Журналы

Статьи

Чеки, транспортні квитки та рахунки на послуги: замінники податкових накладних (c. 11)

Окрім ПН, існують ще документи, які мають такий самий статус для ПДВ-обліку, як і податкова накладна, тобто дають право платнику ПДВ на отримання податкового кредиту. Що це за документи та які особливості їх обліку — про це в статті.

Наталия Голияд
Резерв відпусток у КНП: як обчислити та відобразити в обліку? (c. 16)

Напередодні Нового року ми вирішили нагадати вам про необхідність проводити обов’язкову процедуру з інвентаризації та коригування резерву відпусток. А заразом освіжимо в пам’яті загальні правила, пов’язані з розрахунком відпускних. Що ж, почнемо…

Влада Карпова
Облікова політика КНП у 2020 році: готуємо розпорядчий документ (c. 29)

Реформа охорони здоров’я вже другий рік поспіль набуває обертів, і зміни, які вона несе, безумовно, позитивні. Проте вони вимагають неабияких зусиль персоналу комунальних некомерційних підприємств, і передусім це стосується бухгалтерських служб. На черзі — реформування вторинної ланки медичної допомоги. І якщо бухгалтери комунальних некомерційних підприємств первинки вже рухаються по цьому невідомому й важкому шляху, то їхні колеги із вторинної ланки такий рух лише розпочинають. Традиційно в кінці поточного року, крім підбиття підсумків і підрахунків фінансових результатів, бухгалтери мають визначити, як організовувати бухгалтерський облік та облікову політику в наступному 2020 році. Далі про це детальніше.

Виктор Иващенко

Обратная связь

Показник ∑Перевищ: причини та наслідки виникнення, способи запобігання та усунення (c. 38)

КНП зіштовхнулося з тим, що після подання Податкової декларації з ПДВ несподівано зменшився розмір реєстраційного ліміту. Отримавши витяг із СЕА ПДВ, ми з’ясували, що халепа трапилась через виникнення показника ∑Перевищ. Що це за показник та яка причина його виникнення? Як ми можемо відновити реєстраційний ліміт?

Светлана Куртенок
Доводимо до ладу старі тротуари (c. 42)

Уздовж будівлі нашого КНП хочемо замінити частину старого тротуару, який обліковується в нас на балансі, але є власністю громади, — замість старої плитки покласти асфальтне покриття та дещо розширити сам тротуар. У місцевому бюджеті передбачили кошти, які буде спрямовано на виконання зазначених робіт. До якого виду робіт віднести заміну старої плитки асфальтом і як ці роботи відобразити в бухобліку?

Павел Зозуля, Лидия Безкоровайная
Облік розрахунків за отриманою претензією (c. 45)

Як відобразити в бухобліку розрахунки за отриманою та визнаною нами претензією?

София Таран
Заробітна плата за рахунок благодійників (c. 46)

«Добрий день! Допоможіть у такій ситуації: агропромислове підприємство, на території якого розташований ФАП, бажає надати кошти як благодійну допомогу на виплату заробітної плати працівникам цього ФАПу. Чи це правомірно?». Таке запитання надійшло на електронну пошту редакції. Оскільки зараз ситуація з фінансуванням первинки, і ФАПів зокрема, є непевною, то благодійні кошти стануть у пригоді. Розберемося з юридичним підґрунтям такої благодійності та бухобліковими нюансами.

Татьяна Кондратенко, Лидия Безкоровайная

Документы под рукой

Положення про форму та зміст розрахункових документів (c. 21)

(Затверджене наказом МФУ від 21 січня 2016 року № 13, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 19.02.2018 р. № 288)

Министерство финансов Украины

Дополнительные материалы

Щодо окремих питань використання коштів, отриманих та договором про медичне обслуговування населення (c. 5)

Національна служба здоров'я України

​Лист від 27.11.2019 р. № 22142/2-17-19

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2019, №24
Национальная служба здоровья Украины
Індивідуальна податкова консультація від 11.12.2018 р. № 5191/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (c. 8)

Державна фіскальна служба України

Індивідуальна податкова консультація від 11.12.2018 р. № 5191/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2019, №24
Государственная фискальная служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи