Журнали

Новий бюджетний облік
Новий бюджетний облік 26.11.2018
11

Тема номера


Облік платних послуг

У сучасних умовах господарювання не лише підприємства, а й бюджетні установи намагаються заробляти додаткові кошти, надаючи послуги на платній основі. У цій статті ми визначимось з основними вимогами до здійснення платних послуг, а також розглянемо порядок відображення доходів і витрат, пов’язаних із наданням таких послуг.

Статтi

Облік платних послуг (c. 10)

У сучасних умовах господарювання не лише підприємства, а й бюджетні установи намагаються заробляти додаткові кошти, надаючи послуги на платній основі. У цій статті ми визначимось з основними вимогами до здійснення платних послуг, а також розглянемо порядок відображення доходів і витрат, пов’язаних із наданням таких послуг.

Облік спирту в ЗОЗ (c. 14)

Облік лікарських засобів завжди потребував особливої уваги через розмаїття номенклатури, багатоетапність розподілу, особливості списання та паперову тяганину. Хоча спирт етиловий серед інших запасів-медикаментів уже і не має свого попереднього особливого статусу, його все ж таки слід досить уважно відображати в обліку медзакладу. Про це по черзі.

І наші, і чужі, і подаровані: будівельні матеріали для поточного ремонту (c. 33)

Без будівельних матеріалів не обійдеться жоден ремонт, чи то поточний, чи то капітальний. Та зараз мова піде саме про операції придбання і списання матеріалів та предметів для проведення робіт, що спрямовані на підтримання об’єкта у придатному для використання стані, тобто для виконання поточного ремонту.

Зворотний зв'язок

Придбаваємо та списуємо медобладнання за загальними правилами (c. 37)

Цікавить питання, як списувати медичні ліжка спецпризначення, що обліковуються на балансі лікарні як основні засоби та стали непридатними для використання (хоча експлуатували ще деякий час після нарахування 100 % зносу). Окрім того, на який рахунок зарахувати придбані нові ліжка та «гусаки» медичні? І чи можна вважати останні медичними виробами?

Облік пошиття сценічних костюмів (c. 41)

Наш РБК закупив тканину, аби пошити костюми для наших акторів, а доручили цю справу костюмеру, оскільки це значна економія для бюджетної установи. А ось як тепер зарахувати на баланс ці костюми і чи потрібно подавати довідку до казначейства, адже маємо нові об’єкти обліку?

Втратили первинну документацію — сплатіть штраф (c. 45)

Підкажіть, будь ласка, як нам бути в такій прикрій ситуації: з нашої установи зникли деякі документи первинного обліку. Яка відповідальність нам загрожує?

Централізоване постачання медикаментів: як оприбуткувати та списати? (c. 46)

Скажіть, якими проводками відобразити централізоване постачання медикаментів у бухобліку лікарні та їх подальше передання амбулаторним хворим і тим, хто отримує ліки безкоштовно в лікаря?

Документи напохваті

Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я (c. 17)

Затверджені наказом МОЗ від 9 вересня 2014 року № 635

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору (c. 25)

(Затверджені наказом МФУ від 23 січня 2015 року № 11, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 28 грудня 2017 року № 1169)

Інструкція про порядок відображення в обліку закладів та установ системи Міністерства охорони здоров’я України операцій з централізованого постачання матеріальних цінностей (c. 31)

(Затверджена наказом МОЗ від 26 березня 2003 року № 136, зі змінами, останні з яких винесено наказом МОЗ від 17.06.2004 р. № 313)

Додатковi матерiали

Щодо деяких питань з бухгалтерського обліку в державному секторі (c. 5)

Міністерство фінансів України

Лист від 17.10.2018 р. № 35220-07-10/26880

Додаток до матеріалу:

Щодо використання власних надходжень бюджетних установ (c. 9)

Міністерство фінансів України

Лист від 17.09.2018 р. № 04330-05/23-2822/1/2731

Додаток до матеріалу:

Календар бухгал­тера
01.03.21

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента

Фінзвітність за 2020 рік до органів статистики (усі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку