Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 20.02.2023

4

Тема номера


Мобілізація автомобіля: чи потрібна згода власника?

Отримали частковий наряд, у якому вказаний конкретний автомобіль. КНП згідно зі статутом не має права відчужувати майно або іншим способом розпоряджатися ним без погодження власника. Чи потрібне погодження від власника на виконання часткового наряду?

Документы и комментарии

Зміни до ПКУ: строки реєстрації податкових накладних, штрафи, електронні сервіси та інше (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023 № 2876-IX (далі — Закон № 2876))

Светлана Куртенок

Статьи

Оприлюднення фінансової звітності: хто, де, коли? (c. 7)

Чинне законодавство, а точніше Закон про бухоблік, вимагає від підприємств не лише складати, а й оприлюднювати фінансову звітність. Які саме підприємства повинні це робити, у які строки — ці та інші нюанси розглянемо у статті.

Лидия Безкоровайная
Вивчаємо новинки в оплаті лікарняних, декретних та отриманні допомоги на поховання (c. 12)

З 01.01.2023 ФСС передав свої завдання та функції до Пенсійного фонду України: відтепер саме ПФУ є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, що наразі відображено в оновлених Законі про соцстрахування та Законі про пенсійне страхування. Проте це не єдине нововведення — є зміни і в нарахуванні страхових виплат, які діють із 01.01.2023. Про все по черзі — далі.

Людмила Балла

Обратная связь

Оподаткування оплати за договором цивільно-правового характеру (c. 24)

Наше КНП вперше укладає договір цивільно-правового характеру з фізособою. Підкажіть, чи є якісь нюанси в оподаткуванні оплати за таким договором.

Елена Огай
Лікарняний відкрито в день звільнення працівника (c. 26)

Працівник КНП подав заяву про звільнення, але в останній день роботи захворів і хворів після звільнення. Через деякий час в електронному реєстрі з’явився його лікарняний листок. Підкажіть: як його оплачувати та як нараховувати ЄСВ на лікарняні?

Елена Огай
Лікарняні новачку: чи бути обмеженням? (c. 27)

Працівник, який працює на нашому КНП за основним місцем роботи з 1 лютого 2023 року, уже 8 лютого захворів, що підтверджено електронним листком непрацездатності. Документального підтвердження страхового стажу за період роботи до приходу на наше КНП він не надав. Тож виникає запитання: як йому робити розрахунок лікарняних, чи треба застосовувати обмеження в розмірах не вище ніж МЗП?

Елена Огай
Мобілізація автомобіля: чи потрібна згода власника? (c. 30)

Отримали частковий наряд, у якому вказаний конкретний автомобіль. КНП згідно зі статутом не має права відчужувати майно або іншим способом розпоряджатися ним без погодження власника. Чи потрібне погодження від власника на виконання часткового наряду?

Алёна Момот

Судебная практика

ВС: тягар доказування у справах щодо надання медпослуг більшою мірою лежить на ЗОЗ (c. 31)

Верховний Суд у постанові від 30.11.2022 у справі № 344/3764/211 вказав на специфіку тягаря доказування у спорах щодо надання медичних послуг неналежної якості. Розгляньмо детально обставини цієї справи та висновок касаційного суду.

 

Алёна Момот

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи