Журналы

Медична бухгалтерія

Медична бухгалтерія 17.09.2018

6

Тема номера


«Доступні ліки»: як зараз діє програма?

Закон про фінгарантії вперше ввів таке поняття, як «реімбурсація лікарських засобів», яке означає «механізм повного або часткового відшкодування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України» (п. 5 ч. 1 ст. 2 цього Закону). Ця урядова програма реімбурсації отримала назву «Доступні ліки». А як вона функціонує в житті, особливо під час впровадження реформи фінансування первинної медицини, зараз з’ясуємо.

(лист МОЗ від 23.08.2018 р. № 18.2-04/22230)

Новости министерства

Як медикам працювати з персональними даними пацієнтів (c. 4)

http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/jak-medikam-pracjuvati-z-personalnimi-danimi-pacientiv

 

Підписуючи декларації з пацієнтами, сімейні лікарі, терапевти і педіатри працюють із персональними даними. Розповідаємо про основні правила роботи з цією інформацією для медиків.

МОЗ України: інформація про залишки ліків і медвиробів, що закуповуються за бюджетні кошти, має бути доступною (c. 5)

http://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-informacija-pro-zalishki-likiv-i-medvirobiv-scho-zakupovujutsja-za-bjudzhetni-koshti-mae-buti-dostupnoju-

МОЗ України проаналізувало, як обласні департаменти охорони здоров’я і медзаклади по усій країні виконують наказ щодо інформування громадськості про ліки, закуплені за кошти державного і місцевого бюджетів, та пропонує шляхи удосконалення цього процесу, щоби кожен українець міг легко знайти інформацію про ліки, які для його лікування придбала держава.

Документы и комментарии

Нарешті дочекалися: оновлено Порядок проведення перевірок публічних закупівель (c. 10)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 і від 3 лютого 2016 р. № 43» від 26.07.2018 р. № 659)

Оксана Верхогляд, Ирина Басова

Статьи

Подвійні стандарти: в яких випадках лікар може відмовитися від пацієнта? (c. 12)

Лікар — це така сама людина, як і всі інші. Певно, благородність професії та її складність — порятунок людських життів — робить її ледь не найскладнішою у світі. Інколи ми забуваємо одну елементарну річ: нас оточують різні люди, як добрі, так і не дуже, як відповідальні, так і безвідповідальні, проте, незважаючи на це, лікар має обов’язок надати допомогу кожному з них. Цей обов’язок ґрунтується не лише на особистих якостях, а й на приписах закону. Тож невже лікар взагалі не може відмовитися від пацієнта? Чи, можливо, є якісь винятки?

Ольга Троценко
«Доступні ліки»: як зараз діє програма? (c. 14)

Закон про фінгарантії вперше ввів таке поняття, як «реімбурсація лікарських засобів», яке означає «механізм повного або часткового відшкодування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України» (п. 5 ч. 1 ст. 2 цього Закону). Ця урядова програма реімбурсації отримала назву «Доступні ліки». А як вона функціонує в житті, особливо під час впровадження реформи фінансування первинної медицини, зараз з’ясуємо.

(лист МОЗ від 23.08.2018 р. № 18.2-04/22230)

Татьяна Кондратенко, Ирина Басова
КЗ | Лікар медзакладу підвищує категорію: оформлення та гарантії (c. 18)

Лікарі… Хто, як не вони, стоїть на варті нашого здоров’я. До якого лікаря звернутись, на якім залишити свій вибір? Чим керується людина, коли обирає охоронця свого здоров’я? Так, звичайно, передусім кваліфікацією лікаря, його досвідом, його статусом, відгуками про його методи, досягнення, отримані результати лікування хворих тощо. Адже самі лікарі намагаються досягти успіху у своїй праці, прагнучи самоствердження, та докладають чимало зусиль для підвищення рівня своєї кваліфікації. Так, у ході останніх подій втілюється система, що породжує живу конкуренцію між лікарями в залученні пацієнтів та підписанні з ними декларацій на обслуговування, тим самим ще більш зацікавлюючи лікарів у підвищенні свого рівня знань.

Вита Макаренко, Алла Головко, Ирина Долга
Лікар ПМД — ФОП: реєстрація, дозвільні документи, податки та ліцензія (c. 31)

Медична реформа дозволяє українцям самостійно обирати лікаря первинної ланки: педіатра, терапевта, сімейного лікаря. Такі лікарі можуть працювати як у державних медзакладах, так і в приватних. Проте для самого лікаря більш вигідно працювати на себе, зареєструвавшись підприємцем, та співпрацювати з медзакладами з різних медичних питань. Отже, який статус у таких лікарів та як ними стати? З’ясуймо разом.

Тамара Олейникова

Обратная связь

КНП | КНП отримало благодійну допомогу: як відобразити в обліку? (c. 33)

Раніше, коли наш заклад охорони здоров’я був бюджетною установою, ми отримували благодійну допомогу від фізичних і юридичних осіб, яку обліковували як безоплатно отримані активи. На сьогодні ми вже КНП. Чи можемо тепер отримувати благодійну допомогу, і якщо так, то як відобразити її в обліку?

Лидия Безкоровайная
КЗ | Ой, знову та заново, або Чи потрібно подавати звітність у разі перетворення КЗ на КНП (c. 37)

Чи потрібно здавати до Казначейства ліквідаційну звітність по комунальному закладу центру надання первинної медико-санітарної допомоги в разі перетворення його на комунальне некомерційне підприємство? Якщо потрібно, то які форми і в який спосіб?

Любовь Крутая
Немає ліцензії — немає коштів від НСЗУ (c. 37)

Наш заклад завершує процес реорганізації. І в нас виникло запитання щодо ліцензії: вона продовжує діяти чи відразу після автономізації втрачає чинність?

Светлана Соловей
КЗ | І столяр, і тесля… — проводимо ремонти в лікарні власноруч (c. 40)

У маніпуляційному кабінеті нашого медичного закладу плануємо зробити ремонт власними силами, оскільки бракує коштів, щоб найняти спеціалістів. Як відобразити в обліку такі роботи і які потрібно оформити документи? Розрахунків із підрядниками не буде, тож які форми застосовувати?

Ольга Сусла
КНП | Комунальні послуги реформованих КНП: хто оплатить? (c. 43)

Добрий день! Наш ЦПМСД уже уклав договір із НСЗУ, тож система фінансування змінилася. Ми звикли, що комунальні платежі закладу покривалися за рахунок місцевого бюджету. Проте, коли ми отримали перші виплати від НСЗУ, місцева рада оплачувати «комуналку» категорично відмовилася. Обґрунтувала це тим, що коштів ми отримуємо достатньо, а оскільки заклад відтепер діє як самостійне підприємство, то й оплачувати все без винятку маємо з власної кишені. Чи дійсно це так? У холодний сезон сума за опалення буде значною, тож це питання нас дуже хвилює.

Светлана Соловей, Оксана Верхогляд

Мастерская опыта

Реформа первинки: зарплата сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, що приєдналися до реформи, в середньому зросла втричі (c. 7)

В інтерв’ю для газети «Медична бухгалтерія» заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк розповів про перші результати реформи первинної ланки медицини та оцінив її успішність. У цьому інтерв’ю ми дізнаємося у замміністра про плани щодо реформи на 2019 рік: чи є надія на збереження субвенції для закладів первинки, які тарифи на пацієнтів будуть закладені в бюджет та з чого почнеться реформа вторинної ланки медицини

Павел Ковтонюк
Колонтай Роман Леонідович (c. 47)

Сьогодні маємо бесіду з Романом Колонтаєм, директором КНП «Балтський ЦПМСД» Балтської міської ради Одеської області. Передусім хочемо вас привітати. Ваш ЦПМСД став першовідкривачем на шляху реформи й набагато випередив своїх колег. Можемо тільки здогадуватися, скільки зусиль було для цього докладено. А цей нелегкий шлях пройшли ще не всі заклади, тож ваш досвід стане багатьом у пригоді. Нашим читачам дуже цікаво дізнатися про всі таємниці успіху від «відмінників» у реформі.

Ирина Басова

Судебная практика

Відшкодувати витрати на лікування: чи можливо? (c. 44)

Усі ми знаємо, що кожен має право на безкоштовну медичну допомогу. Проте нерідко, на жаль, воно порушується. А як бути в такому разі й на чиєму боці правда — зараз з’ясуємо.

Татьяна Кондратенко
Як бути установі, якщо лікаря засуджено? (c. 46)

Будь-який фахівець може помилитися. Проте найбільш страшною є помилка лікаря. Медичний працівник, який припустився помилки у своїй діяльності або вчинив інші суспільно небезпечні дії, несе юридичну відповідальність, зокрема кримінальну. А якими мають бути дії закладу, де працює лікар, притягнутий до такої відповідальності, зараз дізнаємося.

Татьяна Кондратенко

Документы под рукой

Порядок проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами (c. 21)

(Затверджений постановою КМУ від 1 серпня 2013 року № 631, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 26.07.2018 р. № 659)

Кабинет Министров Украины
Порядок відшкодування вартості лікарських засобів (c. 25)

(Затверджений постановою КМУ від 17 березня 2017 року № 152, зі змінами, останні з яких внесено постановами КМУ від 27.12.2017 р. № 1080 та № 1107)

Кабинет Министров Украины
Порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (c. 26)

(Затверджений постановою КМУ від 17 березня 2017 року № 152, зі змінами, останні з яких внесено постановами КМУ від 27.12.2017 р. № 1080 та № 1107)

Кабинет Министров Украины

Дополнительные материалы

Стосовно відшкодування вартості лікарських засобів (c. 16)

Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 23.08.2018 р. № 18.2-04/22230

Додаток до матеріалу:

  • "" //"МБ", 2018, №6
Министерство здравоохранения Украины

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи