Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 26.04.2021

4

Тема номера


Оформлюємо та обліковуємо видалення зелених насаджень

З настанням весни зрозуміли, що на прилеглій до нашої установи території ростуть два дерева, які слід викорчувати, бо вони сухостійні. Однак вони обліковуються в нас на балансі. Чи потрібні якісь дозволи для видалення дерев і як у бухобліку відобразити списання дерев?

Документи та коментарi

НС 128 «Зобов’язання»: трансформація термінології (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 128 „Зобов’язання”» від 27.01.2021 № 44)

Ірина Басова
Уніфікована форма та вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції від Мінекономіки (c. 5)

(коментар до наказу Мінекономіки «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» від 14.12.2020 № 2628)

Дар’я Попова

Статтi

Облік витрат на благоустрій території (c. 9)

З настанням весни все навколо оживає й так хочеться, щоби все, що нас оточує, було красивим та охайним. Це стосується й будівель та прилеглих до них територій. Для цього установи здійснюють заходи з благоустрою, які вимагають певних витрат часу, праці, грошових коштів. Як та які саме заходи з благоустрою мають бути відображені в обліку, довідаєтесь із цієї статті.

Софія Таран
Корпоративна платіжна картка: обліковуємо та розраховуємось (c. 14)

Навряд чи можна знайти бюджетну установу, яка б не взаємодіяла з банківською установою під час проведення зарплатних розрахунків за платіжними картками. До такої безготівкової операції всі звикли через швидкість та зручність. Та поступово, окрім зарплатних платіжних карток, дедалі більшої популярності набирають корпоративні платіжні картки: їх використовують для готівкових та безготівкових розрахунків довірені особи бюджетної установи. Тож пропонуємо розібратися з тим, як обліковувати самі корпоративні платіжні картки та відображати в обліку операції, пов’язані з їх використанням.

(лист ДКСУ від 11.07.2017 № 16-08/676-11433)

Ольга Сусла
Капінвестиції: накопичуємо, передаємо, списуємо (c. 31)

Ліквідаційно-реорганізаційний процес триває, отже, усі бюджетні установи, які до нього залучені, заклопотані купою питань, пов’язаних із переміщенням активів. Та сьогодні мова не про активи. Приділимо увагу витратам, які передують відображенню на рахунках бухобліку матеріальних і нематеріальних оборотних активів, довгострокових біологічних активів, — капітальним інвестиціям.

Марина Дорошенко

Зворотний зв'язок

Оформлюємо та обліковуємо видалення зелених насаджень (c. 36)

З настанням весни зрозуміли, що на прилеглій до нашої установи території ростуть два дерева, які слід викорчувати, бо вони сухостійні. Однак вони обліковуються в нас на балансі. Чи потрібні якісь дозволи для видалення дерев і як у бухобліку відобразити списання дерев?

Лідія Безкоровайна
Грамоти й премії, кубки й медалі: показали в обліку й пороздавали (c. 40)

У нашому виші планують провести змагання з мініфутболу на кубок ректора. Братимуть участь збірні команди факультетів та інституту. За результатами змагань буде нагороджено команди-учасниці грамотами, а перехідний кубок та медалі дістануться футболістам-переможцям. Окрім того, передбачено виплату грошових премій команді-переможниці. Запитання: як відобразити в обліку придбання та списання нагород? Чи слід оподатковувати грошову винагороду?

Марина Дорошенко
Отримали актив з нульовою залишковою вартістю: як оприбуткувати? (c. 42)

За безоплатним переданням отримали обладнання з нульовою залишковою вартістю від суб’єкта державного сектору, з яким не маємо спільного підпорядкування. Як правильно оприбуткувати такий актив і чи потрібно його переоцінювати?

(лист МФУ від 07.04.2015 № 31-11420-07-5/12145)

Павло Зозуля
Туристичне спорядження та спортивна форма: як закупити та обліковувати? (c. 45)

Нашій ДЮСШ надано кошти за місцевою програмою на придбання туристичного спорядження для спортсменів туристичного відділення школи. Зокрема, плануємо придбати 4 великих намети, кріплення, мотузки, туристичний посуд, а також командну форму. Підкажіть, як правильно закупити та обліковувати такі речі, якщо плануємо видавати їх учасникам тимчасово, на час проведення виїзних змагань.

Ганна Даниленко

Документи напохваті

Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням (c. 19)

(Затверджене постановою Правління НБУ від 5 листопада 2014 року № 705, зі змінами, останні з яких унесено постановою Правління НБУ від 29.11.2019 № 142)

Національний банк України

Додатковi матерiали

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 128 «Зобов’язання» (c. 4)

Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629, зі змінами, останні з яких унесено наказом МФУ від 27.01.2021 № 44 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції (c. 6)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Наказ від 14 грудня 2020 року № 2628

Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Про використання корпоративної картки та підтвердження витрат (c. 18)

Державна казначейська служба України

Лист від 11.07.2017 № 16-08/676-11433

Додаток до матеріалу:

Державна казначейська служба України
Щодо надання роз’яснень (c. 44)

Міністерство фінансів України

Лист від 07.04.2015 № 31-11420-07-5/12145

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку