Журналы

Медична бухгалтерія 22 мая, 2024
В

Внесено зміни до Положення про інтернатуру

-A
A+

МОЗ ухвалив наказ від 06.05.2024 № 788 (далі — наказ № 788), яким затвердив зміни до Положення про інтернатуру, затвердженого наказом МОЗ від 22.06.2021 № 1254 (далі — Положення про інтернатуру), і наказ від 11.05.2024 № 820, яким уніс зміни до наказу № 788.

1. Новими абз. 4–8 п. 2 розд. V Положення про інтернатуру передбачено, що в разі неможливості лікаря (фармацевта / провізора) — інтерна здобути повний перелік компетентностей, передбачених програмою підготовки в інтернатурі, у ЗОЗ, до якого його розподілено, через відсутність відділень (фахівців) відповідного профілю керівник такого ЗОЗ зобов’язаний забезпечити спільно з керівником групи інтернів закладу вищої освіти обрання та відрядження до іншого ЗОЗ інтерна для здобуття відповідних компетентностей на підставі договорів про співпрацю між ЗОЗ.

План-графік відряджень інтернів затверджує керівник ЗОЗ до 1 вересня поточного року на новий навчальний рік, і надсилають його до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій.

Тривалість відрядження до іншого ЗОЗ протягом одного навчального року не може перевищувати 70 відсотків часу, передбаченого на практичну частину підготовки в інтернатурі в цьому навчальному році.

На час відрядження до закладу вищої освіти, іншого ЗОЗ за інтерном гарантовано зберігається посада за основним місцем роботи. Підготовку в інтернатурі за кошти державного бюджету в період перебування інтерна у відрядженні фінансують за основним місцем роботи відповідно до тарифу, визначеного в порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення в поточному році, затвердженому Кабміном.

2. Оновлено підстави для переведення інтернів, які проходять програму підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету, з одного ЗОЗ, у якому вони проходять практичну частину підготовки в інтернатурі, до іншого. Тепер переводять у таких випадках:

  • установлено інвалідність I або II групи в інтерна або в дружини (чоловіка) інтерна, в одного з батьків (або осіб, які замінюють батьків) інтерна;
  • якщо інтерн — вагітна жінка, або мати чи батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує домашнього догляду до досягнення нею шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, установлених п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, або одинокі мати чи батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
  • чоловік (дружина) проходить військову службу (крім строкової), у тому числі за контрактом, у військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, та службу в органах внутрішніх справ поза місцем розташування ЗОЗ, у якому інтерн проходить практичну частину підготовки в інтернатурі.

Наказ № 788 набрав чинності 15 травня 2024 року.

№ , 2024  (с. 2)

Архив номеров

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи