Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 02.07.2018

1

Тема номера


Зарплата персоналу в КЗОЗ та в КНП: чи є різниця?

Медична реформа набирає обертів: усе більше закладів охорони здоров’я комунальної власності (КЗОЗ) перетворюється на комунальні некомерційні підприємства (КНП). Новоствореним КНП треба вирішити чимало організаційних питань. Одне з головних — зарплатне питання. Чи зміняться умови оплати праці персоналу після реорганізації? Нумо розбиратися.

Документы и комментарии

Медичні послуги: хто замовляє, той і платить. Частина І (c. 3)

(коментар до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 р. № 2168-VIII та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 р. № 2002-VIII)

Татьяна Кондратенко, Ирина Басова
Медичні послуги за новим порядком: скільки коштів отримуватимуть заклади ПМД за обслуговування пацієнтів? (c. 9)

(коментар до Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік, затвердженого постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 407)

Татьяна Кондратенко, Оксана Верхогляд
Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій: порядок укладення та юридичний аналіз (c. 11)

(коментар до Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою КМУ від 25 квітня 2018 року № 410)

Светлана Соловей

Статьи

Зарплата персоналу в КЗОЗ та в КНП: чи є різниця? (c. 13)

Медична реформа набирає обертів: усе більше закладів охорони здоров’я комунальної власності (КЗОЗ) перетворюється на комунальні некомерційні підприємства (КНП). Новоствореним КНП треба вирішити чимало організаційних питань. Одне з головних — зарплатне питання. Чи зміняться умови оплати праці персоналу після реорганізації? Нумо розбиратися.

Лидия Безкоровайная
Облікова політика КНП: головні моменти (c. 18)

Поняття «облікова політика» знайоме і бюджетним установам, і підприємствам будь-якої організаційно-правової форми. Однак її елементи в них дещо відрізняються. Так, облікова політика бюджетної установи формується згідно з Методичними рекомендаціями щодо облікової політики та національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі, а підприємства — відповідно до Методичних рекомендацій № 635 та положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Під час реорганізації КЗОЗ на КНП необхідно розробити і затвердити облікову політику, при цьому деякі її елементи будуть такими ж, як у бюджетної установи, а деякі — абсолютно нові. Тож нумо розбиратись.

София Таран

Обратная связь

Головний лікар і директор: дві посади — одна особа чи ні? (c. 34)

Примірний статут комунальних некомерційних підприємств, наведений у Методичних рекомендаціях щодо автономізації, передбачає, що «поточне керівництво підприємством здійснює його керівник — директор, який призначається на посаду і звільняється з неї за рішенням засновника, та який відповідає кваліфікаційним вимогам МОЗ». А куди ж подівся звичний для нас головний лікар? Чи, може, це одна й та сама особа?

Светлана Соловей, Ольга Троценко
Медична реформа: скільки пацієнтів може взяти лікар? (c. 35)

Пункт 4 розд. ІІ Порядку № 504 (Порядок надання первинної медичної допомоги, затверджений наказом МОЗ від 19.03.2018 р. № 504) встановлює обсяг практики ПМД: 1800 пацієнтів — для сімейного лікаря, 2000 — для лікаря-терапевта та 900 — для педіатра. Проте важливо з’ясувати, чи є ця вимога «залізною», від якої не можна відступати ні на крок. Чи, може, пацієнтом менше-більше, й уже «розстріл»?

Светлана Соловей
Формування статутного капіталу КНП: юридичні та облікові аспекти (c. 37)

Як утворюється статутний капітал комунального некомерційного підприємства під час перетворення комунального закладу охорони здоров’я? Чи існує мінімальний розмір статутного капіталу комунального підприємства? Як визначити його розмір та відобразити в бухобліку внески до статутного капіталу?

Людмила Линник, Лидия Безкоровайная
Як правильно оформити відносини з пацієнтом, якщо за його лікування сплачує третя особа? (c. 40)

До приватного закладу по надання медичної послуги звертається пацієнт та повідомляє, що оплачуватиме послугу благодійний фонд. Як правильно оформити правовідносини з таким пацієнтом та які юридичні моменти слід врахувати, щоб заклад гарантовано отримав ці кошти?

Олег Юдин
Легковий автомобіль для АЗПСМ: чи можна придбати та як облікувати? (c. 42)

Чи можна придбати легковий автомобіль для амбулаторії загальної практики сімейної медицини? Чи застосовується постанова КМУ № 710 для коштів місцевого бюджету?

Анна Даниленко

Судебная практика

Перепони на шляху автономізації медичних закладів, або Хто стромляє палиці в колеса КНП? (c. 44)

Як відомо, зміни ніколи не даються легко. Не стала винятком з цього правила й реформа фінансування медичного обслуговування населення. Незважаючи на те, що зміни почалися відносно нещодавно, уже знайшлися противники цих перетворень, які через суд відстоюють свою точку зору. А ось яке рішення може ухвалити суд, — на користь автономізованих закладів чи навпаки тих, хто намагається цей процес зупинити будь-якими силами, — зараз ми і дізнаємося.

Татьяна Кондратенко, Ольга Троценко

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи