Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 31.08.2020
8

Тема номера


Норми списання прального порошку: чи є вони?

Наша школа-інтернат використовує мийні засоби для прання білизни вихованців. Чи існують якісь норми списання прального порошку та інших засобів для прання?

Документи та коментарi

Зміна критерію основних засобів: невдовзі і для бюджетників? (c. 3)

(коментар до наказу МФУ «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 „Основні засоби”» від 20.07.2020 р. № 432)

Статтi

Облік оплати праці: приклади (c. 5)

У минулому номері газети ми вже почали зарплатну тематику й розглянули основи обліку операцій з оплати праці. У цьому ж номері приділимо увагу структурі заробітної плати та конкретним прикладам — готовим рішенням для бухгалтера з оплати праці.

Усе про життя лічильників у бюджетній установі (c. 9)

Обсяг отриманої споживачем комунальної послуги визначають відповідно до норм, нормативів, стандартів, порядків і правил та/або відповідно до показань вузлів обліку (п.п. 7 п. 1 ст. 1 Закону про компослуги), до складу яких входять лічильники. Тож, якщо бюджетна установа є користувачем води, природного газу, теплової енергії, електричної енергії, їй, найімовірніше, рано чи пізно доведеться зіткнутися з такими питаннями, як установлення лічильника, його заміна, повірка, ремонт і списання. Тому пропонуємо розглянути весь життєвий цикл лічильників крізь призму бухобліку.

ПММ: специфіка обліку (c. 16)

Бюджетні установи, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, неодмінно стикаються з обліком пально-мастильних матеріалів. Та не лише наявність автівки обумовлює ведення такого обліку: неавтомобільне обладнання (газонокосарки, бензопили тощо) також потребує відображення надходження, руху та списання пального. Тож усі нюанси пально-мастильного обліку ми зібрали в цій статті, яка, сподіваємося, стане вам у пригоді.

Зворотний зв'язок

Відображаємо в обліку судовий збір (c. 30)

Наша установа виграла суд, і відповідач повернув нам судовий збір. Якими проводками потрібно відобразити таке повернення в обліку?

(лист ДКСУ від 17.10.2019 р. № 16-11-11/17870)

Облік ПКД в запитаннях і відповідях (c. 33)

Проведення ремонтно-будівельних робіт у бюджетній установі зазвичай починається зі складання проєктно-кошторисної документації. Своєрідний план дій у грошовому виразі є документацією, видатки на розроблення якої мають бути відображені в бухобліку. Тому в цьому матеріалі ми відповімо на запитання, які найчастіше виникають у бухгалтерів із цього приводу. Ласкаво просимо.

Час збирати врожай та обліковувати його (c. 35)

Наша установа вирішила самостійно виростити овочі для власних потреб. Прийшов час збирати врожай. Напевно ж, його потрібно брати на облік? Підкажіть, як правильно це зробити?

Передаємо автобус бюджетній установі іншого підпорядкування (c. 38)

Як відобразити в обліку та на підставі яких документів здійснити передання автобуса школі, підпорядкованій селищній раді? Автобус первісною вартістю 1 800,00 тис. грн та зносом 810,00 тис. грн зараз перебуває в оперативному управлінні відділу освіти районної державної адміністрації та є об’єктом державної власності.

Обліковуємо утримання та виплату аліментів (c. 41)

Одним із видів утримань із заробітної плати можуть бути аліменти на дитину. Багато запитань виникає стосовно розрахунку суми аліментів та відображення її в бухобліку, тому саме це питання і розглянемо.

Норми списання прального порошку: чи є вони? (c. 44)

Наша школа-інтернат використовує мийні засоби для прання білизни вихованців. Чи існують якісь норми списання прального порошку та інших засобів для прання?

Документи напохваті

Інструкція зі статистики заробітної плати (c. 21)

(Затверджена наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року № 5)

Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб (c. 26)

(Додаток до постанови КМУ від 26 лютого 1993 року № 146, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 22.05.2019 р. № 431)

Щодо виплати заробітної плати в готівковій та безготівковій формах (c. 28)

(Лист ДКСУ від 23.06.2020 р. № 16-11/10919)

Додатковi матерiали

Щодо застосування коду економічної класифікації видатків (c. 32)

Державна казначейська служба України

Лист від 17.10.2019 р. № 16-11-11/17870

Додаток до матеріалу:

 

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку