Журнали

Практика МСФЗ

Практика МСФЗ 23.09.2019

9

Тема номера


Новинарня

Інвестиційна нерухомість під час переходу на МСФЗ для МСП: драфт Q&A (c. 18)

Періодично SMEIG може розробляти необов’язкові вказівки для вирішення питань щодо практики застосування МСФЗ для МСП. Таке керівництво публікують у формі запитань і відповідей (Q&A), які оприлюднюються для зацікавлених сторін. У серпні 2019 року Фонд МСФЗ опублікував черговий проєкт керівництва (проєкт Q&A), що стосується оцінки інвестиційної нерухомості під час переходу на МСФЗ для МСП. Дедлайн для коментарів — 07.10.2019 р.

Оксана Кононенко
IBOR-реформа: фідбек та правки (c. 19)

Зазвичай у період серпневих відпусток Рада з МСБО на засідання не збирається. Але 28 серпня 2019 року стандартизатори провели спеціальне засідання, присвячене обговоренню відгуків, отриманих на проєкт ED/2019/1 «Реформа орієнтовної відсоткової ставки (запропоновані зміни до МСФЗ 9 та МСБО 39)» (Interest Rate Benchmark Reform. Proposed amendments to IFRS 9 and IAS 391). Особливості цього проєкту ми докладно описували раніше2. Про його критичність свідчить не тільки призначення спеціального засідання Ради. Нагадаємо, що в липні Рада двічі розглядала проблеми IBOR-реформування: на спільному засіданні з американською Радою зі стандартів фінобліку (23 липня) і на окремому засіданні (25 липня)3.

Див. «Практику МСФЗ», № 6/2019, с. 55.

Див. «Практику МСФЗ», № 8/2019, с. 16.

Д. Перерва

Авторитет

Реалії: «… я поки що не бачив ситуацій, де б місцеві особливості унеможливлювали застосування МСФЗ» (c. 20)

Наш співрозмовник — директор PwC Ілля Таран, один з найкращих українських фахівців із методології бухобліку. Багаторічний досвід практичної роботи та якісна освіта принесли сподівані результати. Наші читачі мали можливість неодноразово переконатися в цьому. Адже публікації Іллі Тарана завжди відрізняються ясністю, легкістю для сприйняття та інформаційною насиченістю.

Ілля Таран
«Україні потрібен період тривалої стабільності в плані податкової політики» (c. 24)

Пітер Дікінсон (Peter Dickinson), головний редактор Business Ukraine magazine1, — один із провідних експертів Атлантичної Ради (Atlantic Council2) в українських проблемах. Міркування пана Дікінсона дають змогу подивитись на наше сьогодення очима західного інвестора. Певні, що для багатьох фінансових керівників це буде цікаво та корисно.

Пітер Дікінсон
«Ukraine needs a period of prolonged stability in terms of tax policy» (c. 24)

Peter Dickinson, Editor-in-Chief of Business Ukraine magazine1, is one of the leading experts in the Atlantic Council2on Ukrainian issues. Mr Dickinson's reflections make it possible to look at our present day with the eyes of a Western investor. It is certain that many financial executives will find this interesting and useful.

Пітер Дікінсон

Досвід & судження

КТМФЗ 23: «блюдечко с голубой каёмочкой» (c. 26)

Як обліковувати податкові невизначеності та чи може нова Інтерпретація полегшити працю податкового інспектора?
Приклади та кореспонденція рахунків можуть дати головбуху відповіді на ці запитання.
Спробуємо приміряти КТМФЗ 23 «Невизначеність щодо підходів до податку на прибуток» на вітчизняний План рахунків.

М. Боруля
Позичка: засади і засідки (c. 31)

Вітчизняний бізнес інколи застосовує такий цікавий інструмент, як договір позички. Поширеним атрибутом таких угод є їхня безоплатність. Ця контрактна специфіка, зрозуміло, спричинює масу проблем для головного бухгалтера. Обміркуємо.

М. Омелянович
Права покупців на додаткові товари за МСФЗ 15: чи бути коригуванням з податку на прибуток? (c. 36)

У конкурентному середовищі бізнес часто використовує складноструктуровані контракти, за якими покупці під час придбання товарів чи послуг можуть отримувати супутні стимули або пропозиції додаткових товарів чи послуг, з метою пожвавлення попиту.
Бізнес застосовує різні форми заохочення попиту на власний продукт, серед яких запровадження систем лояльності, проведення акцій, надання бонусів, балів клієнтам або інших знижок на майбутні постачання товарів чи послуг. МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами» розглядає такі умови договорів як надання покупцям права (опціону) отримати додаткові товари чи послуги безкоштовно або зі знижкою.
У цій статті спробуємо з’ясувати, чи можуть виникати коригування з податку на прибуток відповідно до Податкового кодексу України в разі надання клієнтам права (опціону) придбавати додаткові товари чи послуги в майбутньому.

Дарья Ломанцова, Лілія Таран
МСФЗ 16: нові питання (c. 39)

Незважаючи на той факт, що МСФЗ 16 «Оренда» почав діяти для періодів, що починаються 1 січня 2019 року або пізніше, а певні компанії почали його використовувати достроково, залишається багато відкритих проблем і зон суджень, що викликають запитання, і запитання будуть виникати й надалі.
Спробуємо розглянути декілька питань, що періодично з’являються в порядку денному.

Олексій Заноза

Фідбек

Рекламні листівки, брошури та каталоги: запаси чи витрати періоду? (c. 41)

Наша компанія займається гуртовим та роздрібним продажем товарів і перейшла на складання фінзвітності за МСФЗ.
Ми постійно замовляємо в підрядників виготовлення різноманітних рекламних листівок, брошур і каталогів товарів.
Чи необхідно оприбутковувати їх до складу запасів та списувати до витрат періоду в міру витрачання (розповсюдження)?

Іван Заруба
Резерв під кредитні збитки: бажано, але не обов’язково (c. 43)

Наше підприємство впродовж останніх двадцяти років регулярно надає пов’язаним компаніям короткострокові поворотні фінансові допомоги для поповнення оборотних коштів у разі потреби. За весь цей час жодного разу не було випадку несвоєчасного повернення таких позик. Тому резерв сумнівних боргів на цю дебіторську заборгованість ми не нараховували. У балансі відображали позики за їхньою номінальною вартістю. Тепер ми переходимо на МСФЗ і прочитали на одному інтернет-форумі, що за МСФЗ на поворотну фінансову допомогу обов’язково слід нараховувати резерв під кредитні збитки.
Чи повинні ми нарахувати на таку заборгованість резерв у першій фінансовій звітності за МСФЗ?

Іван Чалий
Річне преміювання: забезпечення чи умовні зобов’язання? (c. 45)

У липневому номері вашого журналу було вказано про необхідність нараховувати забезпечення під щорічну преміальну «тринадцяту зарплату».
Чи можна обійтись без щомісячних нарахувань та нараховувати «тринадцяту зарплату», що підлягає виплаті в січні, повною сумою в кінці грудня?

Ф. Сивий
Інвестиційнонерухоме чи основнозасобове? (c. 47)

На балансі підприємства є будівля, яку ми здаємо в оренду.
Чи можна вартість цієї будівлі відображати не як інвестиційну нерухомість, а за статтею «основні засоби» з переоцінкою за справедливою вартістю через капітал?
Адже в МСБО 16 «Основні засоби» вказано, що ОЗ можна здавати в оренду.

Іван Чалий
Звіт про платежі на користь держави: чи буде штраф за неподання? (c. 49)

Ми — видобувне підприємство, яке зобов’язане подавати Звіт про платежі на користь держави (далі — Звіт).
Подати його було необхідно не пізніше 1 вересня 2019 року, проте ми цього не зробили через відсутність форми.
Чи передбачено штраф за це?
Можливо, слід було звітувати в довільній формі?

Анна Хомюк

Податкове планування

Переоцінки фінінструментів: три в одному (c. 51)

Коли мова заходить про «справедливу» оцінку фінансових інструментів, головбуху слід бути дуже пильним. Практика свідчить, що в цій царині бухгалтери часто почуваються не вельми впевнено. Знайти фіскальний затишок на цьому мінному полі також не сподівайтеся. Втім, інколи можна спробувати підстелити соломки.
Сьогодні ми розглянемо три проблеми, пов’язані з бухгалтерськими переоцінками фінансових активів та зобов’язань за справедливою вартістю.

Б. Фіціар

МСФЗ для початківців

Провіжн-шпаргалка: ПСБО vs МСФЗ (c. 56)

Наш журнал уже друкував стислі компаративи щодо обліку основних засобів1, запасів2та фінінструментів3.
Тепер черга наступної облікової категорії — забезпечень.
Розглянемо десять найцікавіших відмінностей між правилами обліку забезпечень у системах ПСБО та МСФЗ.

«Практика МСФЗ», № 1/2018, с. 53.

«Практика МСФЗ», № 3/2019, с. 48.

«Практика МСФЗ», № 4/2019, с. 52.

Василь Чучупака

IMHO

Оборотні техношини: списувати під час установлення чи амортизувати? (c. 59)

Бухгалтери звикли до того, що вартість запасів списують на витрати в одному режимі, а вартість основних засобів — в іншому. Але в ситуації, коли запаси є частиною основних засобів, можуть виникнути запитання щодо формування ефективної моделі їх списання.

Іван Заруба
DDP-транспортування як послуга (c. 62)

У «Практиці МСФЗ», № 8/2019, с. 52 було надруковано консультацію «Франко-покупець: транспортні витрати», в якій розглянуто питання обліку витрат на транспортування товару до покупця, коли за умовами договору доставка до складу покупця покладена на продавця. На мою думку, у зазначеній консультації розглянуто не всі можливі варіанти обліку.

Л. Р., аудитор

Додаткові матеріали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо обліку активів, отриманих безоплатно (c. 7)

Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України
Позиція від 16.08.2019 р. № 5

Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України
Щодо перегляду у податковому обліку терміну корисного використання основних засобів у разі його зміни у бухгалтерському обліку внаслідок проведення поліпшень основного засобу (c. 11)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 08.08.2019 р. № 3688/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної при передачі майна у фінансовий лізинг, при перерахунку вартості об’єкта лізингу у зв’язку із коливанням курсу валют (c. 13)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 02.08.2019 р. № 3633/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо віднесення курсових різниць від перерахунку кредиторської заборгованості за поставлені в попередніх періодах товари до контрольованих операцій (c. 14)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 05.08.2019 р. № 3638/6/99-99-31-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо окремих питань, пов’язаних з практичним застосуванням положень Податкового кодексу України (c. 16)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 01.08.2019 р. № 3607/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо визначення ліквідаційної вартості об’єкта основних засобів у вартості основних засобів, що амортизується в податковому обліку (c. 17)

Головне управління ДФС у м. Києві
Індивідуальна податкова консультація від 10.06.2019 р. № 2638/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку