Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 28.05.2018

5

Тема номера


Дисциплінарна відповідальність і відшкодування збитків: нюанси застосування для бухгалтера

До редакції надійшло таке запитання читача: «У попередньому номері вашої газети я ознайомився з відповідальністю бухгалтера, до якої притягують контролюючі органи, — з адміністративною та кримінальною. Проте в мене виникло запитання, чи можлива відповідальність бухгалтера за його неправомірні дії в межах установи?». Наша відповідь: «так». А подробиці розберімо нижче.

Статтi

Врятуйте, допоможіть: крадіжка в установі! (c. 3)

Крадіжка — один із найпоширеніших злочинів, і, на жаль, потерпілими стають і бюджетні установи. Ми щоденно чуємо про викрадення майна, проте не всі знають, як діяти в такій ситуації та як відобразити таку «неприємність» у бухобліку. Допоможемо розібратися в цьому питанні та розставимо як правові акценти, так і облікові.

Тетяна Кондратенко, Ольга Сусла
Надаємо в оренду шкільне приміщення: покрокова інструкція (c. 8)

До директора загальноосвітньої школи звернулась фізична особа — підприємець із проханням надати в оренду спортивну залу площею 162 кв.м для роботи секції з волейболу. Як правильно оформити передання приміщення в оренду, розрахувати орендну плату та відобразити в обліку розрахунки з орендарем, розповімо у цій статті.

Софія Таран, Оксана Верхогляд

Зворотний зв'язок

Якщо отримали обладнання для шкільних кабінетів (c. 12)

Спеціальна школа-інтернат отримала нове обладнання для хімкабінету, кабінету фізики та географії. Допоможіть розібратися, як правильно оприбуткувати.

Павло Зозуля, Оксана Верхогляд
Заміна системного блока: списання старого та створення нового власноруч (c. 14)

Маємо комп’ютер (мишку, клавіатуру, системник та монітор), який було оприбутковано як єдиний об’єкт. Системний блок вийшов з ладу і не підлягає ремонту, тому вирішили зібрати новий самостійно із запчастин, які було придбано за КЕКВ 2210. Як списати непридатний системник та як оприбуткувати зібраний, адже за вартісним критерієм він буде основним засобом?

Марина Дорошенко
І ні в чому собі не відмовляйте! Придбаваємо меблі, оргтехніку та комп’ютерну техніку (c. 31)

Наша установа (платник ПДВ) вирішила придбати оргтехніку, меблі, комп’ютерну техніку, адже нещодавно Кабмін збільшив граничні суми і тепер маємо змогу це зробити. Підкажіть, за яким КЕКВ придбавати та що з ПДВ: входить до граничної вартості чи ні?

(Лист ДКС від 15.02.2018 р. № 16-08/164-2823)

 

Ольга Сусла
Хоч-не-хоч, а капінвестиції не оминеш (c. 35)

Ми неодноразово чули від наших читачів запитання: «Чи можна відобразити придбання необоротних активів без використання рахунку капітальних інвестицій?»; «Чи можна зазначити в положенні про облікову політику установи, що рахунок капітальних інвестицій використовуватись установою не буде?». Причому, коли необоротний актив, що надходить до установи, потребує монтажу або інших додаткових витрат, то більшість погоджується з необхідністю відображати капітальні інвестиції. Однак, коли об’єкт необоротних активів після придбання одразу можна використовувати без додаткових витрат, виникає небажання «зв’язуватися» з цим рахунком. Як же правильно вчинити?

Лідія Безкоровайна
Навчання закінчилося достроково, а гроші вже сплачено — як бути? (c. 38)

Студент може претендувати на повернення йому коштів за навчання (коли він здобуває освіту на платній формі навчання) у декількох випадках: наприклад, у разі дострокового відрахування з закладу вищої освіти (ЗВО) або в разі переведення з контракту на бюджет, якщо кошти за навчання було сплачено наперед. Чи є підстави повертати кошти та як оформити такі операції в бухобліку — поговоримо далі.

Тетяна Кондратенко, Софія Таран
Застаріла проектно-кошторисна документація: списувати чи обліковувати? (c. 40)

Установа обліковувала проектно-кошторисну документацію, зараховану на баланс у січні 2014 року, згідно з Планом рахунків № 611 на субрахунку 109 «Інші основні засоби». Після перенесення залишків відповідно до Плану рахунків № 1203 вартість проектно-кошторисної документації відображаємо на субрахунку 1018 «Інші основні засоби». Чи правильно це?

Лідія Безкоровайна
Дисциплінарна відповідальність і відшкодування збитків: нюанси застосування для бухгалтера (c. 43)

До редакції надійшло таке запитання читача: «У попередньому номері вашої газети я ознайомився з відповідальністю бухгалтера, до якої притягують контролюючі органи, — з адміністративною та кримінальною. Проте в мене виникло запитання, чи можлива відповідальність бухгалтера за його неправомірні дії в межах установи?». Наша відповідь: «так». А подробиці розберімо нижче.

Тетяна Кондратенко
Недобудували і подарували, або Безоплатне передання незавершених капінвестицій (c. 44)

Відділ культури передає недобудоване приміщення клубу відділу освіти, молоді та спорту для добудови і розміщення в ньому дитячого садка. Як правильно відобразити в обліку передання незавершених капітальних інвестицій?

Лідія Безкоровайна, Ірина Басова

Документи напохваті

Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету (c. 19)

(Постанова КМУ від 4 квітня 2001 року № 332, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 4 квітня 2018 року № 268)

Кабінет Міністрів України
Про ефективне використання державних коштів (c. 22)

(Постанова КМУ від 11 жовтня 2016 року № 710, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 25 квітня 2018 року № 317 (витяг))

Кабінет Міністрів України
Порядок списання об’єктів державної власності (c. 26)

(Затверджено постановою КМУ від 8 листопада 2007 року № 1314, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 29 березня 2017 року № 199 (витяг))

Кабінет Міністрів України

Додатковi матерiали

Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків (c. 34)

Державна казначейська служба України

Лист від 15.02.2018 р. № 16-08/164-2823

Додаток до матеріалу:

Державна казначейська служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку