Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 22.10.2018
10

Тема номера


Знайшов — не скач, згубив — не плач: облік лишків і нестач

Зазвичай будь-яка корисна знахідка є приємною несподіванкою, якщо це не актив, виявлений у суб’єкта державного сектору, адже доведеться поморочитися з відновленням інформації про нього в бухобліку. А ось втрачене «добро» — це завжди неприємність, бо треба знайти винного, порахувати та відшкодувати збитки, а також не забути все відобразити документально.

(лист ДКСУ від 10.04.2015 р. № 14-08/125-8606)

Статтi

Річна мегаінвентаризація: повторюємо ази, шукаємо новації (c. 4)

Незважаючи на те, що з року в рік бухгалтеру доводиться проходити інвентаризаційні процедури, готуючись до складання річної фінансової звітності, запитань, як організаційних, так і бухоблікових, менше не стає. Тож сьогодні ми пройдемося по події під назвою «інвентаризація» від початку до завершення та зупинимося докладніше на ключових її моментах.

Знайшов — не скач, згубив — не плач: облік лишків і нестач (c. 10)

Зазвичай будь-яка корисна знахідка є приємною несподіванкою, якщо це не актив, виявлений у суб’єкта державного сектору, адже доведеться поморочитися з відновленням інформації про нього в бухобліку. А ось втрачене «добро» — це завжди неприємність, бо треба знайти винного, порахувати та відшкодувати збитки, а також не забути все відобразити документально.

(лист ДКСУ від 10.04.2015 р. № 14-08/125-8606)

На кого «вішати» нестачі, або Все про матеріально відповідальних осіб (c. 16)

Інвентаризація добігає кінця: предмети перелічено, відповідні документи складено. Добре, коли все на місці або ж виявлено лишки чогось, проте, на жаль, не рідкістю є ситуації, коли в ході інвентаризації в установі виявляються нестачі. Куди бігти й де шукати винних у такому разі? Хто відшкодує збитки? Зараз разом будемо шукати відповіді.

Зворотний зв'язок

Інвентаризуємо дебіторку і кредиторку (c. 31)

На кінець року наша установа має поточні дебіторську і кредиторську заборгованості, у тому числі кредиторську заборгованість, строк позовної давності якої минув. Підкажіть, який порядок проведення інвентаризації розрахунків із дебіторами і кредиторами та списання простроченої заборгованості.

Загасив пожежу — порахуй майно (c. 34)

На балансі нашої установи обліковуємо меблі (дві дерев’яні шафи, чотири офісних стільці, чотири столи та два комп’ютери), які згоріли під час пожежі. Встановлено, що підпал був ненавмисним, тому до правоохоронних органів заяву не подавали. Як списати ці активи з балансу?

Інвентаризації з інтервалом у місяць: чи необхідно? (c. 36)

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як бути. Наш центр первинної допомоги зовсім нещодавно реорганізувався в комунальне некомерційне підприємство, і станом на 1 вересня було проведено інвентаризацію. Тож чи необхідно проводити щорічну обов’язкову інвентаризацію станом на 1 листопада перед поданням річної фінзвітності?

Курчат рахують восени, або Інвентаризація біологічних активів (c. 37)

На балансі нашої установи обліковуються довгострокові і поточні біологічні активи. Чи є якісь особливості їх інвентаризації?

Інвентаризаційний опис не підписано. Що робити? (c. 39)

Комісія з інвентаризації майна, до складу якої включено керівника установи — директора школи, встановила лишки та нестачі за результатами проведеної інвентаризації в шкільній їдальні. З огляду на встановлені факти, директор відразу звільнив завідувача їдальні, який є матеріально відповідальною особою, та відмовився взагалі підписувати Інвентаризаційний опис як член комісії та протокол як керівник установи. Чи має право член комісії не підписувати Інвентаризаційний опис і як оформити результати інвентаризації, а головне — хто відшкодує нестачу?

Інвентаризація «на папері» (c. 41)

У кінці жовтня плануємо провести інвентаризацію активів установи. Якими документами слід оформити?

Інвентаризація на вимогу (c. 45)

Згідно з абз. 7 п. 7 розд. І Положення № 879 інвентаризацію обов’язково проводять за судовим рішенням або на підставі належним чином оформленого документа органу, який відповідно до закону має право вимагати таку інвентаризацію. Відразу виникає запитання: які ж органи мають таке право? Зараз з’ясуємо.

Документи напохваті

Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань (c. 19)

(Затверджене наказом МФУ від 2 вересня 2014 року № 879, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 04.10.2016 р. № 868)

Додатковi матерiали

Про відображення нестач у звітності бюджетних установ (c. 15)

Державна казначейська служба України

Лист від 10.04.2015 р. № 14-08/125-8606

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента

Фінзвітність за 2020 рік до органів статистики (усі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку