Журнали

Польові дослідження

«На практиці наша робота потребує високого рівня аналітичних навичок, розуміння податкового та фінансового законодавства, а також розуміння клієнтів і їхніх потреб. Також важливий елемент — це довіра й етика, які буде дуже важко автоматизувати» (c. 4)

Ми продовжуємо наш цикл інтерв’ю з бухгалтерами й аудиторами, які люблять свою професію та готові поділитися досвідом із іншими.
Героїня сьогоднішнього інтерв’ю — Ольга Лукашенко, фінансова спеціалістка з досвідом роботи у сфері бухгалтерського обліку, аудиту й фінансового менеджменту.

Ольга Лукашенко

Досвід & судження

Зміна умов оренди заднім числом: безпорадні поради податківців (c. 7)

Нещодавно нам в очі вскочила ІПК ДПСУ від 22.11.2023 № 4254/ІПК/99-00-21-02-02 (далі — ІПК № 4254).
Вона привернула увагу цікавістю ситуації, яку окреслив суб’єкт господарювання: достроково розірваний договір оренди разом зі збільшенням розміру орендної плати заднім числом.
Водночас розчарувала поверхова відповідь податківців.
Тож поміркуємо самі, що тут можна порадити.

Світлана Куртенок

Фідбек

Змішана модель (c. 13)

Як обліковувати валютний борговий фінансовий інструмент, який утримують у межах змішаної бізнес-моделі?

Олена Харламова
Продаж малоцінної необоротки (c. 16)

Відповідно до своєї облікової політики підприємство визнає матеріальний об’єкт основним засобом, якщо утримує його для використання у процесі своєї діяльності, надання послуг або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) якого більш ніж один рік і вартість якого понад 20 000 грн. Об’єкти основних засобів з первісною вартістю до 20 000 грн списують на прибутки або збитки, коли стають придатними до використання.
Надалі компанія веде кількісний (позабалансовий) облік таких необоротних активів. Тепер виникла потреба продати один із таких об’єктів. Як це зробити?

А. Крамаренко

МСФЗ для початківців

Відображення відстрочених податків у звітності (c. 17)

У цій публікації ми розглянемо МСБО 12 «Податки на прибуток» з акцентом на практику його застосування в Україні разом з аналізом норм Податкового кодексу України.

Галина Неплюєва

IMHO

Фінансовий ризик та ефект фінансового важеля (c. 28)

Позаяк журнал «Практика МСФЗ» для перших у професії, то й матеріал для перших у професії.
Чому дуже важливий аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств? Спотворення бухгалтерського обліку — явище, яке досить часто трапляється не тільки в Україні, а й за кордоном. Це навмисне або ненавмисне маніпулювання фінансовою звітністю.
Такий тип «креативного обліку» може бути й шахрайством. Компанії, які прагнуть приховати недоліки у своїй роботі, часто намагаються ввести в оману аудиторів, підтасовуючи факти й маніпулюючи даними.
Підтвердження аудиторськими компаніями такої звітності без належного аналізу фінансової діяльності може призвести до негативних наслідків. Керівникам бухгалтерських служб підприємств також треба вміти аналізувати фінансову звітність і робити прогнози.
У цьому матеріалі ми будемо розглядати аналіз і ризики, які пов’язані із зовнішнім фінансуванням компаній.

Микола Марченко

Профпридатність

ОЗ є, амортизації немає: відповідь (c. 37)

Як і обіцяли, у цьому номері публікуємо відповіді на задачу #задача_із_зірочкою № 1.
Дуже дякуємо всім фахівцям, які приєдналися до обговорення. Особливо Олегу Д. за велику кількість варіантів, Вікторії Ч. за нестандартні пропозиції.
У наступному номері чекайте наступну задачу.

Ольга Значкова, Анна Хомюк

Додаткові матеріали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо відображення в податковому обліку витрат на оренду приміщення (c. 11)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 22.11.2023 № 4254/ІПК/99-00-21-02-02

Державна податкова служба України
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку