Журнали

Новинарня

Добірка РПД від КТМФЗ (c. 17)

Нещодавно на сайті РМСБО опублікували добірку РПД, які затверджені з листопада 2024 по квітень 2025 року.
З деякими з них наші читачі вже знайомі, тому стисло нагадаємо, у чому суть.

С. Дроботенко

Досвід & судження

«Продаж» активу із зобов’язанням викупу: майно в користуванні (c. 19)

Повноцінний продаж майна у власність іншій особі передбачає, що новий господар за узгоджену плату отримує всі права на майно: право володіння, право користування та право розпоряджання. Якщо ж новий власник може розпорядитися майном лише єдиним чином — продавши за певний час його колишньому власнику на заздалегідь узгоджених умовах, то продаж за МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами» не визнають. Однак отримання тимчасовим господарем вигід від користування майном усе одно має відображатись у бухгалтерському обліку сторін відповідно до їхньої суті. І тут дрібниці мають значення.

Сергій Рогозний, Олена Дядюн

Податкове планування

Ретробонуси в контексті податкової небезпеки (c. 25)

Продавці, звісно, зацікавлені в підвищенні обсягів продажів і зазвичай використовують широкий спектр інструментів, щоб мотивувати покупців до збільшення інтенсивності придбань.
У цьому матеріалі ми розглянемо такий інструмент заохочення, як ретробонуси (мотиваційні виплати). А саме проаналізуємо податкові ризики, які тут причаїлися.

Світлана Куртенок

IMHO

Показники ефективності, визначені керівництвом (MPM, management-defined performance measures) (c. 28)

Одним із нововведень МСФЗ 18 «Презентація та розкриття інформації у фінансовій звітності» є показники діяльності, визначені керівництвом (MPM).
У цьому матеріалі розглянемо вимоги стандарту щодо MPM, а також порядок подання цих показників у звітності.

Микола Марченко
Ретробонуси: окрема послуга чи коригування виручки (c. 34)

На бухгалтерському жаргоні під ретробонусом розуміють стимуляційні виплати, які постачальник (найчастіше — компанія гуртової торгівлі) виплачує покупцю (компанії роздрібної торгівлі) у разі виконання ним певних умов. Податківці трактують такі стимули як плату за послуги, що надала компанія роздрібної торгівлі гуртовому продавцю. Не дивно, що в обліку за нацстандартами в продавця — гуртової компанії найуживаніша практика — обліковувати ретробонуси саме як послуги.
А чи завжди така політика буде відповідати вимогам МСФЗ, зокрема МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами»?

Ольга Значкова

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку