(комментарий к ИНК ГУ ГНС в Запорожской области от 20.11.2019 г. № 1434/08-01-04-04-12/ІПК)
Тема номера
(комментарий к ИНК ГУ ГНС в Запорожской области от 20.11.2019 г. № 1434/08-01-04-04-12/ІПК)
Документы и комментарии
(комментарий к письму МФУ от 07.11.2019 г. № 35210-01-2/28595)
Анна Хомюк(комментарий к ИНК ГУ ГНС в Запорожской области от 20.11.2019 г. № 1434/08-01-04-04-12/ІПК)
Ирина ШевчукСтатьи
В последнее время все большее значение приобретает так называемая форма № 20-ОПП. С недавних пор без ее подачи фискалы отказываются осуществлять определенные регистрационные действия (скажем, регистрацию акцизного склада или РРО). Более того, ориентируясь на имеющуюся в этой форме информацию, они пытаются оценить реальность той или иной хозяйственной операции или даже деятельности субъекта хозяйствования в целом. Поэтому пренебрегать этим документом никак нельзя! Традиционно больше всего вопросов о подаче формы № 20-ОПП возникает при арендных отношениях.
В сегодняшней статье рассмотрим, каким образом, в какие сроки и в какой контролирующий орган должны ее подавать стороны договора аренды.
В последнее время в Украине получил широкое распространение такой вид предпринимательской деятельности, как вендинг. Для начала вендинговой деятельности не требуется крупных инвестиций и каких-то чрезвычайных специфических навыков и умений или привлечения значительного количества наемных работников. Именно поэтому такая деятельность привлекает к себе внимание новичков в бизнесе, которые в подавляющем большинстве случаев желают выбрать упрощенный режим налогообложения, учета и отчетности, т. е. стать плательщиками ЕН.
Но могут ли плательщики ЕН заниматься вендингом? Если да, то единщикам какой группы ЕН это разрешено? И есть ли при этом какие-либо ограничения и важные моменты, на которые следует обращать внимание? С какими же особенностями налогового учета сталкиваются при осуществлении вендинговой деятельности плательщики ЕН?
Ответы на все эти вопросы вы найдете в предлагаемой статье.
Судебная практика
Раздачи рекламных материалов, например каталогов, брошюр и т. п., всегда были под прицелом фискального ведомства.
Последняя судебная практика свидетельствует о лояльности судов к субъектам хозяйствования.
Посмотрим, что сказала Фемида.
Недостаточно иметь право на бюджетное возмещение НДС, чтобы беспрепятственно его получить. Здесь нужно приложить определенные усилия. А иногда помочь плательщику вернуть средства способен лишь суд.
Интересно, что при просрочке осуществления бюджетного возмещения плательщик может побороться за взыскание из бюджета пени.
Обратная связь
Предприятие осуществляет розничную торговлю. Мы составили НН по ежедневным итогам операций и отправили на регистрацию в ЕРНН. Однако поскольку в течение определенного периода времени квитанция из ЕРНН получена не была, мы отправили на регистрацию еще одну такую же налоговую накладную, однако с другим порядковым номером. В итоге были зарегистрированы обе НН.
Как исправить ситуацию?
Дополнительные материалы
Министерство финансов Украины
Письмо от 07.11.2019 г. № 35210-01-2/28595
Приложение к материалу:
Главное управление Государственной налоговой службы в Запорожской области
Индивидуальная налоговая консультация от 20.11.2019 г. № 1434/08-01-04-04-12/ІПК
Приложение к материалу:
В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП та з якої дати визначається 10 — денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) ЮО, ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи подає СГ — власник нерухомого майна повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі надання в орендучастини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів)?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП ЮО, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок заповнення відповідних граф розд. 3 повідомлення за формою № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо у довіднику відсутні відповідні типи об’єкта оподаткування або немає об’єктів оподаткування, які підходять за призначенням (наприклад немає житлового або нежитлового приміщення, ОСББ, надання послуг платникам тощо)?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Де в ЕК для заповнення графи 5 повідомлення за формою № 20-ОПП можна переглянути відомості про об’єкти оподаткування, у тому числі про ідентифікатор об’єкта оподаткування, присвоєний органом ДПС, код ознаки надання інформації, стан та вид права на такий об’єкт?
(категорія 116.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як заповнюються графи 6 — 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування» та 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, у разі придбання/оренди земельної ділянки (нерухомого майна), які знаходяться за межами населеного пункту та не мають адреси місцезнаходження?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді платники податків подають заяви за ф. № 1-ОПП, за ф. № 17-ОПП та повідомлення за ф. № 20-ОПП?
(категорія 119.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право СГ надіслати в електронній формі документи, які передбачено порядком обліку платниківподатків (ф. № 1-ОПП, № 5-ОПП, № 8-ОПП, № 17-ОПП, № 20-ОПП) та Повідомлення про відкриття/закриття рахунка платника податків у фінансовій установі через «Єдине вікно подання електронної звітності» або «ЕК»?
(категорія 119.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право СГ надіслати поштою документи, які передбачено порядком обліку платників податків (ф. № 1-ОПП, 1-РПП, 5-ОПП, 8-ОПП, 17-ОПП, 20-ОПП)?
(категорія 116.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єктиоподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням?
(категорія 116.12 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право ФОП платник ЄП першої групи, яка здійснює перукарські послуги, надавати послуги маниікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу?
(категорія 107.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з безоплатної передачі товарів/послуг (в т.ч. для проведення маркетингових/рекламних заходів)?
(категорія 101.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право платник ПДВ змінити раніше обраний напрямок зарахування від’ємного значення суми ПДВ до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку на напрямок зарахування до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду або змінити напрямок узгодженого бюджетного відшкодування та за якою формою?
(категорія 101.25 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок нарахування пені на суму простроченого бюджетного відшкодування згідно із п.200.23 ст.200 ПКУ та механізм її виплати платнику податку?
(категорія 101.25 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
По материалам ЗІРЯкий порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної за щоденними підсумками операцій, складеної без факту здійснення господарської операції та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
По материалам ЗІР