Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 19.11.2018

10

Тема номера


Держдопомога для КНП: як і куди повідомляти?

Другого серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» від 01.07.2014 р. № 1555-VII (далі — Закон № 1555). І якщо раніше він ніяк не стосувався ЗОЗ, то після їх реорганізації в КНП ситуація докорінно змінилася. А які нові обов’язки згідно з цим Законом можуть з’явитися в КНП і чи з’являться вони взагалі, розкажемо в цій статті.

(лист АМКУ від 05.10.2017 р. № 35-рр/дд (витяг))

Новости министерства

Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні (c. 4)

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор — виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до закінчення строку дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 р. № 1977 затвердило МОЗ. Наразі усі функції — й адміністративні, й медичні — в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці: генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах — членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні.

Обговорюють тарифи на медичне обслуговування населення на 2019 рік (c. 5)

2018 рік поступово добігає кінця, а це означає, що скоро Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік втратить свою чинність (31 грудня). Тож саме настав час вирішити, за якими тарифами оплачуватимуть медичні послуги у 2019 році.

Статьи

Відпустка за свій рахунок: нюанси надання (c. 6)

Працівник щойно працевлаштувався, права на щорічну відпустку ще не заробив, але вже дуже хоче відпочити... Або у працівника виникли проблеми, які він не може вирішити в робочий час, а всі належні йому дні щорічної відпустки він використав... Ось тоді й приходить на допомогу передбачений законодавством «план Б» — відпустка без збереження зарплати, або, як її ще називають, відпустка за свій рахунок.

Ирина Долгая
Хочеш дохід заробити — обліковуй депозити (c. 11)

Крім надання медичних послуг, КНП може провадити й інші види діяльності для отримання доходу. Зокрема, одним із видів доходу від фінансової діяльності є отримання відсотків за депозитом. Які існують умови щодо цього та як відобразити в обліку? Про це ми розповімо вам прямо зараз.

Лидия Безкоровайная
КНП — орендодавець: оформлюємо та обліковуємо орендні операції (c. 14)

Надання майна в оренду є звичною господарською операцією для закладів охорони здоров’я. Порядок здавання майна в оренду бюджетними установами регламентують Закон № 2269 (Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 р. № 2269-XII.та БКУ (Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.). Зміна організаційно-правової форми господарювання закладу охорони здоров’я суттєво вплинула на систему бухобліку та господарської діяльності в цілому. Чи відбулися зміни в орендних відносинах, яка схема відображення в бухобліку КНП надання майна в оренду? Саме розгляду цих питань і присвячена стаття.

Лидия Безкоровайная
Держдопомога для КНП: як і куди повідомляти? (c. 17)

Другого серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» від 01.07.2014 р. № 1555-VII (далі — Закон № 1555). І якщо раніше він ніяк не стосувався ЗОЗ, то після їх реорганізації в КНП ситуація докорінно змінилася. А які нові обов’язки згідно з цим Законом можуть з’явитися в КНП і чи з’являться вони взагалі, розкажемо в цій статті.

(лист АМКУ від 05.10.2017 р. № 35-рр/дд (витяг))

Татьяна Кондратенко, Людмила Линник

Обратная связь

Перевіряє Фонд соціального страхування: оформлюємо та виправляємо порушення (c. 42)

Фонд соціального страхування здійснює контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами страхових коштів. За виявлені в результаті перевірки помилки загрожує чималий штраф. У статті поговоримо про повноваження ФСС та можливості виправити помилки.

Ирина Долгая
Інвентарні номери в новостворених КНП (c. 44)

Проводимо інвентаризацію в КНП і не розуміємо, що робити з інвентарними номерами: залишити старі чи присвоїти нові, і якщо вже оновлювати, то як.

Ольга Сусла
Інвентаризації з інтервалом у місяць: чи необхідно? (c. 46)

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як бути. Наш центр первинної допомоги зовсім нещодавно реорганізувався в комунальне некомерційне підприємство, і станом на 1 вересня було проведено інвентаризацію. Тож чи необхідно проводити щорічну обов’язкову інвентаризацію станом на 1 листопада перед поданням річної фінзвітності?

Татьяна Кондратенко

Судебная практика

Вчасно повідомили ДПІ про загублену первинку? Відповідати все одно доведеться! (c. 47)

Цього разу говоримо не про лікарів чи керівників закладів, а про бухгалтерську первинну документацію. Як бути, якщо її раптом буде втрачено? Яка відповідальність загрожуватиме? І хоч мова зараз піде не про заклади первинки, однак правила єдині для підприємств та установ усіх форм власності та організаційно-правових форм, тож відповіді на ці запитання знайдете в цьому матеріалі.

Татьяна Кондратенко

Документы под рукой

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда» (c. 19)

(Затверджене наказом МФУ від 28 липня 2000 року № 181, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Министерство финансов Украины
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід» (c. 24)

(Затверджене наказом МФУ від 29 листопада 1999 року № 290, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Министерство финансов Украины
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (c. 27)

(Затверджене наказом МФУ від 31 грудня 1999 року № 318, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Министерство финансов Украины

Дополнительные материалы

Щодо застосування законодавства у сфері державної допомоги (c. 33)

Антимонопольний комітет України

Лист від 05.10.2017 р. № 35-рр/дд (витяг)

Додаток до матеріалу:

Антимонопольний Комітет України

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи