Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 15.06.2020

12

Тема номера


Зміна критерію основних засобів: що робити?

Знаємо, що нещодавно до Податкового кодексу було внесено зміни, відповідно до яких підвищено критерій для віднесення активів до основних засобів з 6 000 грн до 20 000 грн. Підкажіть, будь ласка, чи є ця норма обов’язковою для КНП. Чи слід тепер внести зміни до облікової політики?

(Консультація ДПС в категорії 101.04 ЗІР)

Статьи

Послуги поза програмою медгарантій: час настав (c. 3)

Заклади охорони здоров’я вже достатньо тривалий час працюють у формі КНП, отже, з кожним днем набуває актуальності питання щодо заробляння додаткових коштів поза програмою медичних гарантій. За бюджетною традицією називають таку додаткову діяльність наданням «платних послуг». Але ж усі послуги КНП надає на платній основі: за деякі з них сплачує НСЗУ, а за інші — власними коштами сплачують пацієнти, юридичні особи чи благодійні організації.

У статті ми для зручності теж будемо використовувати це словосполучення, розуміючи під ним послугу, яку оплачують з будь-якого іншого джерела, ніж оплата послуг за договором з НСЗУ за програмою медичних гарантій. Розберемо юридичні, економічні та бухгалтерські нюанси впровадження та надання платних послуг у медичному КНП.

Ирина Басова, Татьяна Кондратенко, Лидия Безкоровайная
Щорічна основна відпустка. Універсальний посібник (c. 12)

Кому відпочивати, а кому обліковувати, нараховувати, виплачувати, відображати. Знайомо? Не переймайтеся. По-перше, незважаючи на карантин і всілякі його відлуння, відпустки ніхто не скасовував (а значить, і ви теж відпочинете smiley). А по-друге, з нашим посібником ви легко триматимете все під контролем. Жодних прикростей — тільки спокій, рівновага і баланс…, навіть коли відпочивати йдуть інші.

Яна Ярошенко

Обратная связь

Загублено талони на бензин: хто і скільки відшкодує? (c. 19)

Добрий день! Водій нашого службового авто в КНП, на жаль, не може похвалитися особливою відповідальністю та уважністю і загубив талони на бензин. Відновити їх не можна, а сума зовсім не маленька для підприємства. Чи маємо ми право стягнути з працівника завданий збиток? Як це зробити та в якому розмірі?

Татьяна Кондратенко, Лидия Безкоровайная
Зміна критерію основних засобів: що робити? (c. 22)

Знаємо, що нещодавно до Податкового кодексу було внесено зміни, відповідно до яких підвищено критерій для віднесення активів до основних засобів з 6 000 грн до 20 000 грн. Підкажіть, будь ласка, чи є ця норма обов’язковою для КНП. Чи слід тепер внести зміни до облікової політики?

(Консультація ДПС в категорії 101.04 ЗІР)

Влада Карпова
Відповідальність за порушення щодо проведення остаточного розрахунку (c. 25)

Чи несуть роботодавець і посадові особи відповідальність за несвоєчасне проведення остаточного розрахунку та/або неповний розрахунок під час звільнення?

Екатерина Скрипкина

Дополнительные материалы

Консультація в категорії 101.04 ЗІР (запитання-відповіді) (c. 24)

Державна податкова служба України

Консультація в категорії 101.04 ЗІР (запитання-відповіді)

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2020, № 12
Государственная налоговая служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи