Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 03.07.2017

1

Тема номера


Отримуємо допомогу від благодійників — як оприбуткувати за новими правилами обліку?

У кошторисі школи затверджено лише асигнування за захищеними статтями видатків. Для нормальної організації навчального процесу доводиться звертатися до благодійників по допомогу. Зараз час для проведення ремонтів, тому просимо благодійників надати деякі матеріали. Як правильно оприбуткувати отримані матеріали для ремонту? Що робити, якщо матеріали надійшли без підтвердних документів?

Статтi

Класифікація запасів — що нового? (c. 4)

Зміни у методології ведення та організації бухобліку у державному секторі тривають… Тому на сьогодні питання впорядкування бухоблікової нормативної бази є і найближчим часом залишиться актуальним. А поки Мінфін готує нову порцію коригувань до власних документів (Проекти змін до нормативно-правових актів з бухобліку розміщено на офіційному сайті Міністерства фінансів за адресою www.minfin.gov.ua у розділі «Проекти нормативно-правових актів»), розставимо всі крапки над «і» та розглянемо фундаментальне питання — оновлену класифікацію запасів. Тож поступово, крок за кроком, опануємо новації разом!

Марина Дорошенко
Облік запасів: практичні нюанси (c. 8)

Незчулися коли, вже й пролетіло півроку відтоді, як реформа бухобліку завітала до бюджетної установи та поклала на стіл бухгалтера новоспечений документ — План рахунків № 1203. Уже вирішено багато спірних облікових моментів, та все ж багато питань ще залишаються без відповідей. Як завжди, актуальною є тема обліку запасів, бо навряд чи знайдеться у державному секторі суб’єкт, на балансі якого не було би цих активів. Тож у статті згадаємо загальні правила бухобліку запасів та розкладемо по поличках усі новації щодо їх надходження, руху та вибуття, поглянувши на ці аспекти під новим кутом зору — сучасним.

Марина Дорошенко, Iрина Басова
Облікова політика установи: «запасні» нюанси (c. 15)

Придбали, виготовили, використали, а можливо, плануємо передання госптоварів, канцтоварів чи будматеріалів... Як же відобразити ці операції в обліку, щоб, як кажуть, комар носа не підточив? Адже у нормативці, якою керується бухгалтер бюджетної установи, подекуди пропонується самостійно обирати параметри системи обліку запасів. І тут стає у пригоді розпорядчий документ, що врегульовує це питання, — наказ про облікову політику. Саме у ньому установа визначає ті облікові процедури, які використовуватиме під час бухобліку запасів. Про особливості облікової політики щодо запасів ми і поговоримо у цій статті.

Павло Зозуля
Запаси на «позабалансі» (c. 18)

«Позабалансова» тема чомусь найчастіше залишається поза увагою, але лише до тих пір, доки в реальному житті бухгалтер не зіткнеться з проблемою обліку, наприклад, нестачі бензину чи переданих на відповідальне зберігання будівельних матеріалів. Оскільки вже навіть сама назва говорить за себе, то очевидно, що мова піде саме про запаси, які не перебувають на балансі і не відповідають критеріям визнання активами. Далі — детальніше.

Ольга Сусла

Зворотний зв'язок

Отримуємо допомогу від благодійників — як оприбуткувати за новими правилами обліку? (c. 30)

У кошторисі школи затверджено лише асигнування за захищеними статтями видатків. Для нормальної організації навчального процесу доводиться звертатися до благодійників по допомогу. Зараз час для проведення ремонтів, тому просимо благодійників надати деякі матеріали. Як правильно оприбуткувати отримані матеріали для ремонту? Що робити, якщо матеріали надійшли без підтвердних документів?

Оксана Верхогляд, Юрій Манжола
Вирощування сільгоспкультур: відображаємо в обліку (c. 33)

Наша установа — гімназія-інтернат — має у користуванні 11 га сільськогосподарських земель, на яких вирощуємо різні культури. Цього року нам було безкоштовно передано насіння соняшнику, яке ми засіяли власними силами установи. Як правильно розрахувати собівартість урожаю, що отримаємо восени, та як безпомилково відобразити операції з безкоштовного отримання насіння та подальшого його продажу за новими рахунками обліку?

Ірина Басова
Пиши пропало, або Нестачі запасів у бюджетних установах (c. 38)

За результатами інвентаризації виявлено нестачу продуктів харчування. Як правильно розрахувати суму нестачі та відобразити операції в бухобліку? Чи є якісь новації в обліку нестач за новим Планом рахунків?

Ольга Сусла, Оксана Верхогляд
Маєте брухт та паперові відходи? Можна перетворити їх на гроші! (c. 41)

У нашому аграрному ліцеї накопичилися макулатура та доволі багато використаних запасних частин автотранспорту та тракторів, уже непридатних для використання. Самі об’єкти основних засобів вже списані з обліку, але що робити далі з непридатними запчастинами, що залишились, так і не розуміємо. Чи можемо ми реалізувати брухт? Як оформити такі операції в обліку?

Антон Макаренко

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси» (c. 21)

Затверджено наказом МФУ від 12.10.2010 р. № 1202 (витяг).

Міністерство фінансів України
Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору (c. 23)

Затверджено наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11 (витяг).

Міністерство фінансів України

Довідкова інформація

Документи «про запаси», або Є папірець — бухгалтер молодець (c. 44)

Не є новиною той факт, що будь-яка господарська операція має бути належним чином документально оформлена. І щоб не довелося мати справу з фільчиною грамотою, слід пам’ятати, що для відображення надходження, руху та вибуття запасів переважно маємо керуватися двома основними нормативними актами: наказом № 130 та наказом № 193, про що зазначено у п. 3 розд. I МР з обліку запасів. Саме цими документами затверджені форми для обліку та списання запасів у бюджетних установах.

Ольга Сусла
Документи номера (c. 47)

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку