Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 02.10.2017

4

Тема номера


Справедлива вартість: хто, коли і як визначає

Під час проведення оцінки необоротних активів законодавство повсякчас змушує установи визначати справедливу вартість активу. І все б нічого, але вітчизняна нормативка небагатослівна щодо цього поняття і практичних порад обмаль. Коли обов’язково слід проводити таку оцінку? Кого установа може залучити до такої роботи? І головне — як же визначати справедливу вартість? Спробуймо знайти відповіді на ці запитання разом.

Статтi

Основні засоби: «філософія» обліку (c. 3)

Осінь для господарника — час збирати врожай, для школяра — початок нового навчального року, та й для бухгалтера — не менш клопітка пора, коли треба «підганяти хвости», адже не за горами подання річної звітності. Уже позаду перші невпевнені кроки, зроблені на шляху реформування системи бухобліку, все ж без перебільшення можна стверджувати, що одним із найгостріших було питання обліку основних засобів, яке й зараз не втратило своєї актуальності. Саме тому у цій статті розставимо акценти на головних аспектах обліку.

Марина Дорошенко
Любиш кататися — тримай автомобіль у справному стані: як провести капітальний ремонт транспортного засобу (c. 9)

Із плином часу будь-який актив довготривалого використання втрачає свої корисні властивості та потребує ремонту. А якщо мова йде про такий «рухливий» необоротний актив, як автомобіль, то він може потребувати ремонту частіше, ніж нам цього хочеться. У цій статті ви дізнаєтеся, як провести витрати на капітальний ремонт автівки, дотримуючись вимог усіх бухгалтерських та технічних регламентів.

Оксана Верхогляд
Операція «Інвентаризація» (c. 14)

Час від часу, але не менш ніж раз на рік, бухгалтер поринає у вихор інвентаризаційних перипетій. Рахує, записує, порівнює, проводить у бухобліку та відображає у відповідних формах результати. У попередніх номерах газети ми вже розібрали питання інвентаризації окремих активів установи та зобов’язань. Деякі нюанси інвентаризації запасів ми висвітлювали у № 1/2017 на с. 38, а детально про інвентаризацію розрахунків писали у № 2/2017, с. 36. А цю статтю повністю присвячуємо процедурі інвентаризації як такої з усіма її тонкощами. Тож до роботи.

Ірина Басова
Справедлива вартість: хто, коли і як визначає (c. 31)

Під час проведення оцінки необоротних активів законодавство повсякчас змушує установи визначати справедливу вартість активу. І все б нічого, але вітчизняна нормативка небагатослівна щодо цього поняття і практичних порад обмаль. Коли обов’язково слід проводити таку оцінку? Кого установа може залучити до такої роботи? І головне — як же визначати справедливу вартість? Спробуймо знайти відповіді на ці запитання разом.

Любов Крута

Зворотний зв'язок

Новий основний засіб після списання старого (c. 35)

Маємо на балансі реанімобіль (стареньку «швидку», що колись було дообладнано), який комісія вирішила списати внаслідок непридатності до експлуатації (кузов значно пошкоджений корозією), але до його складу входить медичне обладнання, яке установа ще може використовувати для власних потреб і надалі. Також маємо інше медичне обладнання, яке плануємо ліквідувати частково, адже не всі компоненти вийшли з ладу. Яка процедура списання та оприбуткування таких основних засобів?

Ольга Сусла
Передання майна району до міста: як організувати та обліковувати? (c. 40)

За рішенням сесії райрада безкоштовно передає нам (міськрада) на баланс фонтан, який розміщено на центральній площі міста. Відповідно до облікових даних первісна вартість об’єкта — 30000,00 грн, знос нараховано у сумі 25000,00 грн. Чи потрібно нам подавати довідку до Казначейства? За якою вартістю нам обліковувати фонтан?

Любов Крута
Нараховуємо амортизацію Основних Засобів на дату балансу. І крапка. (c. 44)

У січні цього року склали наказ про облікову політику, в якому передбачили нарахування зносу 1 раз на рік. Як і завжди, у кінці року збираємося провести інвентаризацію активів та зобов’язань станом на 01.11.2017 р. Та виходить, що знос відобразимо лише станом на 31.12.2017 р., а на момент інвентаризації на основні засоби амортизацію за 2017 рік ще не буде нараховано. Як бути?

Ольга Сусла
Інвентаризація малоцінних швидкозношуваних предметів: чи треба рахувати те, що списано на видатки? (c. 46)

Згідно з вимогами бухобліку ми одразу списуємо на видатки малоцінні швидкозношувані предмети в разі видачі їх зі складу. Хоча фактично можемо їх використовувати рік, а то навіть і більше. Чи потрібно відображати активи, списані на видатки під час проведення інвентаризації?

Оксана Верхогляд

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби» (c. 19)

Затверджено наказом МФУ від 12 жовтня 2010 року № 1202.

Міністерство фінансів України
Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору (c. 23)

Затверджено наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11.

Міністерство фінансів України

Додатковi матерiали

Щодо відображення в бухгалтерському обліку основних засобів (c. 35)

Лист від 12.05.2017 р. № 35220-07/23-1740/1606

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку