Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 28.09.2020

9

Тема номера


Зменшення / відновлення корисності необоротних активів: нюанси, особливості, приклади

Завершення звітного року завжди супроводжується підбиттям підсумків та складанням купи документів. Та іноді поза увагою бухгалтера залишається таке важливе явище, як зменшення корисності активів. А даремно. Бо в нормативних документах зазначено, що проведення відповідних розрахунків обов’язкове. Тому розберемося з цим питанням докладніше.

Документи та коментарi

Порядок № 1314 зазнав змін: важливі та суттєві новації (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку списання об’єктів державної власності» від 09.09.2020 р. № 814)

Ольга Сусла
«Маскові» КЕКВ: до розумних чи до красивих? (c. 4)

(коментар до листа ДКСУ від 05.06.2020 р. № 16-10-11/9837)

Марина Дорошенко

Статтi

Зменшення / відновлення корисності необоротних активів: нюанси, особливості, приклади (c. 5)

Завершення звітного року завжди супроводжується підбиттям підсумків та складанням купи документів. Та іноді поза увагою бухгалтера залишається таке важливе явище, як зменшення корисності активів. А даремно. Бо в нормативних документах зазначено, що проведення відповідних розрахунків обов’язкове. Тому розберемося з цим питанням докладніше.

Марина Дорошенко
Фінансові інвестиції: сутність та облік (c. 11)

Одним з об’єктів бухобліку бюджетних установ є фінансові інвестиції. Їх облік врегульовано однойменним нацстандартом. Однак з огляду на те, що господарські операції з фінансовими інвестиціями не є характерними для звичайної діяльності бюджетних установ, запитань стосовно тлумачення їхньої сутності та особливостей обліку досить багато. Тож спробуємо розібратися з таким специфічним об’єктом обліку, як фінансові інвестиції.

Лідія Безкоровайна
Облік ПДВ: теорія та практика (c. 16)

Суб’єктам державного сектору — платникам ПДВ у своїй діяльності доводиться вирішувати завдання із зірочкою, оскільки звичайний бюджетний облік ускладнено веденням обліку ПДВ. А тут і окреме нормативне регулювання — ПКУ, і нова система документообігу, і додаткова звітність. У статті спробуємо «прив’язати» до практики систему регулювання та обліку ПДВ.

Ганна Даниленко
Стипендіальне забезпечення: «транзитні» кошти чи асигнування? (c. 35)

Бюджетні установи, діяльність яких пов’язана з наданням освітніх послуг студентам вишів (курсантам) та учням закладів профосвіти, стикаються з питанням нарахування заохочувальних та соціальних виплат — стипендій. Про порядок їх призначення та нарахування й піде мова у статті.

Марина Дорошенко

Зворотний зв'язок

Отримали комплектом — можна оприбуткувати окремо (c. 39)

Нашій школі спонсор подарував 3 набори для презентацій. У супровідних документах зазначено лише загальну вартість (13 338,00 грн) та вартість за комплект (4 446,00 грн). Один такий комплект містить фліпчарт (офісний мольберт) «Арт Модерн», набір паперу, сумку для фліпчарта, маркери, спрей, губку та магніти. Як оприбуткувати, адже строки використання складових комплекту будуть різнитися? Який КЕКВ зазначити в Довідці про надходження в натуральній формі?

Ольга Сусла
Бухоблік заміни відеокарти (c. 41)

Придбали новий комп’ютер, але в процесі експлуатації виявили, що встановлена відеокарта не високопродуктивна для визначених цілей користування. Тому виникла необхідність придбати окрему відеокарту, більш потужну, а наявну видалити та встановити на інший комп’ютер. Чи потрібно окремо зараховувати на баланс демонтовану відеокарту? Якщо так, то за якою вартістю і чи виникатиме дохід? Як зміниться вартість придбаного комп’ютера після демонтажу відеокарти та встановлення більш продуктивної?

Павло Зозуля
Витрати на консервацію об’єкта будівництва: капіталізувати чи списати? (c. 44)

Ми замовники будівництва газової котельні. У поточному році зробили проєктно-кошторисну документацію, отримали дозволи та почали будувати, але гроші закінчилися. Фінансування очікуємо хіба що аж у кінці наступного року. Поки що користуємося старою котельнею, але що ж робити з недобудованою та як її обліковувати? Як бути з підрядником, його обладнанням, адже умовами договору не прописано такого тимчасового припинення? А головне: витрати на консервацію маємо включити до складу капінвестицій чи просто зарахувати на витрати звітного періоду?

Ольга Сусла

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 127 «Зменшення корисності активів» (c. 19)

(Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163)

Міністерство фінансів України
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 133 «Фінансові інвестиції» (c. 22)

(Затверджене наказом МФУ від 18 травня 2012 року № 568, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163)

Міністерство фінансів України
Положення про порядок консервації та розконсервації об’єктів будівництва (c. 26)

(Затверджене наказом МінбудЖКГ від 21 жовтня 2005 року № 2, зі змінами, останні з яких внесено наказом Мінрегіонрозвитку від 02.09.2016 р. № 246)

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку