Журналы

Статьи

Налоговый кредит «двойного назначения»: нелегкий путь от первичного учета до годового перерасчета (c. 5)

Никто не будет спорить, что НДС — не «самый легкий в использовании» налог. Огромное количество нюансов учета, бесконечные изменения в формах и правилах составления НН/РК и налоговой декларации и т. п. Но едва ли не больше всего хлопот у плательщиков-льготников, ведь на их долю выпал учет НДС «повышенной сложности». Даже опытным НДСникам здесь приходится нелегко, что же говорить о новичках!
Давайте пройдем этот путь вместе: от получения права на НК до его распределения и дальнейшего годового перерасчета.

Светлана Куртенок
Годовой перерасчет налога на доходы физлиц (c. 13)

Обязанность проводить ежегодный перерасчет НДФЛ по доходам в виде зарплаты своих работников закреплена в НКУ.
И хотя никаких особых изменений в этом вопросе нет, мы не можем не напомнить правила его проведения. К тому же рекомендуем при проведении годового перерасчета пересмотреть и прочие доходы физлиц и при необходимости исправить ошибки.

Жанна Семенченко
Вносим сведения о месте деятельности ФЛП-единщика (c. 16)

В Реестре плательщиков ЕН указывается место осуществления деятельности единщика. Для фискалов оптимальный вариант — указать конкретный адрес. Но в том-то и дело, что деятельность ФЛП может выходить за границы четырех стен.
О том, как единщику внести информацию в нестандартных ситуациях, расскажем в этой статье.

Ирина Шевчук

Обратная связь

Есть, да не про вашу честь, или Что делать покупателю, если регистрация налоговой накладной приостановлена (c. 19)

Предприятие 15.05.2018 г. получило сырье от поставщика — плательщика НДС. Регистрация НН в ЕРНН была приостановлена. На данный момент поставщик не сделал ничего для разблокировки этой НН.
Каковы наши действия?
В течение какого срока еще можно будет сформировать НК по НДС?

Евгения Волох
Арендная плата за земельные участки коммунальной собственности: бухучет (c. 20)

Предприятие взяло в аренду у сельского совета два участка земли, на которых планирует строить завод.
Как правильно отразить в бухучете платежи по аренде земли, уплаченные во время и после строительства завода?

Евгения Волох, Александра Паненко
Должности две, а работник один: как объединить (c. 22)

На работу в киоск фаст-фуда хотим принять работника, который будет выполнять работу повара и продавца продовольственных товаров одновременно.
Как правильно указать его должность в кадровой документации?

Ирина Долгая, Жанна Семенченко

Дополнительные материалы

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо порядку виправлення помилок, допущених при складанні податкових накладних та розрахунків коригування і реєстрації їх в ЄРПН, які вплинули на значення показника ΣПеревищ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалів:

Государственная фискальная служба Украины
Щодо застосування штрафу при самостійному виправленні помилок в ф. № 1ДФ (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 23.11.2016 р. № 20232/5/99-99-13-01-01-16

Государственная фискальная служба Украины
Щодо ПДВ по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту (c. 36)

Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної податкової накладної?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо складання декількох (двох та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини (c. 37)

Чи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та п.199.1 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо врахування частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях під час заповнення додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ (c. 38)

Чи враховуються з метою здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях при заповненні граф 4 та 5 рядка 3.1 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ, розрахунки коригування до податкових накладних, складені у поточному календарному році, до податкових накладних, складених у попередньому календарному році?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відображення в декларації з ПДВ перерахунку сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 Податкового кодексу України (c. 39)

В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного терміну реєстрації?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету (c. 40)

Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо оподаткування доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи (c. 41)

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

По материалам ЗІР
ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду (c. 42)

Чи застосовується ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу?

Додаток до матеріалу:

Щодо відображання у податковому розрахунку ф. № 1ДФ суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) при проведенні річних перерахунків (c. 43)

Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо алгоритму проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО (c. 44)

Який алгоритм проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО?
(категорія 103.08.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору (c. 45)

Яка відповідальність застосовується до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору?
(категорія 132.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо повернення переплати з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО (c. 46)

Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП (c. 47)

Яка передбачена відповідальність за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП, якщо проведення такого перерахунку є обов’язковим згідно з нормами ПКУ?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо сплати фізичною особою — підприємцем єдиного податку за новою ставкою в більшому розмірі в разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності (c. 48)

З якого звітного (податкового) періоду ФОП — платник ЄП першої або другої групи повинен сплачувати ЄП за новою ставкою в більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?
(категорія 107.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Нюанси заповнення рядка 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (c. 49)

Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП здійснює діяльність у заздалегідь не визначених місцях (торгівля на виставках, ринках тощо)?

Додаток до матеріалу:

По материалам ЗІР
Щодо заповнення рядка 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП провадить діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях (c. 50)

Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП здійснює діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо зазначення в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місця провадження діяльності, якщо ФОП здійснює міжнародні перевезення пасажирів або вантажів (c. 51)

Як зазначити у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місце здійснення діяльності, якщо ФОП здійснює перевезення пасажирів або вантажів по території України (міжнародні перевезення)?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо зазначення ФОП адреси майна, яке здаватимуть в оренду, у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи (c. 52)

Чи необхідно ФОП платнику ЄП, яка здає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде здаватися в оренду?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності за неподання ФОП — платником ЄП заяви для внесення змін до відомостей, які зазначені в реєстрі платників ЄП, у разі зміни місця провадження господарської діяльності (c. 53)

Чи передбачена відповідальність за неподання ФОП — платником ЄП заяви для внесення змін до відомостей, які зазначені у реєстрі платників ЄП (у разі зміни місця провадження господарської діяльності)?
(категорія 107.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо подання пояснень та копій документів у разі зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН (c. 54)

Чи подаються пояснення та копії документів у разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зайво (помилково) складених податкової накладної/розрахунку коригування?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності за нереєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної (c. 55)

Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено і після спливу 365 днів не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи