Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 01.07.2019

13

Тема номера


Статутний капітал КНП: відображаємо в обліку

Безліч запитань отримуємо від наших читачів стосовно формування статутного та додаткового капіталів, порядку визначення та зміни їх розміру в процесі провадження діяльності тощо. Спробуємо розібратись, які вимоги щодо статутного капіталу КНП містить законодавство України, а які — визначає засновник чи саме підприємство.

Новости министерства

Лікар має право: за яких умов можна проводити втручання без згоди пацієнта (c. 3)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/likar-mae-pravo-za-jakih-umov-mozhna-provoditi-vtruchannja-bez-zgodi-pacienta

Медичне втручання без згоди пацієнта або його законних представників може бути підставою судового розгляду. Розповідаємо детально про правові аспекти цього питання, і чим керуватися медикам, щоби їхні дії були правомірними.

Статьи

Трудові відносини (c. 5)

Нагадаємо, що реорганізація медустанов у КНП відбувається здебільшого шляхом перетворення. Це впливає і на трудові відносини. Адже оскільки юридична особа (роботодавець) не ліквідується, то і необхідності звільняти працівників та проводити з ними остаточні розрахунки немає. Таким чином, реорганізація, якщо вона не супроводжується ліквідацією юрособи, не передбачає обов’язку звільняти працівників. Проте трудові відносини з ними все-таки можуть зазнати певних змін. Яких саме — дізнаємося далі.

Яна Ярошенко, Татьяна Кондратенко
Основи оплати праці (c. 11)

Бюджетні установи звикли працювати в суворих межах, зокрема, це стосується питання заробітної плати. З реорганізацією в комунальні підприємства ЗОЗ отримали більше свободи в зарплатній сфері, проте у зв’язку з цим і запитань виникло сила-силенна. Тож зараз із вами розберемося, які нові орієнтири в оплаті праці передбачені для КНП, а які зарплатні норми залишилися незмінними.

Катерина Скрипкина, Татьяна Кондратенко
КНП і цивільно-правові відносини (c. 15)

Як і будь-який суб’єкт господарювання, КНП має право укладати з фізособами цивільно-правові договори з урахуванням норм цивільного законодавстваОбов’язків у замовника порівняно з роботодавцем менше, тож виникає бажання замість трудового договору з працівником укласти договір про виконання робіт чи надання послуг. Які між ними відмінності? В якій ситуації можна укласти цивільно-правовий договір? Зараз з’ясуємо.

Катерина Скрипкина, Татьяна Кондратенко
Відповідальність за порушення трудового законодавства (c. 17)

Тема штрафів та відповідальності, напевно, ніколи не втрачає своєї актуальності. Тож уважно ознайомтеся, які ваші, як роботодавця, огріхи призведуть до неприємних наслідків.

Катерина Скрипкина, Татьяна Кондратенко
Втрата статусу неприбутковості КНП: причини та наслідки (c. 18)

Одне із завдань неприбуткових організацій, до яких належать і медичні КНП, — не втратити своїх податкових привілеїв і не стати звичайним платником податку на прибуток. У статті розглянемо, що може стати причиною втрати статусу неприбутковості, як цього уникнути і що робити, якщо все ж таки це сталося.

Наталия Голияд
Сумісництво чи суміщення — от питання! (c. 32)

Як бути, коли працівник один, а посад йому треба обійняти декілька? Відразу виникає запитання: сумісництво це чи суміщення? Зараз з’ясуємо всі тонкощі цих понять. Тож розберімося з визначеннями термінів «сумісництво» та «суміщення».

Татьяна Кондратенко

Обратная связь

Позбуваємося відпрацьованих шприців: подробиці обліку та оподаткування (c. 36)

КНП придбало шприци для використання в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ. Відповідно, ми нарахували компенсувальні ПЗ за п. 198.5 ПКУ (Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.). Після використання шприців ми продаємо їх підприємству, яке займається переробкою пластмаси. Як відобразити операцію з продажу відпрацьованих шприців у податковому та бухгалтерському обліку? Чи не потрібно нам зменшити раніше нараховані компенсувальні ПЗ у зв’язку з тим, що шприци зрештою використали в оподатковуваній операції: продаж переробному підприємству?

Светлана Куртенок
Статутний капітал КНП: відображаємо в обліку (c. 38)

Безліч запитань отримуємо від наших читачів стосовно формування статутного та додаткового капіталів, порядку визначення та зміни їх розміру в процесі провадження діяльності тощо. Спробуємо розібратись, які вимоги щодо статутного капіталу КНП містить законодавство України, а які — визначає засновник чи саме підприємство.

Лидия Безкоровайная
Атестація під час випробувального терміну: законно чи ні? (c. 40)

Коли приймали особу на посаду головного бухгалтера, їй було встановлено випробувальний термін відповідно до трудового договору. Чи має право атестаційна комісія розглянути й визначити невідповідність кваліфікації особи вимогам ДКХП (Довідник кваліфікаційних характеристик працівників) (у разі наявності такої) до закінчення випробувального терміну? Хто має входити до складу атестаційної комісії?

Александр Носиков

Документы под рукой

Примірний статут для комунального некомерційного підприємства, яке надає вторинну та третинну медичну допомогу (c. 21)

(Додаток до Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства від 14 лютого 2018 року)

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи