Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 27.07.2020

7

Тема номера


Відрядження: від оформлення до звітування

Досить часто в бюджетних установ виникає необхідність направити власних працівників у відрядження. І питання це не нове, однак завжди актуальне. Як усе правильно оформити документально, як провести розрахунки, як відобразити в обліку? Саме ці питання і розглянемо у статті.

Статтi

Нецільове використання бюджетних коштів: краще запобігти, ніж допустити (c. 3)

Термін «нецільове використання бюджетних коштів» не перестає лякати бухгалтерів бюджетних установ, адже аудитори продовжують знаходити такі порушення. Саме тому пропонуємо освіжити знання з цього питання та скористатися нашими практичними порадами, аби не наражати себе на санкції контролюючих органів.

(лист ДКСУ від 26.03.2015 р. № 14-04/26-5630)

Марина Дорошенко
Будматеріали для ремонтних та будівельних робіт: від надходження до списання (c. 8)

Ремонтуємо, перебудовуємо, займаємося реконструкцією або будуємо нове — для здійснення всіх цих робіт ніяк не обійтися без будівельних матеріалів. Така вагома складова запасів потребує окремої уваги, тому ми систематизували питання руху будматеріалів і пропонуємо до вашої уваги.

Марина Дорошенко
Виплати працівникам: основи бухобліку (c. 15)

Облік операцій з оплати праці є однією з найскладніших ділянок на бухгалтерській ниві. Низка вимог і правил щодо нарахування оплати праці працівникам бюджетної сфери, проведення утримань та різних видів виплат часто заганяє в глухий кут навіть досвідчених бухгалтерів. Ба більше, усі надскладні розрахунки потрібно правильно відобразити на нових рахунках бухобліку, і ось саме про це піде мова.

(Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 132 «Виплати працівникам», затверджене наказом МФУ від 29 грудня 2011 року № 1798, зі змінами, внесеними наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163)

Ганна Даниленко
Первісна, справедлива, переоцінена… Про оцінку основних засобів в обліку (c. 18)

Усім відомо, що, обліковуючи основні засоби, установа має чітко дотримуватись вимог НС 121 «Основні засоби». Саме в цьому документі зазначено, що основні засоби в бухобліку оцінюють за первісною, справедливою, залишковою, переоціненою, ліквідаційною вартістю, за вартістю, яка амортизується, та чистою вартістю реалізації. Як визначають кожну із цих вартостей, коли яку з них слід застосовувати, поговоримо у статті.

Софія Таран
Відрядження: від оформлення до звітування (c. 32)

Досить часто в бюджетних установ виникає необхідність направити власних працівників у відрядження. І питання це не нове, однак завжди актуальне. Як усе правильно оформити документально, як провести розрахунки, як відобразити в обліку? Саме ці питання і розглянемо у статті.

Лідія Безкоровайна

Зворотний зв'язок

Повернули кошти попередньої оплати. Що робити? (c. 39)

У кінці 2019 року наша установа (ліцей) перерахувала кошти попередньої оплати в сумі 9 600,00 грн на рахунок освітнього профвидавництва. Протягом січня-червня ми отримували журнали, а потім отримали лист від видавництва про те, що випуск нашого видання зупиняється й кошти будуть нам повернені. Як відобразити в бухобліку такі операції?

Павло Зозуля
Облік депозитів (c. 42)

Наша установа — це заклад вищої освіти. Чули, що ми маємо право тимчасово вільні грошові кошти розмістити на депозиті. Чи так це насправді, і якщо так, то яких умов потрібно дотримуватись і як відобразити в бухобліку таку господарську операцію?

(Порядок розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, затверджений постановою КМУ від 26 серпня 2015 року № 657, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 31.01.2018 р. № 26)

Лідія Безкоровайна

Додатковi матерiали

Щодо використання КЕКВ (c. 6)

Державна казначейська служба України

​Лист від 26.03.2015 р. № 14-04/26-5630

Додаток до матеріалу:

 

Державна казначейська служба України
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 132 «Виплати працівникам» (c. 17)

Міністерство фінансів України

Положення, затверджене наказом МФУ від 29 грудня 2011 року № 1798, зі змінами, внесеними наказом МФУ від 25.11.2014 р. № 1163

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Порядок розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг (c. 45)

Кабінет Міністрів України

​Порядок, затверджений постановою КМУ від 26 серпня 2015 року № 657, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 31.01.2018 р. № 26

Додаток до матеріалу:

Кабінет Міністрів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку