Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 23.08.2021

8

Тема номера


Облік технічного кисню

Здійснюємо капітальний ремонт в установі і для проведення зварювальних робіт придбали технічний кисень у балонах. Як відображати його використання та обліковувати?

Документи та коментарi

Чергове впорядкування Порядку № 1219, Плану рахунків № 1203 та Типової кореспонденції (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 28.05.2021 № 299)

Марина Дорошенко

Статтi

Обліковуємо паливо правильно (c. 5)

Збігають останні літні дні, а отже, настав час подумати про наближення холодів і необхідність заготовити паливо… Паливо — один із видів виробничих запасів, однак порівняно з іншими видами воно має певні особливості обліку. Тож пропонуємо в цій статті розібратися з нюансами використання та обліку твердого палива в установі.

Софія Таран

Зворотний зв'язок

Украдене майно: повідомити, перевірити, знайти винного, списати (c. 12)

Вкрали сервер. Матеріально відповідальна особа відмовляється брати на себе відповідальність, оскільки крадіжку було здійснено вночі, коли працював сторож, який, у свою чергу, також відмовляється компенсувати збитки. Як діяти в такій ситуації та як відобразити таку неприємність у бухобліку? Допоможіть розібратися в цьому питанні.

(Перелік посад і робіт, які заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування у процесі виробництва, — додаток № 1 до постанови Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 28 грудня 1977 року № 447/24 (зі змінами, унесеними постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 14.09.1981 № 259/16-59))

Павло Зозуля
Посудний облік (c. 33)

Будинок-інтернат для громадян похилого віку придбав столовий посуд (ложки, виделки, чашки, тарілки, ножі) та кухонний посуд (каструлі, сковорідки, ополоники) для кухні. За яким субрахунком вести облік? Як списати вже зіпсований посуд? Якими документами оформити?

Марина Дорошенко
Облік технічного кисню (c. 36)

Здійснюємо капітальний ремонт в установі і для проведення зварювальних робіт придбали технічний кисень у балонах. Як відображати його використання та обліковувати?

Софія Таран
Забезпечувальний депозит: облік в орендаря (c. 39)

Заплатили забезпечувальний депозит орендодавцю. Як показати в обліку та що робити, коли доведеться його повернути не в повному обсязі?

(лист ДКСУ від 11.11.2020 № 16-08-08/20124)

Ольга Сусла
Консервація основних засобів: умови, документи, бухоблік (c. 42)

Плануємо тимчасово припинити використання вартісного обладнання з причини відсутності належних умов експлуатації (буде здійснено капітальний ремонт приміщення, де міститься це обладнання). Як оформити та вести облік?

Ольга Сусла
Щедра душа меду не жаліє… Чи може бюджетна установа сплатити штраф замість посадових осіб? (c. 44)

У бюджетній установі відділ надзвичайних ситуацій (пожежники) провів перевірку. У результаті було складено акт про порушення й накладено штраф на керівника установи. Чи можна оплатити цей штраф за рахунок бюджетної установи (визнати як додаткове благо, сплатити податки)? Чи не призведуть такі дії до втрати статусу неприбутковості?

Дар’я Заїка, Ганна Даниленко

Документи напохваті

Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (c. 17)

(затверджений наказом МФУ від 29 грудня 2015 року № 1219, зі змінами, останні з яких унесено наказом МФУ від 28.05.2021 № 299 (витяг для розпорядників бюджетних коштів))

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Перелік посад і робіт, які заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для (c. 16)

(додаток № 1 до постанови Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 28 грудня 1977 року № 447/24 (зі змінами, унесеними постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 14.09.1981 № 259/16-59))

Лист від 11.11.2020 № 16-08-08/20124 (c. 41)

Державна казначейська служба України

Лист від 11.11.2020 № 16-08-08/20124

Додаток до матерiалу:

Державна казначейська служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку