комментарии

Осінні зміни в бухобліку (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 29.09.2020 р. № 588)

Лидия Безкоровайная
ФСС перевіряє по-новому (c. 4)

(коментар до Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затвердженого постановою правління ФСС від 02.10.2020 р. № 23)

Татьяна Кондратенко
Зміни до Порядку електронного адміністрування ПДВ (c. 6)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» від 28.10.2020 р. № 1024)

Анна Хомюк

Статьи

Будуємо та обліковуємо (c. 8)

Будівництво — це справа непроста й тривала. Слід правильно оформити технічну документацію, провести вишукувальні роботи, організувати контроль за роботою підрядної організації… Але й для бухгалтера обліковувати процес будівництва — справа, яка потребує неабиякої уваги, оскільки цей процес може затягнутися не на один звітний період. А господарські операції, які здійснюють у процесі будівництва, можуть бути досить різноманітними. Тож, як обліковувати нове будівництво в КНП, поговоримо у статті.

София Таран
Працівник-донор. Дії роботодавця без втрати жодної краплі крові (c. 18)

Одному з працівників нашого КНП знадобилася донорська кров. Серед колег знайшлося декілька донорів-добровольців. Причому один із них працює в нас за сумісництвом, а другий буде давати кров під час своєї щорічної відпустки. Медичне обстеження та давання крові заплановані на 16.11.2020 р. З донорами зіткнулися вперше, тому просимо редакцію підказати алгоритм наших дій у цій ситуації.

Ось таке та багато інших запитань на тему донорства ми отримуємо регулярно. Тому відповідям на них ми вирішили присвятити ґрунтовну статтю.

Елена Огай

Обратная связь

Звіт з ЄСВ. Доплата згідно з постановою № 610 за вересень у жовтні (c. 31)

У жовтні 2020 року донараховуємо за вересень 2020 року доплату до зарплати лікарям та іншому персоналу, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, за постановою № 6101. Підкажіть, як показувати таку доплату у формі № Д4 за жовтень. Окремо цікавить відображення в цьому звіті доплати працівнику, якого було звільнено у вересні.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 р. № 610.
Елена Огай
Виконувати чи не виконувати незаконний наказ керівника? Ось у чому питання! (c. 33)

Ми стовідсотково впевнені, що під час своєї професійної діяльності в кожного головного бухгалтера виникало запитання: «А чи можу я не виконати наказ керівника, якщо маю сумніви щодо його законності та правильності?». Чи все-таки, може, слово керівника — це закон для бухгалтера? Пошукаймо відповіді.

(лист Мін’юсту від 08.08.2014 р. № 416-0-2-14/8.2)

Татьяна Кондратенко
Облік кисню медичного (c. 36)

ЗОЗ-КНП лікує хворих на COVID-19, використовуючи медичний кисень у балонах. У поточному місяці благодійна організація надала нашому ЗОЗ кисневу станцію. Підкажіть: як правильно обліковувати кисень у балонах і як поставити на облік кисневу станцію?

Лидия Безкоровайная
Рахунки для обліку витрат на оплату комунальних платежів (c. 40)

Наш ЗОЗ-КНП для обліку витрат одночасно застосовує рахунки класу 8 та класу 9. Нарахування комунальних платежів (за електроенергію, опалення, каналізацію тощо) ми відображаємо на субрахунку 803 «Витрати палива й енергії», та чи правильно це? Можливо, слід застосовувати рахунок 84 «Інші операційні витрати»?

София Таран
Доплата за роботу за комп’ютером. Обов’язок чи привілей? (c. 42)

У колективному договорі нашої лікарні розділом «Оплата праці та її нормування» передбачено пункт «доплата за роботу на комп’ютері». Підкажіть: чи завжди цей пункт колективного договору обов’язковий до виконання? Чи можемо ми згодом виключити його з договору та не проводити такої доплати працівникам?

Елена Огай
КЕП на токені в ЗОЗ: обов’язково чи ні? (c. 45)

Добрий день. Підкажіть, будь ласка: чи правильно ми розуміємо, що після 07.11.2020 р. наше КНП не зможе використовувати КЕП, якщо він не міститься на токені?

Татьяна Кондратенко
Навчання директора за рахунок закладу: чи маємо право? (c. 47)

Добрий день! Директор нашого закладу планує здобути другу вищу освіту. ЗОЗ хоче оплатити таке навчання. Проте в нас закралися сумніви, що можуть виникнути проблеми зі статусом неприбутковості.

Татьяна Кондратенко, Елена Огай

Документы под рукой

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (c. 21)

(Затверджений постановою КМУ від 16 жовтня 2014 року № 569, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 28.10.2020 р. № 1024)

Кабинет Министров Украины

Дополнительные материалы

Щодо надання роз’яснення законодавства (c. 34)

Міністерство юстиції України

​Лист від 08.08.2014 р. № 416-0-2-14/8.2

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2020, № 22
Министерство юстиции Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи