Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 27.02.2017

1

Тема номера


Запаси і нові рахунки бухобліку: знаходимо відповідності

Великі установи, як правило, можуть похизуватися різноманітними видами активів, отже, й великою кількістю субрахунків для їх обліку, а чим менші розміри установи, тим менше вони використовують субрахунків. Однак незалежно від цього будь-який суб’єкт держсектору використовує запаси. Про них ми і поговоримо далі.

Статтi

Новий бюджетний облік: що принесла нам реформа (c. 4)

​«Реформа бухобліку» — цими словами та, власне, самими фундаментальними змінами у бухобліку вже майже два місяці насичений простір навколо бухгалтера бюджетної установи. Мрії про перенесення чергового етапу реформи, усвідомлення невідворотності змін і, нарешті, початок застосування нових нормативних документів припали саме на початок цього року. У статті ми з вами вибудуємо зміни, що відбулися, у струнку систему, поговоримо про ключові нюанси, які тепер слід враховувати у бухобліку, та зазирнемо у майбутнє — проаналізуємо, яку ж іще нормативку готує для впровадження цього року Мінфін.

Ірина Басова
Операції з основними засобами та іншими необоротними матеріальними активами: бухгалтерські записи (c. 8)

​Багато чого ми вже сказали про реформу бухгалтерського обліку в державному секторі загалом, цією ж статтею відкриваємо цикл матеріалів, присвячених конкретним операціям з бухобліку. Будемо розглядати нюанси використання нових субрахунків, а також кореспонденцію субрахунків відповідно до нової Типової кореспонденції. І перше, з чого ми почнемо, — це облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів.

Маргарита Ващук
Запаси і нові рахунки бухобліку: знаходимо відповідності (c. 13)

Великі установи, як правило, можуть похизуватися різноманітними видами активів, отже, й великою кількістю субрахунків для їх обліку, а чим менші розміри установи, тим менше вони використовують субрахунків. Однак незалежно від цього будь-який суб’єкт держсектору використовує запаси. Про них ми і поговоримо далі.

Любов Крута
Зарплата, стипендія й інші виплати працівникам: від нарахування до виплати (c. 39)

​Сектор обліку операцій з оплати праці по праву вважається однією з найскладніших ділянок на бухгалтерській ниві. Низка вимог і правил щодо нарахування оплати праці працівникам бюджетної сфери, проведення утримань та різних видів виплат часто заганяє в глухий кут навіть досвідчених бухгалтерів. Більше того, всі надскладні розрахунки потрібно правильно відобразити на нових рахунках бухобліку, і ось саме про це піде мова.

Любов Крута
Рух грошових коштів установи: схеми господарських операцій (c. 41)

​Рух грошових коштів супроводжує більшість щоденних операцій у діяльності установи. Записи щодо витрачання грошей в обліку відображають касові видатки установи. Разом із кореспонденцією про надходження коштів на рахунки установи ці записи слугують інформаційною базою для складання звіту про рух грошових коштів та бюджетної звітності. Тож запорукою подання правильних даних у звітах та успішного звіряння з даними органів Казначейства є дбайливе ведення обліку грошових коштів. А для цього вам на допомогу пропонуємо схеми госпоперацій.

Маргарита Ващук

Зворотний зв'язок

Зіставлення субрахунків та перенесення залишків: найголовніше (c. 46)

​Оскільки з нового року було запроваджено новий план рахунків для бухобліку господарських операцій установи, вести облік необхідно уже на нових рахунках. Як правильно установі перенести залишки зі «старих» субрахунків на нові?

Анна Даниленко, Маргарита Ващук

Документи напохваті

План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (c. 15)

Затверджено наказом МФУ від 31 грудня 2013 року № 1203

Міністерство фінансів України
Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (c. 21)

Затверджено наказом МФУ від 29 грудня 2015 року № 1219 (витяг субрахунків, що використані у матеріалах газети)

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку