Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 26.02.2024

4

Тема номера


Зміни в організації виробництва та праці → зміни істотних умов праці

Переведення на неповний робочий час у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці часто викликає невдоволення у працівників. На основі справи № 727/4352/22 розберемося зі слабкими місцями такого переведення, на які можуть вказати працівники в суді.

Документы и комментарии

Щодо практичного застосування норм податкового законодавства (c. 4)

ІПК від 11.01.2024 № 182/ІПК/99-00-24-03-03
 

Государственная налоговая служба Украины
Закупівля продуктів харчування в е-каталозі та заборона придбавати товари з Ірану: вивчаємо чергові зміни до Особливостей № 1178 (c. 6)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 09.02.2024 № 131)

Людмила Линник

Статьи

Іноземна валюта в ЗОЗ-КНП (c. 9)

Останнім часом усе частіше ЗОЗ доводиться мати справу з іноземною валютою. Її отримують як грант чи благодійну допомогу, купують у банку тощо. Використовують іноземну валюту для фінансування відряджень і здійснення розрахунків з постачальниками й підрядниками. Але у зв’язку з воєнним станом додалося чимало обмежень щодо використання іноземної валюти підприємствами. Які є законодавчі обмеження на використання іноземної валюти, який порядок її придбання, продажу та як відобразити в обліку наявність і рух іноземної валюти, розглянемо у статті.

Лидия Безкоровайная
Пеня й інфляційні витрати через несвоєчасну сплату орендної плати: розрахунок, облік, використання (c. 18)

Ситуація останнім часом поширена: орендар не сплачував орендної плати за нерухоме майно. Як правильно нарахувати пеню й інфляційні витрати в такому разі? Розберімося.

Людмила Линник, Маргарита Ващук

Обратная связь

Лікарняний до початку / під час курсів підвищення кваліфікації. Як бути з оплатою? (c. 25)

Сьогодні розглянемо дві ситуації. У першому випадку працівника було направлено на курси підвищення кваліфікації, проте до початку курсів він захворів, при цьому хвороба припала на декілька днів після їх початку. У другому — працівник захворів уже під час проходження курсів, що змусило його покинути курси й лікуватися. В обох випадках виникають запитання стосовно оплати днів перебування працівника на лікарняному й курсах підвищення кваліфікації та днів, у які такі періоди збіглися. Тож відповімо на них.

Елена Огай
Жінка працює під час відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Чи оплачувати її лікарняний? (c. 27)

Працівниця після закінчення «пологової» відпустки оформила відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Через 2 роки 5 місяців, не перериваючи такої відпустки, вона вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу. І вже наступного місяця їй було відкрито лікарняний. Чи має вона право на оплату лікарняного листка, якщо досі перебуває у відпустці до 3 років?

Елена Огай
Чи може аспірант працювати на повну зайнятість? (c. 28)

Працівник учиться на денній формі аспірантури (віддалено) та працює на повну ставку на КНП. Чи правомірно це?

Алёна Момот

Судебная практика

Зміни в організації виробництва та праці → зміни істотних умов праці (c. 29)

Переведення на неповний робочий час у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці часто викликає невдоволення у працівників. На основі справи № 727/4352/22 розберемося зі слабкими місцями такого переведення, на які можуть вказати працівники в суді.

Алёна Момот

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи