Журналы

Медична бухгалтерія 06 мая, 2024
В

Використання коштів реєстраційних внесків учасників аукціонів та гарантійних внесків переможців

-A
A+

В ІПК від 12.11.2021 № 4277/ІПК/99-00-21-02-02-06 податківці розглянули, як впливає на ознаку неприбутковості використання КНП гарантійних і реєстраційних внесків учасників та переможців аукціонів.

Гарантійний внесок — це сума коштів, яку потенційний орендар об’єкта оренди вносить для забезпечення виконання його зобов’язання щодо участі в аукціоні як грошові кошти на рахунок оператора електронного майданчика або як безвідкличну банківську гарантію у випадках, передбачених Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою КМУ від 03.06.2020 № 483 (далі — Порядок № 483) (п. 3 ст. 1 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX (далі — Закон про оренду)).

За загальним правилом після закінчення аукціону сплачений гарантійний внесок повертають потенційним орендарям, які не стали переможцями (ч. 10 ст. 13 Закону про оренду). З гарантійного внеску переможця аукціону вираховують винагороду оператору електронного майданчика. Після відповідного утримання оператор перераховує внесок переможця на його рахунок (п. 108 Порядку № 483).

Проте згідно з абз. 4 п. 110 Порядку № 483 в разі невиконання переможцем електронного аукціону однієї з вимог, передбачених пп. 74, 97 Порядку № 483, а також у випадках, передбачених п. 76 або 98 цього Порядку, сплачений гарантійний внесок не повертається такому переможцю та перераховується оператором електронного майданчика, через якого надано найвищу цінову пропозицію, на казначейський рахунок, зазначений орендодавцем в оголошенні.

Реєстраційний внесок — це сума коштів у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати, чинної станом на 1 січня поточного року, яку потенційний орендар вносить на відповідний рахунок оператора електронного майданчика за реєстрацію заяви на участь в аукціоні. Реєстраційний внесок не повертається потенційному орендарю, крім випадків, визначених Кабміном (п. 17 ст. 1 Закону про оренду). Оператор електронного майданчика перераховує на казначейський / банківський рахунок, зазначений орендодавцем в оголошенні, суми сплачених учасниками реєстраційних внесків (п. 107 Порядку № 483).

І висновок ІПК: якщо КНП в статусі неприбуткової організації використовує гарантійні та реєстраційні внески орендарів відповідно до законодавчо встановленого порядку, зокрема Закону про оренду та Порядку № 483, не порушуючи вимог п. 133.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, у такому випадку проведення зазначених операцій не є підставою виключити таку неприбуткову організацію з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

№ , 2024  (с. 3)

Архив номеров

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи