Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 24.09.2018

9

Тема номера


Бий посуд, я сплачу, або Придбаваємо нові та списуємо старі тарілки і чашки

Для ДНЗ придбали новий посуд (чашки, тарілки), який хочемо оприбуткувати, а старий, той, що вже дещо зіпсований (щербатий і тріснутий), — списати. Якими проводками маємо оформити списання та які документи скласти?

Документи та коментарi

Зміни до нацстандартів 101 та 102 не примусили на себе чекати (c. 3)

(коментар до проекту наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі», розміщеного на офіційному сайті МФУ 27.07.2018 р.(www.minfin.gov.uaрозділ «Проекти нормативно-правових актів».)

Сергій Дорошенко
Квартальна фінзвітність: оновлено Порядок № 307 (c. 4)

(коментар до проекту наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі», розміщеного на офіційному сайті МФУ 27.07.2018 р.(www.minfin.gov.uaрозділ «Проекти нормативно-правових актів».)

Сергій Дорошенко

Статтi

Повторюємо й узагальнюємо: облік надходження ОЗ та ІНМА (c. 6)

Основні засоби та інші необоротні матеріальні активи є невід’ємною складовою забезпечення діяльності будь-якої бюджетної установи. Отримати їх установа може різними шляхами, від яких залежатиме оцінка та відображення в обліку цих активів. Усі можливі варіанти розглянемо у статті.

Лідія Безкоровайна
Знову за рибу гроші, або Списуємо основні засоби (c. 11)

Основні засоби та інші необоротні матеріальні активи можуть роками перебувати на балансі бюджетної установи, але рано чи пізно перед бухгалтером постане питання про їх вибуття. І залежно від того, з якої причини необоротний актив буде списано, дещо різнитиметься і відображення відповідних операцій в обліку. Тож розгляньмо всі можливі варіанти вибуття основних засобів та інших необоротних матеріальних активів.

Марина Дорошенко
Автомобіль потрапив у ДТП і не підлягає ремонту. Алгоритм дій в житті та в обліку (c. 17)

Автомобіль бюджетної установи потрапив у дорожньо-транспортну пригоду (далі — ДТП). Його пошкодження настільки значні, що він не підлягає відновленню. Водій має поліс страхування цивільно-правової відповідальності і повне КАСКО. Жоден з учасників ДТП не постраждав. ДТП сталася з вини іншого водія, який порушив правила дорожнього руху. Як у цьому випадку правильно документально оформити факт ДТП, відшкодувати збитки, ліквідувати пошкоджений автомобіль, оприбуткувати придатні для використання запчастини і відобразити все це в бухобліку? Ну що ж, поїхали розбиратися.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Шприци, крапельниці, катетери: обліковуємо як належить (c. 35)

Для маніпуляційного кабінету придбаваємо різні медичні вироби. Підкажіть, чи є різниця в обліку, наприклад, шприців та систем для внутрішньовенного введення? Як обліковувати пластир, спиртові серветки? Чи можна все це відображати в обліку та списувати як одну позицію?

Ірина Басова
Бий посуд, я сплачу, або Придбаваємо нові та списуємо старі тарілки і чашки (c. 38)

Для ДНЗ придбали новий посуд (чашки, тарілки), який хочемо оприбуткувати, а старий, той, що вже дещо зіпсований (щербатий і тріснутий), — списати. Якими проводками маємо оформити списання та які документи скласти?

Ольга Сусла
Придбав книгу чи підручник: обирай рахунок влучно (c. 40)

Підкажіть, як оприбуткувати одержані відділом освіти підручники для школи та методички для бухгалтерії?

Ольга Сусла
Передаємо капінвестиції: чи можна? (c. 42)

Наша військова частина має автопарк військових машин, які не перебувають на балансі, а лише надходять для централізованого здійснення необхідних під час реєстрації платежів. Далі військову техніку передають за розподілом до інших військових частин, які зараховують її собі на баланс. Оскільки наша військова частина є лише платником зборів, на що отримує відповідне фінансування за субрахунком 7011, то постає запитання: як включити витрати на реєстрацію до первісної вартості тій військовій частині, яка оприбутковує автомобіль?

Павло Зозуля
Списання дебіторської заборгованості: коли та як? (c. 44)

Наша бюджетна установа має на балансі прострочену дебіторську заборгованість суб’єкта господарювання, який ліквідовано. Чи маємо ми право списати таку заборгованість і якщо так, то як це правильно відобразити в обліку?

Лідія Безкоровайна

Документи напохваті

Порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі (c. 19)

Затверджений наказом МФУ від 28 лютого 2017 року № 307, зі змінами, запланованими МФУ від 27.07.2018 р. (Зміни, які найближчим часом наберуть чинності, у тексті виділені напівжирним курсивом.)

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку