Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 23.02.2026

3-4

Тема номера


Документы и комментарии

Щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства (c. 4)

(ІПК ДПС від 20.02.2026 № 966/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК)

Государственная налоговая служба Украины
Щодо надання індивідуальної податкової консультації (c. 8)

(ІПК ДПС від 02.03.2026 № 1157/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК)

Государственная налоговая служба Украины
Нові зміни до Особливостей № 1178 (c. 10)

(коментар до постанови КМУ; лист Мінекономіки)

У період перебування працівника у відрядженні виникла потреба відправити його в друге відрядження: порядок дій (c. 16)

У коментованому листі розглянуто таку ситуацію. Працівника відправлено в службове відрядження в Київ 25.11.2025 (відправлення потяга), сам захід, де він братиме участь, відбувається 26.11.2025. Потім 27.11.2025 йому потягом треба вертатися до місця постійної роботи. Але виявилося, що 28.11.2025 в Києві відбудеться ще один захід, на якому повинен бути цей працівник. Як правильно вчинити в такій ситуації?
(коментар до листа МФУ)

Алла Головко

Обратная связь

Чи перераховувати лікарняні, якщо у зв’язку з поданням квартального Податкового розрахунку не було повної інформації про загальний страховий стаж? (c. 18)

У вересні 2024 року працівниця перебувала на лікарняному. Відповідно до довідки за формою ОК-5 загальний страховий стаж становив 34 місяці. Але оскільки Податковий розрахунок за ІІІ квартал ще не був поданий, то в довідці за формою ОК-5 не було інформації про страховий стаж у липні й серпні 2024 року. Після подання Податкового розрахунку за ІІІ квартал з’явилися зміни в довідці за формою ОК-5 і виявилося, що загальний страховий стаж працівниці з урахуванням липня й серпня становить 36 місяців. А це вже інший відсоток середнього заробітку. Чи перераховувати зараз лікарняні?
(лист ПФУ)

Хвороба в місяці прийняття на роботу, але зарплата за відпрацьований час буде нарахована в наступному місяці: як оплатити лікарняний? (c. 20)

Працівника прийнято на роботу на основну посаду з 29.01.2026. Але станом на цю дату зарплату вже було закрито, тому зарплату цьому працівникові за відпрацьовані дні січня нарахують у бухобліку та виплатять у лютому 2026 року. З 30.01.2026 по 06.02.2026 (8 к. дн.) працівнику відкрито електронний листок непрацездатності (ЕЛН). Зарплата за один відпрацьований день (29.01.2026) становить 393,05 грн. Загальний страховий стаж — 10 років. Страховий стаж за останні 12 місяців перед настанням хвороби — більше ніж 6 місяців. Як оплачувати листок непрацездатності?
(листи ПФУ)

Витяг із рішення ЕКОПФО надано посеред місяця: як нараховувати ЄСВ? (c. 24)

Основному працівнику підприємства з 18.02.2026 встановлено інвалідність. Листок непрацездатності відкритий не був. У день огляду експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи працівник узяв відпустку без збереження зарплати. 19.02.2026 він вийшов на роботу й надав Витяг із прийнятого рішення про встановлення інвалідності 18.02.2026. У лютому 2026 року йому нараховано:

  • зарплату за відпрацьовані дні з 1 по 18 лютого 2026 року — 5700,00 грн;
  • зарплату за відпрацьовані дні з 19 по 28 лютого 2026 року — 3325,00 грн.

Окрім цього, в лютому працівнику нараховано 500,00 грн виробничої премії за січень 2026 року. Як нарахувати ЄСВ за лютий 2026 року? Чи виконувати вимогу про сплату ЄСВ з мінзарплати (МЗП) за частину місяця до встановлення інвалідності? Як заповнювати додаток 1 до Податкового розрахунку за лютий 2026 року?
(ІПК ДПСУ)

Дополнительные материалы

Щодо внесення змін до Особливостей здійснення публічних закупівель та інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників (c. 11)

Міністерство економіки України
​Додаток до матеріалу:

Министерство экономики Украины
Щодо службових відряджень (c. 17)

Міністерство фінансів України
​Додаток до матеріалу:

Министерство финансов Украины
Щодо переобчислення лікарняних (c. 19)

Пенсійний фонд України
​Додаток до матеріалу:

Пенсионный фонд Украины
Щодо розрахунку лікарняних (c. 22)

Пенсійний фонд України
​Додаток до матеріалу:

Пенсионный фонд Украины
Щодо розрахунку лікарняних (c. 23)

Пенсійний фонд України
​Додаток до матеріалу:

Пенсионный фонд Украины
Щодо застосування ставки ЄСВ 8,41 % (c. 27)

Державна податкова служба України
​Додаток до матеріалу:

Государственная налоговая служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи