Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 25.10.2021

10

Тема номера


Добірка інвентаризаційних запитань

У розпал проведення інвентаризації виникають запитання як процедурні, так і паперово-облікові. Саме тому ми підготували відповіді на ті, які є найбільш актуальними та частими. Пропонуємо до вашої уваги добірку запитань і відповідей.

Статтi

Бухгалтерська документація: від створення до знищення (c. 3)

Бухгалтерська документація з моменту її складання до знищення проходить тернистий шлях. Тож розберімося з нюансами, які виникають на цьому шляху.

(Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту від 12 квітня 2012 року № 578/5 (витяг))

Альона Момот
Інвентаризація нематеріальних активів: що особливого? (c. 10)

Жовтень — на поріг, а це означає, що настав час збирати каміння — інвентаризувати активи та зобов’язання. Про одні з таких активів говоритимемо в цій статті — про нематеріальні активи, які відрізняються від решти активів уже хоча б тим, що не мають фізичної субстанції. Саме з огляду на їхню особливість приділимо увагу цим цінностям.

Марина Дорошенко
Відповідальність бухгалтера: особливості притягнення (c. 13)

У разі невиконання чи неналежного виконання своїх обов’язків бухгалтер може бути притягнутий до різних видів відповідальності: як службова особа — до кримінальної, як працівник — до дисциплінарної та/або матеріальної, а головний бухгалтер — ще й до адміністративної як посадова особа. З’ясуємо особливості притягнення бухгалтера до цих видів відповідальності.

Альона Момот

Зворотний зв'язок

Отримав безгосп — покажи дохід (c. 19)

У жовтні під час інвентаризації за рішенням суду отримали безхазяйне майно (гараж) у комунальну власність. Плануємо використовувати його для власних потреб (утримувати в ньому автомобіль голови). Як оприбуткувати та коли нараховувати амортизацію? Чи відображати таке майно в інвентаризаційному описі?

Марина Дорошенко
Добірка інвентаризаційних запитань (c. 29)

У розпал проведення інвентаризації виникають запитання як процедурні, так і паперово-облікові. Саме тому ми підготували відповіді на ті, які є найбільш актуальними та частими. Пропонуємо до вашої уваги добірку запитань і відповідей.

Ольга Сусла
Хто крайній, коли МВО у відпустці? (c. 33)

Матеріально відповідальна особа (завгосп) планує піти у відпустку. Чи обов’язково проводити інвентаризацію та призначати нову матеріально відповідальну особу, адже в нашій установі немає посади, яка б містилася в Переліку № 447/24 та замінила посаду завгоспа? Чи не буде порушенням узагалі не призначати таку особу на період відпустки завгоспа? Як усе оформити?

(лист МФУ від 11.09.2017 № 35220-07/23-3607/7/2824)

Павло Зозуля
Як інвентаризувати незавершені роботи? (c. 35)

Якщо в установі є незавершені капітальні інвестиції, незавершені ремонтні роботи або незавершене виробництво, як їх правильно інвентаризувати?

Софія Таран
«Дебіторсько-кредиторська» інвентаризація (c. 39)

Розпочали інвентаризацію розрахунків. Що саме перевіряти, які розбіжності можна встановити, як їх усунути та відобразити в бухобліку?

Марина Дорошенко
Інвентаризуємо біологічні активи (c. 43)

На балансі нашої установи обліковуються довгострокові та поточні біологічні активи. Чи є якісь особливості проведення їх інвентаризації?

Софія Таран

Документи напохваті

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб’єктів державного сектору (c. 21)

(Затверджені наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11, зі змінами, останні з яких унесено наказом МФУ від 28.12.2017 № 1169)

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку