Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 07.08.2017
2

Тема номера


Оновлена Типова кореспонденція: довгоочікувані зміни ухвалено

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)

Статтi

Дебіторка: тепер у складі фінансових активів (c. 6)

Як говорить народна мудрість, боржник весело бере, а смутно віддає, тож будь-який борг — це завжди прикрість, а особливо, коли винен державі чи державній установі. Бюджетна система не в захваті від авансування будь-яких господарських операцій з державної скарбниці чи коштів громади, тому й наявність дебіторської заборгованості гарним показником не вважається. Та все ж є і позитивний момент — цю заборгованість можна визначити як актив, який установа отримає у майбутньому. Далі — детальніше.

Кредиторка: нове обличчя, старі звички (c. 12)

Поява кредиторської заборгованості у суб’єкта державного сектору — подія, м’яко кажучи, не з приємних. Як правило, її виникнення у бюджеті обумовлено недостатнім фінансуванням, коли установа не в змозі вчасно виконати зобов’язання, наприклад, розрахуватися за надані послуги чи за доставлені товари. Та, як не крути, все ж кредиторка має бути відображена у бухобліку, і вже за новими рахунками. Пройдемося за кожним окремо.

Заборгованість у бюджеті: паперові нюанси (c. 33)

Хіба можна уявити бухоблік без офіційного папірця? Звичайно, ні. Це «писане правило» знає кожен бухгалтер, і не тільки, бо не маєш документа — матимеш проблеми з контролюючими органами. Тому, якщо виникла заборгованість, негайно її відображаємо та реєструємо, тим паче, що охоронець порядку — казначейство — завжди напоготові. А у світлі останніх подій, які, з одного боку, модернізували та спростили облік в цілому, а з другого — дещо загальмували процес, є потреба прояснити деякі непорозуміння у документуванні операцій за бюджетними зобов’язаннями.

Зворотний зв'язок

Інвентаризація розрахунків із дебіторами та кредиторами: як звести докупи? (c. 36)

Наша установа має багато розрахунків із постачальниками продуктів та медикаментів. Підкажіть, як правильно організувати інвентаризацію розрахунків, адже незабаром потрібно буде проводити й річну інвентаризацію? Що робити, якщо контрагенти не повертають акти звіряння?

Орендна дебіторка (c. 40)

Наша установа здає в оренду приміщення земельно-кадастровому бюро. Договір оренди укладено на п’ять років. Як відобразити операції з нарахування та оплати орендних платежів у бухобліку? Чи можна вважати дебіторську заборгованість довгостроковою, адже у договорі оренди прописано розрахунок лише на рік?

Списання простроченої заборгованості: як відобразити, куди перерахувати? (c. 43)

Як правильно списати дебіторську та кредиторську заборгованості, строк позовної давності яких минув, якщо ми звичайні розпорядники бюджетних коштів? У нас обліковуються залишки кредиторської заборгованості за розрахунками з батьками за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, чи потрібно в разі їх списання перераховувати ці суми до бюджету?

«Майбутні» витрати. Чи мають «право на життя» у бюджеті? (c. 44)

Передплачуємо Ваші газети «Новий бюджетний облік» та «Бухгалтерія: бюджет». Плануємо здійснити передплату на наступний 2018 рік восени цього року, але не впевнені, що вистачить коштів. Чи можна газету «Бухгалтерія: бюджет» передплатити за власні кошти, а «Новий бюджетний облік» — за рахунок благодійників? Скажіть, як і коли (на початку року чи поквартально) слід списувати витрати майбутніх періодів?

Додатковi матерiали

Оновлена Типова кореспонденція: довгоочікувані зміни ухвалено (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку