Усі бюджетні установи є платниками тих чи інших податків. Перелік податків і зборів, визначений ПКУ, великий. Які саме податки сплачують бюджетні установи та які особливості такого оподаткування і обліку — розглянемо.
Тема номера
Усі бюджетні установи є платниками тих чи інших податків. Перелік податків і зборів, визначений ПКУ, великий. Які саме податки сплачують бюджетні установи та які особливості такого оподаткування і обліку — розглянемо.
Підшивка бухгалтера
Якщо йдеться про кредиторську заборгованість, то відразу стає зрозуміло, що маємо справу із зобов’язанням суб’єкта державного сектору перед контрагентом за товари, послуги чи роботи. Та заборгувати цілком імовірно і працівникові, і студенту, і навіть банку. Про те, якими бувають зобов’язання, як відображати їх на рахунках бухобліку та списувати, пропонуємо розібратися в цій статті.
Марина ДорошенкоДебіторська заборгованість у бюджетній установі не є такою прикрістю, як кредиторська, але теж явище небажане. На відміну від останньої, дебіторська заборгованість — це актив установи, тому її існування — цілком звичне явище, якщо, звичайно, їй не нададуть статусу безнадійної. За яких обставин виникає дебіторська заборгованість, як її обліковувати та списувати, розберемося в цій статті.
Павло ЗозуляРозрахунки з підзвітними особами виникають у більшості бюджетних установ, якщо не в усіх. Тож узагальнимо вимоги щодо таких розрахунків та розглянемо порядок їх здійснення та відображення в обліку.
Лідія БезкоровайнаУсі бюджетні установи є платниками тих чи інших податків. Перелік податків і зборів, визначений ПКУ, великий. Які саме податки сплачують бюджетні установи та які особливості такого оподаткування і обліку — розглянемо.
Софія ТаранВиникла кредиторська заборгованість перед постачальником — склади підтвердний документ, з’явилася орендна дебіторка — склади підтвердний документ, заборгувала підзвітна особа — знову склади підтвердний документ. Щоб усі операції вчасно і в повному обсязі відобразити на рахунках бухобліку, необхідно мати підставу, що документально засвідчить ту чи іншу дію або навіть бездіяльність.
Марина ДорошенкоПід використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.