Рубрики
Документи i коментарi
Статтi
Зворотнiй зв'язок
Документи пiд рукою
Довідкова інформація
Додатковi матерiали
Про журнал
Редакція
Варiанти передплати
Постер Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 15 січня, 2018
1
Тема номера
Бухоблікові зміни: посипалися як із решета

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 29.11.2017 р. № 976 та проекту наказу МФУ «Про внесення змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору»)

|Документи i коментарi

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 29.11.2017 р. № 976 та проекту наказу МФУ «Про внесення змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору»)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження типових форм меморіальних ордерів, інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору та порядку їх складання» від 08.09.2017 р. № 755)

|Статтi

У цій статті підкреслимо спільні для усіх форм звітності риси та правила, яких слід дотримуватися під час складання фінансової звітності, а також особливості її подання деякими суб’єктами державного сектору.

Зазнавши змін ще на початку року, фінансова звітність і надалі трансформується, аби згодом повністю «осучаснитися» відповідно до оновленої методології бухобліку в державному секторі. Як бачимо, новації, які ще в січні 2017 року сполошили «бюджетників», не були останніми; і вже напередодні нового 2018 року не примусила на себе чекати нова порція коригувань. І хоча «головного» звіту — форми № 1-дс «Баланс» — вони майже не торкнулися, все ж не оминемо його та нагадаємо про основні правила заповнення.

Звітувати про фактичні доходи і витрати для установ не дивина, адже вже чимало років поспіль розпорядники бюджетних коштів подавали звіт про результати фінансової діяльності (колишня ф. № 9), в якому інформували про суми доходів і витрат в розрізі загального фонду та складових спеціального фонду. Реформа-2017 змінила підхід до облікової класифікації доходів і витрат, розподіливши їх за видами обмінних і необмінних операцій. У зв’язку з цим оновлено форму відповідного звіту — тепер це Звіт про фінансові результати (ф. № 2-дс). Тож як відзвітувати за нараховані доходи і витрати за 2017 рік — про це саме зараз.

Звіт про рух грошових коштів — ще одна оновлена форма фінансової звітності, яка поповнила звітний «арсенал», що маємо складати та подавати за 2017 рік. Відразу відзначимо, що форма є досить складною, адже маємо відображати напрями руху коштів за видами діяльності (операційна, інвестиційна та фінансова) та одночасно за типами операцій — обмінними та необмінними, де і виникає багато питань та труднощів. Та, як говорить народна мудрість, вовка боятися — в ліс не ходити, тому разом розберемося зі Звітом — рядочок за рядочком. До справи!

Починаючи з цього року маємо обов’язок заповнювати та подавати до Казначейства ще одну форму — Звіт про власний капітал, який зайняв почесне місце серед фінансових звітів. Поява цієї форми обумовлена необхідністю подавати уточнюючу інформацію щодо залишку коштів власного капіталу установи на початок та на кінець року в суб’єкта державного сектору. Оскільки такий звіт будемо складати вперше, то й розберемося з ним докладно.

Від Нового року завжди чекаємо щось особливе, адже це свято асоціюється з дивами, ялицево-мандариновим ароматом та… подарунками. Не винятком став і цей рік, оскільки Мінфін теж «потурбувався» і встиг «порадувати» держсектор своїм презентом — запровадженням нової форми річної фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності». Та, шановні бухгалтери, не кваптеся бігти по заспокійливе! Форма досить проста та зрозуміла, та й розбирати її будемо разом.

|Документи пiд рукою

Затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 лютого 2017 року № 307 (у редакції наказу МФУ від 29 листопада 2017 року № 976)

|Довідкова інформація
Про видання
Редакція
Варiанти передплати
Відгуки

 

НОВИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОБЛІК

Інших читають, з нами — працюють!

Єдине видання в Україні, повністю присвячене реформі бухгалтерського обліку в державному секторі!

Щомісяця Ви отримуєте тематичний номер, в якому всебічно розглянуто об'єкт обліку.

Матеріали кожного номера — це:

  • статті і практичні приклади
  • коментарі та документи
  • відповіді на ваші питання
  • довідкова інформація

І обов'язково:

  • персональні консультації передплатників
  • добірку документів для роботи
  • безкоштовні вебінари на найгарячіші теми

Наші автори і консультанти — фахівці Мінфіну, Державної казначейської служби та інших офіційних органів.

Наша редакція — це фахівці найвищого рівня з досвідом роботи більше десяти років. За плечима кожного — сотні публікацій, тисячі консультацій, десятки вебінарів і майстер-класів.

Виходить з 2017 року.

Періодичність виходу — 1 раз на місяць

Тираж — 12000 екз.

Формат — А4

Обсяг — 48 сторінок

Розповсюджується на всій території України.

Аудиторія журналу: головний бухгалтер і бухгалтер бюджетної установи.

Передплатний індекс: 60025 (укр. мова).

Об издании
Новий бюджетний облік
79,00 грн/міс.
«БУХГАЛТЕРІЯ: БЮДЖЕТ» + «ЗАРПЛАТА ТА КАДРОВА СПРАВА» + «НОВИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОБЛІК»
289,00 грн/міс.
Новий бюджетний облік (ел.версія)
67,92 грн/міс.
Новий бюджетний облік
Замовити зворотній дзвінок
Постер издания
«Бухгалтерія: бюджет»
Постер издания
«Зарплата та кадрова справа»
Постер издания
«Платник єдиного податку»
Постер издания
«Професійний бухгалтер»
Постер издания
«Новий бюджетний облік»
Постер издания
«Медична бухгалтерія»
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Вверх
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку