(комментарий к письму ГФСУ от 20.07.2018 г. № 24188/6/99-99-14-05-01-15)
Тема номера
(комментарий к письму ГФСУ от 20.07.2018 г. № 24188/6/99-99-14-05-01-15)
Документы и комментарии
(комментарий к письму ГФСУ от 20.07.2018 г. № 24188/6/99-99-14-05-01-15)
Ирина ШевчукСтатьи
Одним из наиболее интересных явлений контрольно-проверочной деятельности налоговиков являются камеральные проверки. Налогоплательщики обычно не очень четко ориентируются в тонкостях проведения таких проверок. И зря! Ведь камеральная проверка может принести не меньше неприятностей, чем документальная. Чтобы защититься, крайне важно понимать: что может быть предметом камеральной проверки, в какие сроки фискалы должны ее провести и какую процедуру они должны при этом соблюдать.
Светлана КуртенокПлательщикам ЕН нужно помнить о соблюдении условий, которые обязательны для того, чтобы оставаться на упрощенной системе. В случае их несоблюдения единщикам придется перейти на общую систему, а в некоторых случаях — заплатить единый налог по повышенной ставке. Кроме того, есть и специальные штрафы за неуплату единого налога.
Подробнее о последствиях «единоналожных» нарушений вы узнаете из этой статьи.
Сельскохозяйственное предприятие — плательщик ЕН группы 4 решило расширить размер имеющихся у него посевных площадей. Поэтому в августе 2018 года оно заключило с физическим лицом договор аренды земли, расположенной по местонахождению предприятия (т. е. там, где и другие земли, принадлежащие и арендуемые аграрием).
Нужно ли в данном случае уточнять размер ЕН? Если да, то как это сделать?
Обратная связь
Работник едет в заграничную командировку (в одну из стран еврозоны). Обычно аванс на командировку мы перечисляем на личные банковские карточки работников.
Можем ли мы выдать аванс на заграничную командировку в гривнях (зачислив его на личную карточку работника)?
Предприятие — плательщик ЕН группы 3 в марте 2018 года несвоевременно уплатило доначисленную по результатам документальной проверки сумму ЕН. Такая задержка стоила нам штрафа по ст. 126 НКУ, который мы уплатили вовремя. Однако теперь оказалось, что налоговики начислили не только штраф, но еще и пеню (о которой предприятие никто не уведомил). Сумму начисленной пени мы уплатили только в сентябре текущего года.
Повлияет ли эта ситуация на нахождение предприятия на упрощенной системе налогообложения?
Справочник бухгалтера и ФЛП
Все давно привыкли, что налоговая декларация, расчет или отчет (далее — налоговая декларация) должны иметь определенный признак: «Звітна», «Звітна нова» или «Уточнююча». Такой признак налогоплательщики присваивают самостоятельно путем проставления в специальном поле налоговой декларации соответствующей отметки. Однако есть еще один признак — «Історія подання». Его присваивают исключительно налоговики.
Предлагаем вспомнить, какой именно признак получает налоговая декларация в определенных случаях.
Дополнительные материалы
Государственная фискальная служба Украины
Письмо от 20.07.2018 г. № 24188/6/99-99-14-05-01-15
Документ к материалу:
Министерство юстиции Украины
Письмо от 13.02.2012 г. № 54-0-2-12/7.2
Які документи підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів з метою не нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за наслідками такого знищення?
(категорія 101.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Що таке товарний чек та які обов’язкові реквізити він повинен містити?
(категорія 109.10 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи необхідно ФОП — платникам ЄП зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за незабезпечення їх зберігання?
(категорія 107.11 ЗІР; відповідь діяла до 15.08.2018 р.)
Додаток до матеріалів:
У який термін призначається камеральна перевірка у разі несвоєчасної сплати податкового зобов’язання за результатами поданої декларації?
(категорія 136.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка перевірка проводиться та у які строки у разі неподання або несвоєчасного подання СГ податкових декларацій (розрахунків)?
(категорія 136.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи проводиться камеральна перевірка звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та який термін її проведення?
(категорія 115.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право державна податкова інспекція як територіальний орган ДФС здійснювати камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) і фактичні перевірки платників податків?
(категорія 136.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином має бути вручений акт камеральної перевірки поштою або особисто платнику податків в контролюючому органі?
(категорія 136.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право платник податків подати уточнюючу декларацію (розрахунок) під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки, якщо він не отримав акт про проведення такої перевірки?
(категорія 135.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Які наслідки виникають у разі виявлення контролюючим органом розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних Єдиного реєстру податкових накладних?
(категорія 101.27 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
З якого періоду ФОП — платник ЄП першої чи другої групи зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів в разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування (з наступного кварталу чи року)?
(категорія 107.10 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП наявність податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив податкові зобов’язання такій особі як не СГ?
(категорія 107.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи нараховується пеня у разі несвоєчасної сплати ЄП ФОП?
(категорія 107.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Які податкові декларації необхідно подати платнику ЄП четвертої групи у разі зміни протягом року площ сільськогосподарських угідь або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на них права власності або користування, а також у разі самостійного виправлення помилок та які відмітки зазначаються у рядку 1 загальної частини нової або уточнюючої загальної податкової декларації?
(категорія 108.02.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Протягом якого строку ФОП — платник ЄП повинен сплатити податковий борг для уникнення анулювання реєстрації платником ЄП?
(категорія 107.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
У яких випадках та у які строки контролюючий орган має право анулювати реєстрацію ФОП як платника ЄП?
(категорія 107.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів: