Журнали

Новий бюджетний облік

Новий бюджетний облік 06.11.2017

5

Тема номера


Оновлений Закон про бухоблік: чого чекати бюджетникам

коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” щодо удосконалення деяких положень» від 05.10.2017 р. № 2164-VIII

Документи та коментарi

Оновлений Закон про бухоблік: чого чекати бюджетникам (c. 3)

коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” щодо удосконалення деяких положень» від 05.10.2017 р. № 2164-VIII

Оксана Верхогляд, Ірина Басова

Статтi

Подарунки і трансферти, відсотки, лишки, дивіденди — все, що маєш на прихід, зараховуй на дохід! (c. 6)

Щороку складаючи кошторис доходів і видатків, бюджетна установа, за погодженням із головним розпорядником бюджетних коштів, має визначитися із потребою у надходженнях, що отримає, адже саме від запланованих показників і залежатиме фінансування у майбутньому періоді. Та окрім доходів, які можна спланувати, є так звані непередбачувані доходи — ті ж самі благодійні внески, активи, вилучені після ліквідації, лишки тощо. Розглянемо усі види доходів та визначимося із основними аспектами їх обліку в державному секторі.

Марина Дорошенко
Витрати за нацстандартами: як класифікувати та обліковувати (c. 11)

На якому рахунку витрат відобразити? Чим відрізняється одна група витрат від іншої? Ці і подібні запитання ми чуємо дуже часто протягом останніх 10 місяців. Тож саме час приділити увагу новому обліку нарахованих витрат.

Любов Крута
Дохід від депозиту — отримай, якщо зможеш виконати всі умови (c. 14)

Ефективне використання бюджетних коштів — один із основних принципів функціонування бюджетної системи України. За наявності вільних коштів на банківських рахунках, які стануть у пригоді трохи пізніше, їх розпорядники можуть скористатися можливістю отримати пасивний дохід, якщо дозволять банку деякий час користуватися грошима — оформлять депозитний вклад. Але для цього потрібно врахувати вимоги «спеціальних» нормативних документів, про які ви дізнаєтеся у цій статті.

Оксана Верхогляд

Зворотний зв'язок

Від громади допомога — односельцеві підмога (c. 31)

Наша об’єднана територіальна громада планує надавати матеріальну допомогу мешканцям. Чи можливо це та на який рахунок віднести такі витрати?

Павло Зозуля
Консервуємо на зиму: облікові алгоритми (c. 32)

На початку жовтня до нас у редакцію зателефонувала читачка і дуже просила детально розповісти про облік консервації власного виготовлення. Це була бухгалтер школи-інтернату, що має підсобне господарство — вирощують трохи овочів для власного споживання та порядкують яблуневим садом. Оскільки настав сезон зимових заготівель, у неї виникло питання щодо консервації соку. Виявилося, що усі можливості для цього є: банки у необхідній кількості залишилися з минулого року, сіль та цукор закупили заздалегідь, а благодійники подарували професійну соковичавницю(Усією редакцією ми гадали, яку ж назву обрати для цього чудового пристрою серед усіх варіантів. І соковижималка в нас була (калька з російської), і сокодавка (але тоді не фрукти й овочі слід давити, а сік smiley​), й інші кумедні назви, але українською найбільш правильно говорити «соковичавниця». На тому й зупинились. Не судіть суворо, якщо у вашій місцевості чудо-пристрій називають інакше.). Тож вирішили спробувати. Однак коли справа дійшла до бухгалтерії — розгубилися, бо колись проводили такі операції, а ось минулого року ні. У бухобліку ж за цей час сталося немало…

І хоча сік уже давно законсервований і зберігається в коморі, але бухоблік його виготовлення ми з вами розберемо дуже уважно. Впевнені, що наша читачка все зробила правильно, однак і перевірити себе зайвим не буде, а якщо й будуть неточності — головне вчасно їх виправити! Тож до роботи.

Ірина Басова
Коли стипендія — дохід, а коли — зобов’язання? (c. 35)

Ми державна установа ВНЗ ІV рівня акредитації. Соціальну стипендію виплачуємо за рахунок коштів управління соцзахисту, академічну — за власний рахунок. Чи вважаються нараховані виплати доходом закладу?

Павло Зозуля
Субрахунок 1113: немає правила без винятків (c. 37)

Ми придбали котел декілька років тому і віднесли його на малоцінку, тепер хочемо його списати, бо не працює, та придбати новий. Як правильно це провести у бухобліку та відобразити у документах, підкажіть, будь ласка? І чи можемо ми вважати малоцінкою об’єкт, якщо він є в переліку основних засобів відповідно до методрекомендацій, але вартість його менша ніж 6000 грн?

Ольга Сусла
«Дванадцять ліжок»: перипетії обліку (c. 40)

Наш дитячий садок з метою створення додаткових ліжко-місць у спальній кімнаті молодшої групи планує переобладнати старі дитячі ліжка — зі звичайних зробити двоярусні, з’єднавши з новими, які ми придбали. Таку операцію можна розцінювати як ремонт чи, можливо, це буде поліпшенням? Підкажіть, як правильно класифікувати? Як поставити на облік нове двоярусне ліжко?

Ольга Сусла

Документи напохваті

Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (c. 19)

Закон України від 16 липня 1999 року № 996-XIV (зі змінами, останні з яких внесені Законом України від 05 жовтня 2017 року № 2164-VIII)

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 124 «Доходи» (c. 26)

Затверджено наказом Мінистерства Фінансів України від 24 грудня 2010 року № 1629

Міністерство фінансів України
Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 «Витрати» (c. 28)

Затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 18 травня 2012 року № 568

Міністерство фінансів України

Довідкова інформація

Обмінні та необмінні операції: вивчаємо крізь призму доходів і витрат (c. 43)

Цього року бухгалтерам державного сектору довелось познайомитися з новою класифікацією операцій бухобліку: на обмінні та необмінні. З першого погляду все просто й очевидно, зважаючи на назву та поняття, але коли справа доходить до практики, подекуди виникають труднощі. Тож пропонуємо разом проаналізувати нормативку і розставити всі крапки над «і» у питанні розмежування госпоперацій на обмінні та необмінні.

Любов Крута
Нормативна база бухгалтерського обліку, Документи номера (c. 47)

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку