Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 20.04.2020

8

Тема номера


Обліковуємо благодійну допомогу

На боротьбу з пандемією COVID-19 багато ЗОЗ-КНП отримує благодійну та гуманітарну допомогу і з бюджету, і від різних юридичних осіб, і від фізичних. Така допомога надходить не лише як грошові кошти, а й як товарно-матеріальні цінності. Що потрібно врахувати для того, щоби правильно відобразити в бухобліку надходження і використання таких активів, і розглянемо у статті.

Статьи

Як скласти звіт про управління? (c. 4)

У Законі про бухоблік зазначено, що разом із формами фінансової звітності підприємства мусять подавати звіт про управління. Від подання цього звіту звільняються мікропідприємства та малі підприємства. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління нефінансову інформацію. Тож розберімося докладно, що то за звіт і як його складати.

(Методичні рекомендації зі складання звіту про управління, затверджені наказом МФУ від 07 грудня 2018 року № 982)

София Таран
Остаточний розрахунок із працівником: оподаткування та ЄСВ (c. 9)

Розраховуючи працівника, бухгалтеру не досить знати, що саме виплатити та як обчислити (див. подробиці в газеті «Медична бухгалтерія», № 7/2020, с. 27). Необхідно ще володіти інформацією про те, як оподатковуються виплати, коли нараховувати ЄСВ та коли сплатити обов’язкові платежі. А потім виплати, нараховані під час остаточного розрахунку, ще треба відобразити у звітності. Із цим ми зараз і розберемося.

Екатерина Скрипкина
Страхування медперсоналу КНП: юридичні та податкові нюанси (c. 13)

У сьогоднішніх складних життєвих реаліях надважливою місією є захист прав лікарів та молодшого медичного персоналу, які стоять на варті нашого здоров’я та перебувають на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією. Тож далі поговоримо про медичне страхування працівників, зокрема розкриємо як юридичні аспекти, так і податкові наслідки.

(ІПК ДПСУ від 22.01.2020 р. № 238/5/99-00-07-02-02-05/ІПК)

Татьяна Кондратенко, Екатерина Скрипкина, Ирина Басова
Обліковуємо благодійну допомогу (c. 19)

На боротьбу з пандемією COVID-19 багато ЗОЗ-КНП отримує благодійну та гуманітарну допомогу і з бюджету, і від різних юридичних осіб, і від фізичних. Така допомога надходить не лише як грошові кошти, а й як товарно-матеріальні цінності. Що потрібно врахувати для того, щоби правильно відобразити в бухобліку надходження і використання таких активів, і розглянемо у статті.

Лидия Безкоровайная
Благодійність у межах закону (c. 26)

В умовах пандемії COVID-19 особливо гостро в ЗОЗ постала проблема нестачі обладнання, зокрема апаратів штучної вентиляції легень, про які ви чули, без сумніву, захисного одягу для персоналу, медичних масок, дезінфекційних засобів або навіть коштів, за які можна придбати потрібні речі. Не завжди, на жаль, держава може забезпечити всім необхідним. Проте світ не без добрих людей, як то кажуть. Тож на поміч закладам приходять звичайні громадяни або підприємства, які надають благодійну допомогу. Тож далі розкажемо, як правильно її юридично оформити, аби не переступити межу закону.

Татьяна Кондратенко

Обратная связь

Як звільнити працівника, який заборгував підприємству: знаходимо вихід із ситуації (c. 28)

Добрий день! Допоможіть нам, будь ласка, знайти вихід з неприємної ситуації, яка склалася в нашому закладі: працівник звільняється за власним бажанням, про що попередив нас за 2 тижні. Двотижневий строк збігає вже за 2 дні, а недобросовісний працівник відмовляється повертати ноутбук, який є власністю підприємства та був наданий йому в тимчасове користування. Як законно ми маємо діяти в такій ситуації?

Татьяна Кондратенко
Декларації з пацієнтами: а ви в курсі, як їх зберігати? (c. 30)

Нова система фінансування ЗОЗ діє вже не перший рік. Проте ми з’ясували, що деякі заклади ще й досі не знають, скільки необхідно зберігати декларацію та чи можна її передавати в разі зміни лікаря від одного до іншого. Зараз пояснимо.

Татьяна Кондратенко
Закуповуємо аудиторську послугу (c. 31)

Прочитали в консультаціях, що КНП зобов’язане оприлюднити фінансову звітність за 2019 рік разом з аудиторським висновком. І в нас виникло питання щодо вибору аудиторської фірми, що має надати такий висновок, та плати за її послуги. Чи поширюються вимоги щодо публічних закупівель на таку операцію?

Ирина Басова

Дополнительные материалы

Методичні рекомендації зі складання звіту про управління (c. 7)

Міністерство фінансів України

Методичні рекомендації, затверджені наказом МФУ від 07 грудня 2018 року № 982

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2020, № 8
Министерство финансов Украины
Індивідуальна податкова консультація від 22.01.2020 р. № 238/5/99-00-07-02-02-05/ІПК (c. 18)

Державна податкова служба України

Індивідуальна податкова консультація від 22.01.2020 р. № 238/5/99-00-07-02-02-05/ІПК

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2020, № 8
Государственная налоговая служба Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи