Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 02.11.2020

21

Тема номера


Відшкодування експлуатаційних витрат під час оренди: особливості ПДВ-обліку

У разі оренди нерухомого майна орендарі зазвичай відшкодовують експлуатаційні витрати орендодавця. Які саме — установлено в договорі. Мінімум — так звані комунальні платежі, а максимум — плата за землю, витрати на охорону та прибирання приміщень тощо. Як саме це пройде через ПДВ-облік КНП, дізнайтеся в матеріалі.

Документы и комментарии

Новий перелік посад медичних працівників, для яких передбачено доплату з 1 вересня (c. 4)

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Переліку посад медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд первинної медичної допомоги) та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення, що мають право на встановлення доплати до заробітної плати з 01 вересня 2020 року до 31 грудня 2020 року» від 29.09.2020 р. № 2215)

Татьяна Кондратенко
Коронавірусні закупівлі: поточний ремонт і ПЛР можна (c. 6)

(коментар до постанов КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225 і від 6 травня 2020 р. № 372» від 09.10.2020 р. № 922 та «Про внесення змін до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» від 09.10.2020 р. № 961; постанову № 961)

Татьяна Кондратенко, Ирина Басова

Статьи

Податкова консультація як засіб самозахисту (c. 8)

У сучасних реаліях платники податків часто бояться застосовувати деякі норми податкового законодавства на власний розсуд. І це не дивно, адже норми нерідко припускають множинне трактування чи взагалі мають туманний зміст. У таких випадках варто скористатися консультаціями податківців. Якими вони бувають? Як їх отримати? А головне, як вичавити з них максимум користі? Дізнаєтеся з матеріалу!

Светлана Куртенок
Відшкодування експлуатаційних витрат під час оренди: особливості ПДВ-обліку (c. 14)

У разі оренди нерухомого майна орендарі зазвичай відшкодовують експлуатаційні витрати орендодавця. Які саме — установлено в договорі. Мінімум — так звані комунальні платежі, а максимум — плата за землю, витрати на охорону та прибирання приміщень тощо. Як саме це пройде через ПДВ-облік КНП, дізнайтеся в матеріалі.

Анна Хомюк
2 & 12. Середня зарплата за Порядком № 100 (c. 16)

Середня зарплата потрібна для багатьох цілей. Тож не дивно, що з її розрахунком стикається кожен бухгалтер. Але одна «середня» не рівня іншій. Цілей, для яких вона потрібна, багато, тому й відмінностей під час її розрахунку не менше. Важко не заплутатись. Ось про ці відмінності і йтиметься нижче. Але сьогодні поговоримо тільки про «середні», які розраховують згідно з Порядком № 100.

Елена Огай

Обратная связь

«Ковідна» доплата у двох запитаннях: підписання договору та пропорції (c. 34)

Добрий день. У нашого КНП виникло 2 запитання щодо «ковідної» доплати нашим працівникам:

1. Пакет на доплату 300 % з НСЗУ підписано в серпні, в угоді є розподіл на серпень, вересень. Чи можемо ми виплатити такі доплати за червень, липень?

2. Як нарахувати доплату, якщо лікар частину місяця був у відпустці, а після виходу на роботу лише 1 годину в один зі своїх робочих днів провів біля ковідного пацієнта? За наказом цьому працівнику встановлено доплату за роботу з надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу — 200 % зарплати за повністю відпрацьований місяць та залежно від кількості відпрацьованих ковід-годин.

Елена Огай
«Шкідливу» доплату згорнула атестація. Чи є вихід? (c. 37)

У нашій лікарні провели атестацію робочих місць фізіотерапевтичного кабінету. За її результатами умови праці віднесено до припустимих: показники фізичних факторів на робочих місцях не перевищують гранично допустимі рівні; шкідливі хімічні речовини в повітрі робочої зони є, але їхня концентрація не перевищує гігієнічні норми.

Надайте, будь ласка, консультацію щодо можливості в такому разі доплачувати працівникам до посадового окладу (тарифної ставки) за шкідливі умови праці. Якщо цього не дозволено за результатами атестації, то чи можливо це зробити за іншими підставами і в якому розмірі? КНП застосовує норми та гарантії з оплати праці, визначені Умовами № 308/5191.

Йдеться про Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.
Елена Огай
Облік постільної білизни та іншого м’якого інвентарю (c. 39)

Підкажіть: як правильно обліковувати постільну білизну, ковдри, подушки?

Лидия Безкоровайная
Установлюємо пандуси в ЗОЗ: розбираємо бухгалтерські та закупівельні нюанси (c. 40)

Добрий день! Плануємо встановити в нашому закладі пандус. Допоможіть, будь ласка: як правильно провести закупівлю та як відобразити в обліку?

Татьяна Кондратенко, Лидия Безкоровайная
Облік капітальних інвестицій: чи обов’язково? (c. 44)

Ми неодноразово чули від наших читачів запитання: «А можна відобразити придбання необоротних активів без використання рахунку капітальних інвестицій?»; «А можна зазначити в наказі про облікову політику підприємства, що рахунок капітальних інвестицій підприємство використовувати не буде?». Причому, коли необоротний актив, що надходить на підприємство, потребує монтажу або інших додаткових витрат, більшість погоджується з необхідністю відображати капітальні інвестиції КНП. Однак, коли об’єкт необоротних активів після придбання одразу можна використовувати без додаткових витрат, виникає небажання «зв’язуватися» з цим рахунком. Як же правильно вчинити?

София Таран
За мотивами гарячої лінії: добірка з ПДВ (c. 47)

У матеріалі торкнемося питань, які наші читачі неодноразово ставлять на гарячій лінії. Почнемо.

Анна Хомюк

Документы под рукой

Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (c. 21)

(Постанова КМУ від 8 лютого 1995 року № 100, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 27.05.2020 р. № 410)

Кабинет Министров Украины
Порядок обчислення середньої заробітної плати (c. 21)

(Затверджений постановою КМУ від 8 лютого 1995 року № 100)

Кабинет Министров Украины
Про затвердження переліку типів закладів охорони здоров’я та переліку посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на (c. 24)

(Наказ МОЗ від 3 вересня 2020 року № 2021, зі змінами, внесеними наказом МОЗ від 29.09.2020 р. № 2215 (який застосовується з1 вересня 2020 року))

Министерство здравоохранения Украины
Перелік посад медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд первинної медичної допомоги) та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, (c. 25)

(Затверджений наказом МОЗ від 3 вересня 2020 року № 2021 (у редакції наказу МОЗ від 29.09.2020 р. № 2215))

Министерство здравоохранения Украины
Про внесення змін до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коро (c. 27)

(Постанова КМУ від 9 жовтня 2020 року № 961)

Кабинет Министров Украины
Зміни, що вносяться до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої ко (c. 28)

(Затверджені постановою КМУ від 9 жовтня 2020 року № 961)

Кабинет Министров Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи