Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 07.08.2017

2

Тема номера


Оновлена Типова кореспонденція: довгоочікувані зміни ухвалено

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)

Статтi

Дебіторка: тепер у складі фінансових активів (c. 6)

Як говорить народна мудрість, боржник весело бере, а смутно віддає, тож будь-який борг — це завжди прикрість, а особливо, коли винен державі чи державній установі. Бюджетна система не в захваті від авансування будь-яких господарських операцій з державної скарбниці чи коштів громади, тому й наявність дебіторської заборгованості гарним показником не вважається. Та все ж є і позитивний момент — цю заборгованість можна визначити як актив, який установа отримає у майбутньому. Далі — детальніше.

Марина Дорошенко
Кредиторка: нове обличчя, старі звички (c. 12)

Поява кредиторської заборгованості у суб’єкта державного сектору — подія, м’яко кажучи, не з приємних. Як правило, її виникнення у бюджеті обумовлено недостатнім фінансуванням, коли установа не в змозі вчасно виконати зобов’язання, наприклад, розрахуватися за надані послуги чи за доставлені товари. Та, як не крути, все ж кредиторка має бути відображена у бухобліку, і вже за новими рахунками. Пройдемося за кожним окремо.

Ольга Сусла, Ірина Басова
Заборгованість у бюджеті: паперові нюанси (c. 33)

Хіба можна уявити бухоблік без офіційного папірця? Звичайно, ні. Це «писане правило» знає кожен бухгалтер, і не тільки, бо не маєш документа — матимеш проблеми з контролюючими органами. Тому, якщо виникла заборгованість, негайно її відображаємо та реєструємо, тим паче, що охоронець порядку — казначейство — завжди напоготові. А у світлі останніх подій, які, з одного боку, модернізували та спростили облік в цілому, а з другого — дещо загальмували процес, є потреба прояснити деякі непорозуміння у документуванні операцій за бюджетними зобов’язаннями.

Павло Зозуля

Зворотний зв'язок

Інвентаризація розрахунків із дебіторами та кредиторами: як звести докупи? (c. 36)

Наша установа має багато розрахунків із постачальниками продуктів та медикаментів. Підкажіть, як правильно організувати інвентаризацію розрахунків, адже незабаром потрібно буде проводити й річну інвентаризацію? Що робити, якщо контрагенти не повертають акти звіряння?

Оксана Верхогляд
Орендна дебіторка (c. 40)

Наша установа здає в оренду приміщення земельно-кадастровому бюро. Договір оренди укладено на п’ять років. Як відобразити операції з нарахування та оплати орендних платежів у бухобліку? Чи можна вважати дебіторську заборгованість довгостроковою, адже у договорі оренди прописано розрахунок лише на рік?

Ольга Сусла
Списання простроченої заборгованості: як відобразити, куди перерахувати? (c. 43)

Як правильно списати дебіторську та кредиторську заборгованості, строк позовної давності яких минув, якщо ми звичайні розпорядники бюджетних коштів? У нас обліковуються залишки кредиторської заборгованості за розрахунками з батьками за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, чи потрібно в разі їх списання перераховувати ці суми до бюджету?

Оксана Верхогляд
«Майбутні» витрати. Чи мають «право на життя» у бюджеті? (c. 44)

Передплачуємо Ваші газети «Новий бюджетний облік» та «Бухгалтерія: бюджет». Плануємо здійснити передплату на наступний 2018 рік восени цього року, але не впевнені, що вистачить коштів. Чи можна газету «Бухгалтерія: бюджет» передплатити за власні кошти, а «Новий бюджетний облік» — за рахунок благодійників? Скажіть, як і коли (на початку року чи поквартально) слід списувати витрати майбутніх періодів?

Ольга Сусла

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 128 «Зобов’язання» (c. 17)

Затверджено наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629

Міністерство фінансів України
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 134 «Фінансові інструменти» (c. 18)

Затверджено наказом МФУ від 18 травня 2012 року № 568 (витяг)

Міністерство фінансів України
Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ (c. 21)

Затверджено наказом МФУ від 2 квітня 2014 року № 372

Міністерство фінансів України
Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами (c. 23)

Затверджено наказом МФУ від 29 грудня 2015 року № 1219 (зі змінами, внесеними наказом МФУ від 13 червня 2017 року № 571)

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Оновлена Типова кореспонденція: довгоочікувані зміни ухвалено (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 13.06.2017 р. № 571)

Ірина Басова

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку