У цій публікації ми розглянемо МСБО 12 «Податки на прибуток» з акцентом на практику його застосування в Україні разом з аналізом норм Податкового кодексу України.
Тема номера
У цій публікації ми розглянемо МСБО 12 «Податки на прибуток» з акцентом на практику його застосування в Україні разом з аналізом норм Податкового кодексу України.
Польові дослідження
Ми продовжуємо наш цикл інтерв’ю з бухгалтерами й аудиторами, які люблять свою професію та готові поділитися досвідом із іншими.
Героїня сьогоднішнього інтерв’ю — Ольга Лукашенко, фінансова спеціалістка з досвідом роботи у сфері бухгалтерського обліку, аудиту й фінансового менеджменту.
Досвід & судження
Нещодавно нам в очі вскочила ІПК ДПСУ від 22.11.2023 № 4254/ІПК/99-00-21-02-02 (далі — ІПК № 4254).
Вона привернула увагу цікавістю ситуації, яку окреслив суб’єкт господарювання: достроково розірваний договір оренди разом зі збільшенням розміру орендної плати заднім числом.
Водночас розчарувала поверхова відповідь податківців.
Тож поміркуємо самі, що тут можна порадити.
Фідбек
Як обліковувати валютний борговий фінансовий інструмент, який утримують у межах змішаної бізнес-моделі?
Олена ХарламоваВідповідно до своєї облікової політики підприємство визнає матеріальний об’єкт основним засобом, якщо утримує його для використання у процесі своєї діяльності, надання послуг або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) якого більш ніж один рік і вартість якого понад 20 000 грн. Об’єкти основних засобів з первісною вартістю до 20 000 грн списують на прибутки або збитки, коли стають придатними до використання.
Надалі компанія веде кількісний (позабалансовий) облік таких необоротних активів. Тепер виникла потреба продати один із таких об’єктів. Як це зробити?
МСФЗ для початківців
У цій публікації ми розглянемо МСБО 12 «Податки на прибуток» з акцентом на практику його застосування в Україні разом з аналізом норм Податкового кодексу України.
Галина НеплюєваIMHO
Позаяк журнал «Практика МСФЗ» для перших у професії, то й матеріал для перших у професії.
Чому дуже важливий аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств? Спотворення бухгалтерського обліку — явище, яке досить часто трапляється не тільки в Україні, а й за кордоном. Це навмисне або ненавмисне маніпулювання фінансовою звітністю.
Такий тип «креативного обліку» може бути й шахрайством. Компанії, які прагнуть приховати недоліки у своїй роботі, часто намагаються ввести в оману аудиторів, підтасовуючи факти й маніпулюючи даними.
Підтвердження аудиторськими компаніями такої звітності без належного аналізу фінансової діяльності може призвести до негативних наслідків. Керівникам бухгалтерських служб підприємств також треба вміти аналізувати фінансову звітність і робити прогнози.
У цьому матеріалі ми будемо розглядати аналіз і ризики, які пов’язані із зовнішнім фінансуванням компаній.
Профпридатність
Як і обіцяли, у цьому номері публікуємо відповіді на задачу #задача_із_зірочкою № 1.
Дуже дякуємо всім фахівцям, які приєдналися до обговорення. Особливо Олегу Д. за велику кількість варіантів, Вікторії Ч. за нестандартні пропозиції.
У наступному номері чекайте наступну задачу.
Додаткові матеріали
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 22.11.2023 № 4254/ІПК/99-00-21-02-02