Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 28.09.2020
9

Тема номера


Зменшення / відновлення корисності необоротних активів: нюанси, особливості, приклади

Завершення звітного року завжди супроводжується підбиттям підсумків та складанням купи документів. Та іноді поза увагою бухгалтера залишається таке важливе явище, як зменшення корисності активів. А даремно. Бо в нормативних документах зазначено, що проведення відповідних розрахунків обов’язкове. Тому розберемося з цим питанням докладніше.

Документи та коментарi

Порядок № 1314 зазнав змін: важливі та суттєві новації (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку списання об’єктів державної власності» від 09.09.2020 р. № 814)

«Маскові» КЕКВ: до розумних чи до красивих? (c. 4)

(коментар до листа ДКСУ від 05.06.2020 р. № 16-10-11/9837)

Статтi

Зменшення / відновлення корисності необоротних активів: нюанси, особливості, приклади (c. 5)

Завершення звітного року завжди супроводжується підбиттям підсумків та складанням купи документів. Та іноді поза увагою бухгалтера залишається таке важливе явище, як зменшення корисності активів. А даремно. Бо в нормативних документах зазначено, що проведення відповідних розрахунків обов’язкове. Тому розберемося з цим питанням докладніше.

Фінансові інвестиції: сутність та облік (c. 11)

Одним з об’єктів бухобліку бюджетних установ є фінансові інвестиції. Їх облік врегульовано однойменним нацстандартом. Однак з огляду на те, що господарські операції з фінансовими інвестиціями не є характерними для звичайної діяльності бюджетних установ, запитань стосовно тлумачення їхньої сутності та особливостей обліку досить багато. Тож спробуємо розібратися з таким специфічним об’єктом обліку, як фінансові інвестиції.

Облік ПДВ: теорія та практика (c. 16)

Суб’єктам державного сектору — платникам ПДВ у своїй діяльності доводиться вирішувати завдання із зірочкою, оскільки звичайний бюджетний облік ускладнено веденням обліку ПДВ. А тут і окреме нормативне регулювання — ПКУ, і нова система документообігу, і додаткова звітність. У статті спробуємо «прив’язати» до практики систему регулювання та обліку ПДВ.

Стипендіальне забезпечення: «транзитні» кошти чи асигнування? (c. 35)

Бюджетні установи, діяльність яких пов’язана з наданням освітніх послуг студентам вишів (курсантам) та учням закладів профосвіти, стикаються з питанням нарахування заохочувальних та соціальних виплат — стипендій. Про порядок їх призначення та нарахування й піде мова у статті.

Зворотний зв'язок

Отримали комплектом — можна оприбуткувати окремо (c. 39)

Нашій школі спонсор подарував 3 набори для презентацій. У супровідних документах зазначено лише загальну вартість (13 338,00 грн) та вартість за комплект (4 446,00 грн). Один такий комплект містить фліпчарт (офісний мольберт) «Арт Модерн», набір паперу, сумку для фліпчарта, маркери, спрей, губку та магніти. Як оприбуткувати, адже строки використання складових комплекту будуть різнитися? Який КЕКВ зазначити в Довідці про надходження в натуральній формі?

Бухоблік заміни відеокарти (c. 41)

Придбали новий комп’ютер, але в процесі експлуатації виявили, що встановлена відеокарта не високопродуктивна для визначених цілей користування. Тому виникла необхідність придбати окрему відеокарту, більш потужну, а наявну видалити та встановити на інший комп’ютер. Чи потрібно окремо зараховувати на баланс демонтовану відеокарту? Якщо так, то за якою вартістю і чи виникатиме дохід? Як зміниться вартість придбаного комп’ютера після демонтажу відеокарти та встановлення більш продуктивної?

Витрати на консервацію об’єкта будівництва: капіталізувати чи списати? (c. 44)

Ми замовники будівництва газової котельні. У поточному році зробили проєктно-кошторисну документацію, отримали дозволи та почали будувати, але гроші закінчилися. Фінансування очікуємо хіба що аж у кінці наступного року. Поки що користуємося старою котельнею, але що ж робити з недобудованою та як її обліковувати? Як бути з підрядником, його обладнанням, адже умовами договору не прописано такого тимчасового припинення? А головне: витрати на консервацію маємо включити до складу капінвестицій чи просто зарахувати на витрати звітного періоду?

Документи напохваті

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 127 «Зменшення корисності активів» (c. 19)

(Затверджене наказом МФУ від 24 грудня 2010 року № 1629, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163)

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 133 «Фінансові інвестиції» (c. 22)

(Затверджене наказом МФУ від 18 травня 2012 року № 568, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163)

Положення про порядок консервації та розконсервації об’єктів будівництва (c. 26)

(Затверджене наказом МінбудЖКГ від 21 жовтня 2005 року № 2, зі змінами, останні з яких внесено наказом Мінрегіонрозвитку від 02.09.2016 р. № 246)

Календар бухгал­тера
26.10.20

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІІІ квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна)) за ІІІ

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за ІІІ квартал

Фінзвітність за ІІІ квартал 2020 року до органів статистики

28.10.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2020 року (гірничі підприємства)

30.10.20

Авансовий внесок з туристичного збору за жовтень 2020 року

ПДВ за вересень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку