Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 04.09.2017

3

Тема номера


Звітуємо по завершенні третього кварталу: що ще слід врахувати?

Незабаром уже завершиться третій квартал, а це означає, що знову піде мова про складання фінансової звітності. Детально правила нового НС 101 «Подання фінансової звітності» і порядок складання нових форм ми розглядали ще на початку року у газеті «Новий бюджетний облік», № 2 (від 27.03.2017 р.). Тож стисло нагадаємо їх, створивши такий собі алгоритм складання квартальної звітності, а також поділимося з вами свіжими роз’ясненнями, які відтоді з’явились.

Статтi

Обліковуємо отримані від ліквідації активи, або Друге життя майна установи (c. 5)

Вдруге в одну річку не ввійдеш, як каже народна мудрість, але вдруге отримати користь від основного засобу не просто можна, а й потрібно. Непридатний до використання актив установа може продати, розібрати на запчастини для подальшого ремонту інших активів, знайти нове застосування його складовим, а небезпечні для екології відходи зобов’язана утилізувати. Як всі ці операції відобразити в обліку? Розповімо про це далі.

Любов Крута
Податок на додану вартість: вивчаємо облікові новації (c. 10)

Розрахунки з бюджетом за податком на додану вартість мають безліч нюансів. Він має «славу» чи не найскладнішого податку в Україні. Тож недивно, що операції, пов’язані з обліком сум ПДВ, викликають труднощі. Які особливості обліку накладає статус платника ПДВ? Коли слід обліковувати суму ПДВ, сплаченого установою, окремо, а коли все ж таки включати її до вартості придбаних активів? Як правильно відображати податковий кредит і податкові зобов’язання? Усі ці та інші питання ми розглянемо у статті.

Любов Крута, Ірина Басова
Рахунок 54: що за фрукт і з чим його їдять? (c. 15)

Поява нового рахунку 54 «Цільове фінансування» викликала чимало запитань серед бухгалтерів, адже вся бюджетна система України в цілому ґрунтується на принципі лише цільового використання бюджетних коштів. Тобто фактично всі асигнування, що отримує установа, мають певне призначення. Які саме операції мають бути відображені на цьому рахунку та як він працює, розглянемо далі.

Марина Дорошенко, Маргарита Ващук
Звітуємо по завершенні третього кварталу: що ще слід врахувати? (c. 18)

Незабаром уже завершиться третій квартал, а це означає, що знову піде мова про складання фінансової звітності. Детально правила нового НС 101 «Подання фінансової звітності» і порядок складання нових форм ми розглядали ще на початку року у газеті «Новий бюджетний облік», № 2 (від 27.03.2017 р.). Тож стисло нагадаємо їх, створивши такий собі алгоритм складання квартальної звітності, а також поділимося з вами свіжими роз’ясненнями, які відтоді з’явились.

Любов Крута

Зворотний зв'язок

Внутрішнє переміщення «медичного» автомобіля в межах органу: типові бухзаписи затверджено (c. 29)

Комунальний заклад «ЦПМСД» безоплатно передає легковий автомобіль для перевезення хворих центральній районній лікарні. Чи є це внутрішньовідомчим безоплатним переданням і якими проводками відобразити в обліку?

Ольга Сусла
Лікарняні: відображаємо в бухобліку (c. 31)

Вихователька дошкільного навчального закладу відповідно до листка непрацездатності перебувала на лікарняному 9 днів. Було обчислено розмір лікарняних — 1017,00 грн (565,00 грн — за рахунок установи і 452,00 грн — за рахунок фонду). Нарахована заробітна плата виховательки становить 4350,00 грн. Як правильно відобразити нарахування та виплату лікарняних в обліку?

Ольга Сусла
Ручки, олівці, лінійки, кроком руш на малоцінку! (c. 33)

Наша установа придбала дрібні канцтовари (папір, лінійки, степлери, ластики тощо). Підкажіть, як правильно їх оприбуткувати, а потім списати? Як списати канцтовари, придбані у минулому році? Чули, що їх відносять до малоцінки. Чи це справді так?

Ольга Сусла
Благодійна допомога: запитань менше не стає (c. 35)

До свят місцевий підприємець подарував дитячій поліклініці ваги для зважування немовлят. Виявилося, що подаровані ваги нові та передані разом із чеком, за яким їх вартість становить 2299,00 грн. Як правильно їх оприбуткувати? Які документи має оформити установа, щоб не було порушень у веденні бухобліку?

Ганна Даниленко
«Пально-мастильний» облік (c. 39)

Бензин отримуємо за талонами та «грошовими» смарт-картками на пальне: чи в обох випадках маємо справу з відповідальним зберіганням? Як правильно вести бухоблік пального за такими розрахунками?

Павло Зозуля
Як направити працівника у відрядження: від оформлення наказу до звітування (c. 42)

Через обмежене фінансування ми дуже рідко маємо змогу оформити відрядження нашим працівникам. Зараз виникла така потреба. Але останнім часом так багато відбулося змін у нормативці. Які зараз вимоги до направлення працівників бюджетних установ у відрядження? Як правильно відобразити такі витрати в обліку?

Оксана Верхогляд
Створюємо об’єднану громаду: як передати майно від одного розпорядника бюджетних коштів іншому? (c. 45)

У нашому районі триває процес створення об’єднаної територіальної громади, центром якої буде міська рада. Усі інші сільські та селищні ради будуть розформовані. Як нам передати майно цих рад до міської ради? Адже ми фінансуємося з різних місцевих бюджетів, що не мають нічого спільного.

Оксана Верхогляд

Документи напохваті

План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (c. 21)

Затверджено наказом МФУ від 31 грудня 2013 року № 1203 (зі змінами, внесеними наказом № 571) (витяг рахунків розпорядників бюджетних коштів)

Міністерство фінансів України
Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів (c. 25)

Постанова КМУ від 2 лютого 2011 року № 98 (зі змінами, останні з яких внесені постановами КМУ від 5 квітня 2017 року № 227 та № 241) (витяг)

Кабінет Міністрів України
РОЗМІРИ надбавок до затверджених сум добових витрат в іноземній валюті для окремих категорій працівників (c. 28)

Додаток 2 до постанови КМУ від 2 лютого 2011 р. № 98

Кабінет Міністрів України
СУМИ витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів (c. 28)

Додаток 1 до постанови КМУ від 2 лютого 2011 р. № 98

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку