Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 28.05.2018
5

Тема номера


І ні в чому собі не відмовляйте! Придбаваємо меблі, оргтехніку та комп’ютерну техніку

Наша установа (платник ПДВ) вирішила придбати оргтехніку, меблі, комп’ютерну техніку, адже нещодавно Кабмін збільшив граничні суми і тепер маємо змогу це зробити. Підкажіть, за яким КЕКВ придбавати та що з ПДВ: входить до граничної вартості чи ні?

(Лист ДКС від 15.02.2018 р. № 16-08/164-2823)

 

Статтi

Врятуйте, допоможіть: крадіжка в установі! (c. 3)

Крадіжка — один із найпоширеніших злочинів, і, на жаль, потерпілими стають і бюджетні установи. Ми щоденно чуємо про викрадення майна, проте не всі знають, як діяти в такій ситуації та як відобразити таку «неприємність» у бухобліку. Допоможемо розібратися в цьому питанні та розставимо як правові акценти, так і облікові.

Надаємо в оренду шкільне приміщення: покрокова інструкція (c. 8)

До директора загальноосвітньої школи звернулась фізична особа — підприємець із проханням надати в оренду спортивну залу площею 162 кв.м для роботи секції з волейболу. Як правильно оформити передання приміщення в оренду, розрахувати орендну плату та відобразити в обліку розрахунки з орендарем, розповімо у цій статті.

Зворотний зв'язок

Якщо отримали обладнання для шкільних кабінетів (c. 12)

Спеціальна школа-інтернат отримала нове обладнання для хімкабінету, кабінету фізики та географії. Допоможіть розібратися, як правильно оприбуткувати.

Заміна системного блока: списання старого та створення нового власноруч (c. 14)

Маємо комп’ютер (мишку, клавіатуру, системник та монітор), який було оприбутковано як єдиний об’єкт. Системний блок вийшов з ладу і не підлягає ремонту, тому вирішили зібрати новий самостійно із запчастин, які було придбано за КЕКВ 2210. Як списати непридатний системник та як оприбуткувати зібраний, адже за вартісним критерієм він буде основним засобом?

І ні в чому собі не відмовляйте! Придбаваємо меблі, оргтехніку та комп’ютерну техніку (c. 31)

Наша установа (платник ПДВ) вирішила придбати оргтехніку, меблі, комп’ютерну техніку, адже нещодавно Кабмін збільшив граничні суми і тепер маємо змогу це зробити. Підкажіть, за яким КЕКВ придбавати та що з ПДВ: входить до граничної вартості чи ні?

(Лист ДКС від 15.02.2018 р. № 16-08/164-2823)

 

Хоч-не-хоч, а капінвестиції не оминеш (c. 35)

Ми неодноразово чули від наших читачів запитання: «Чи можна відобразити придбання необоротних активів без використання рахунку капітальних інвестицій?»; «Чи можна зазначити в положенні про облікову політику установи, що рахунок капітальних інвестицій використовуватись установою не буде?». Причому, коли необоротний актив, що надходить до установи, потребує монтажу або інших додаткових витрат, то більшість погоджується з необхідністю відображати капітальні інвестиції. Однак, коли об’єкт необоротних активів після придбання одразу можна використовувати без додаткових витрат, виникає небажання «зв’язуватися» з цим рахунком. Як же правильно вчинити?

Навчання закінчилося достроково, а гроші вже сплачено — як бути? (c. 38)

Студент може претендувати на повернення йому коштів за навчання (коли він здобуває освіту на платній формі навчання) у декількох випадках: наприклад, у разі дострокового відрахування з закладу вищої освіти (ЗВО) або в разі переведення з контракту на бюджет, якщо кошти за навчання було сплачено наперед. Чи є підстави повертати кошти та як оформити такі операції в бухобліку — поговоримо далі.

Застаріла проектно-кошторисна документація: списувати чи обліковувати? (c. 40)

Установа обліковувала проектно-кошторисну документацію, зараховану на баланс у січні 2014 року, згідно з Планом рахунків № 611 на субрахунку 109 «Інші основні засоби». Після перенесення залишків відповідно до Плану рахунків № 1203 вартість проектно-кошторисної документації відображаємо на субрахунку 1018 «Інші основні засоби». Чи правильно це?

Дисциплінарна відповідальність і відшкодування збитків: нюанси застосування для бухгалтера (c. 43)

До редакції надійшло таке запитання читача: «У попередньому номері вашої газети я ознайомився з відповідальністю бухгалтера, до якої притягують контролюючі органи, — з адміністративною та кримінальною. Проте в мене виникло запитання, чи можлива відповідальність бухгалтера за його неправомірні дії в межах установи?». Наша відповідь: «так». А подробиці розберімо нижче.

Недобудували і подарували, або Безоплатне передання незавершених капінвестицій (c. 44)

Відділ культури передає недобудоване приміщення клубу відділу освіти, молоді та спорту для добудови і розміщення в ньому дитячого садка. Як правильно відобразити в обліку передання незавершених капітальних інвестицій?

Документи напохваті

Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету (c. 19)

(Постанова КМУ від 4 квітня 2001 року № 332, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 4 квітня 2018 року № 268)

Про ефективне використання державних коштів (c. 22)

(Постанова КМУ від 11 жовтня 2016 року № 710, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 25 квітня 2018 року № 317 (витяг))

Порядок списання об’єктів державної власності (c. 26)

(Затверджено постановою КМУ від 8 листопада 2007 року № 1314, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 29 березня 2017 року № 199 (витяг))

Додатковi матерiали

Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків (c. 34)

Державна казначейська служба України

Лист від 15.02.2018 р. № 16-08/164-2823

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку