Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 28.06.2021

6

Тема номера


Облік біологічних активів та сільськогосподарської продукції в запитаннях та відповідях

Біологічні активи — нетиповий для бюджетних установ об’єкт бухгалтерського обліку. Та все ж деякі установи в процесі своєї діяльності стикаються з ними. Враховуючи літній сезон, багатий на сільськогосподарські роботи, вирішили вам нагадати про особливості обліку біологічних активів та відповісти на найбільш поширені запитання стосовно їх обліку.

Документи та коментарi

Готуємося звітувати з урахуванням змін, унесених до Порядку № 307 (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі» від 25.05.2021 № 285)

Ольга Сусла

Статтi

Обліковуємо інвестиційну нерухомість (c. 4)

Як ми писали в газеті «Новий бюджетний облік», № 3/2021, с. 9, ФДМУ запропонував обліковувати приміщення, які надають в оренду, у складі інвестиційної нерухомості. Що це за об’єкт обліку та як слід його обліковувати — поговоримо у статті.

(Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 129 «Інвестиційна нерухомість», затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629)

Софія Таран
Обліковуємо системи безпеки: пожежну сигналізацію, відеоспостереження та блискавкозахист (c. 11)

Як можна завдати шкоди будівлі або приміщенню? Способів насправді багато, але загалом вони поділяються на природний та людський фактори. Тож із метою зберегти майно та створити безпечні умови перебування людей у приміщенні керівники суб’єктів державного сектору вживають відповідних заходів, як-от: установлюють відеокамери, монтують пожежну сигналізацію, облаштовують будівлю блискавкозахисним обладнанням тощо. Та чи збільшаться економічні вигоди в разі встановлення таких систем безпеки, що відобразиться на вартості об’єкта основних засобів, поміркуємо.

Павло Зозуля
Облік біологічних активів та сільськогосподарської продукції в запитаннях та відповідях (c. 17)

Біологічні активи — нетиповий для бюджетних установ об’єкт бухгалтерського обліку. Та все ж деякі установи в процесі своєї діяльності стикаються з ними. Враховуючи літній сезон, багатий на сільськогосподарські роботи, вирішили вам нагадати про особливості обліку біологічних активів та відповісти на найбільш поширені запитання стосовно їх обліку.

Лідія Безкоровайна
Грошові кошти в запитаннях та відповідях (c. 35)

Незважаючи на те, що облік грошових коштів є досить сталим розділом бухгалтерського обліку, запитання від наших читачів з тих чи інших його нюансів ми отримуємо регулярно. Тож у цій статті зібрано низку ваших запитань із детальними відповідями від фахівців редакції.

Марина Дорошенко, Ганна Даниленко

Зворотний зв'язок

Полетіли коробка передач, задній міст, кермове, двигун: відновлюємо / встановлюємо нове (c. 40)

Маємо на балансі легковий автомобіль, який поступово вийшов з ладу, а саме не працює двигун, коробка передач, кермове керування та задній міст. За результатами діагностики встановили, що ці агрегати, окрім двигуна, ремонту не підлягають, тобто їх заміна — дешевша операція. Двигун було вирішено відремонтувати. Як бути з обліком?

Ольга Сусла
Бухоблік післяповеневих наслідків (c. 43)

Наша установа постраждала від повені, а саме зіпсовано дві дерев’яні шафи, чотири офісні стільці, чотири столи та два комп’ютери. Ремонту ці активи не підлягають. Як їх списати з балансу?

Марина Дорошенко
Демонтаж недобуду: як відобразити витрати? (c. 44)

Бюджетна установа отримала за внутрішньовідомчим переданням на праві постійного користування земельну ділянку за експертною грошовою оцінкою, на якій розташована недобудована будівля, витрати на яку віднесено до капітальних інвестицій. Ухвалено рішення демонтувати цей недобуд і розпочати нове будівництво. Як відобразити витрати?

Марина Дорошенко

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 136 «Біологічні активи» (c. 21)

(Затверджене наказом МФУ від 15 листопада 2017 року № 943)

Міністерство фінансів України
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 127 «Зменшення корисності активів» (c. 25)

(Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629, зі змінами, останні з яких унесені наказом МФУ від 25.11.2014 № 1163)

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 129 «Інвестиційна нерухомість» (c. 8)

Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку