Журналы

Плательщик единого налога

Плательщик единого налога 09.04.2018

14

Тема номера


Собственные средства на счете ФЛП-единщика: быть или не быть доходу

Очень часто ФЛП-единщики для полноценного осуществления деятельности прибегают к пополнению текущего счета собственными средствами.
И все вроде бы хорошо, но возникает вопрос: не расценят ли такие средства как доход? Посмотрим, что об этом говорят суды.

Документы и комментарии

Реализация горючего: изменились формы расчетных документов (c. 4)

(комментарий к приказу МФУ «О внесении изменений в Положение о форме и содержании расчетных документов» от 19.02.2018 г. № 288)

Оксана Хмелевская

Статьи

П(С)БУ: учетная политика (c. 9)

Учетная политика — довольно любопытный бухгалтерский феномен. Уверенно отнести тот или иной бухгалтерский вопрос к сфере учетной политики можно далеко не всегда.
Как разграничить учетную политику и учетную оценку? Это сегодня и обсудим.

Иван Чалый
Возврат переплаты из бюджета: миссия выполнима (c. 15)

Налогоплательщики достаточно часто платят в бюджет лишнее. Иногда это происходит из-за собственных ошибок, а иногда сознательно: чтобы угодить фискалам или «перестраховаться» и пр. В любом случае жаль терять деньги, а вот вернуть их назад или воспользоваться ими другим способом — настоящее искусство. Ведь фискалы с удовольствием берут, но очень неохотно возвращают. Поэтому надо действовать грамотно, чтобы не оставлять им места для маневра.

Светлана Куртенок
Формирование уставного капитала ООО в новых условиях (c. 21)

В прошлом номере нашей газеты в материале «Деятельность ООО и ОДО в свете нового Закона» («ПЕН», № 13/2018, с. 5) мы рассмотрели основные изменения, которые скоро вступят в силу для таких видов хозобществ.
В этом материале мы углубимся в новый порядок формирования уставного капитала ООО1 и ОДО2. Безусловно, будем обращать внимание и на пока еще действующие правила, установленные Законом о хозобществах3, чтобы четче был виден контраст.

Закон Украины «О хозяйственных обществах» от 19.09.1991 г. № 1576-XII.
Общество с ограниченной ответственностью.
Общество с дополнительной ответственностью.
Жанна Семенченко
Регистрация расчета корректировки: «моя попытка № 5» (c. 27)

В последнее время плательщики НДС столкнулись с повальными проблемами при регистрации РК. Сейчас стало понятно, куда ветер дует. Фискалы решили разработать свой «единственно верный» подход к заполнению раздела Б РК. По этому поводу они даже разместили в ЗIР «рецепт счастья», как по-новому изменить в НН количество, цену и номенклатуру.
Посмотрим, что нам предлагают.

Анна Хомюк

Судебная практика

Собственные средства на счете ФЛП-единщика: быть или не быть доходу (c. 6)

Очень часто ФЛП-единщики для полноценного осуществления деятельности прибегают к пополнению текущего счета собственными средствами.
И все вроде бы хорошо, но возникает вопрос: не расценят ли такие средства как доход? Посмотрим, что об этом говорят суды.

Анна Хомюк

Обратная связь

НДС: как подтвердить бюджетную оплату (c. 30)

Наше предприятие — плательщик НДС иногда работает с бюджетниками.
Каким образом для применения кассового метода по НДС мы можем подтвердить, что наши покупатели осуществляют оплату за счет бюджетных средств?

Влада Карпова
Как ФЛП-единщику, зарегистрированному в середине месяца, платить ЕСВ (c. 31)

Физическое лицо 15.03.2018 г. осуществило государственную регистрацию и стало ФЛП. Вместе с этим госрегистратору было подано заявление о выборе упрощенной системы налогообложения (группа 3), которое затем передается в орган фискальной службы.
Нужно ли такому ФЛП-«новичку» уплачивать ЕСВ за март 2018 года?
Если нужно, то учитывается ли то, что он получал предпринимательские доходы только часть месяца, а до госрегистрации доходов в марте 2018 года не было?

Оксана Хмелевская

Дополнительные материалы

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо визначення кількості порушень у разі використання РРО без режиму попереднього програмування найменування цін товарів (c. 34)

Як визначаться кількість порушень у разі використання РРО без режиму попереднього програмування найменування цін товарів (незалежно від номенклатури) і недотримання обліку їх кількості та яка відповідальність застосовується до платника податків у разі виявлення контролюючим органом таких порушень?
(категорія 109.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП у разі внесення власних коштів на розрахунковий рахунок, який відкрито для провадження підприємницької діяльності (c. 35)

Чи включаються до доходу ФОП — платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?
(категорія 107.04 ЗІР; відповідь діяла до 21.12.2017 р.)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо виникнення доходу ФОП — платника ЄП в разі внесення доходу, отриманого готівкою від продажу товарів (робіт, послуг), на розрахунковий рахунок (c. 36)

Чи включається повторно до доходу ФОП — платника ЄП сума доходу, отримана в готівці від продажу товарів (робіт, послуг), відображена в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат), при внесенні її на розрахунковий рахунок?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо терміну та періоду, за який СГ надає акт звірення розрахунків за податками, зборами та ЄВ (c. 37)

В який термін та за який період СГ надається акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені, крім ЄВ (c. 38)

До якого контролюючого органу необхідно подавати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені, крім ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо подання заяви на повернення коштів у разі помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань не за місцем перебування на податковому обліку (c. 39)

До якого контролюючого органу повинен подати заяву СГ повернення коштів у разі помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань не за місцем перебування на податковому обліку?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо списання помилково та/або надміру сплачених сум податків (зборів), які обліковуються в ІКП понад 1095 днів і на повернення яких платники не подали заяви (c. 40)

Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо повернення податковим агентом або врахування в рахунок сплати наступних платежів суми надміру сплаченого ПДФО (c. 41)

Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Як податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого військового збору (c. 42)

Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого військового збору?
(категорія 132.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань з податків і зборів в рахунок погашення боргу зі сплати єдиного внеску неможливо (c. 43)

Чи має право СГ у заяві на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків та зборів зазначити як напрямок перерахування коштів погашення заборгованості з ЄВ?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо повернення надміру сплачених коштів платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в контролюючому органі (c. 44)

Чи можуть бути повернені надміру сплачені кошти платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в контролюючому органі?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо відповідальності працівників контролюючих органів у разі порушення термінів передання Державному казначейству України висновків про повернення платнику податків відповідних сум коштів із бюджету (c. 45)

Чи притягуються до відповідальності працівники контролюючих органів у разі порушення термінів передачі Державному казначейству України висновків про повернення платнику податків відповідних сум коштів з бюджету?
(категорія 135.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо порядку подання фізичною особою (у т. ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану (c. 46)

Який порядок подання ФО (в т. ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?
(категорія 103.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Про обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене в розмірі 50000 грн на внески до статутного фонду (c. 47)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн. на внески до статутного фонду?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Про податковий кредит щодо отриманих основних засобів як внеску до статутного фонду від засновника — платника ПДВ (c. 48)

Чи виникає у платника податку на додану вартість податковий кредит щодо отриманих основних засобів у якості внеску до статутного фонду від засновника — платника податку на додану вартість та чи буде виникати податковий кредит у такого засновника при поверненні йому основних засобів у разі виходу із складу засновників?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо ПДВ за операцією із внесення платником податку ОЗ до статутного фонду іншої ЮО (c. 49)

Чи оподатковується ПДВ операція із внесення платником податку ОЗ до статутного фонду іншої ЮО?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо ПДВ за операцією із внесення ФО рухомого/нерухомого майна до статутного фонду ЮО в обмін на корпоративні права (c. 50)

Чи є об`єктом оподаткування ПДВ операція із внесення ФО рухомого/нерухомого майна до статутного фонду ЮО в обмін на корпоративні права?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо ПДВ за операцією з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права (c. 51)

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо заборони здійснювати операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої ЮО в обмін на корпоративні права (c. 52)

Чи може ЮО — платник ЄП третьої групи здійснювати операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої ЮО в обмін на корпоративні права?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо оподаткування доходу, отриманого ФО від продажу протягом звітного (податкового) року другого об’єкта житлової нерухомості (квартири), якщо перший об’єкт (квартира) була внесена ФО (власником) до статутного фонду ЮО (c. 53)

Яким чином оподатковується ПДФО, отриманий ФО від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту житлової нерухомості (квартири) у разі якщо перший об’єкт (квартира) була внесена ФО (власником) до статутного фонду ЮО?
(категорія 103.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної в разі виправлення кількісних та/або вартісних показників (c. 54)

Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у разі виправлення кількісних та/або вартісних показників?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо дати отримання права на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти (c. 55)

За якою датою виникає право на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо документів, які розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів надають з метою підтвердження реєстрації зобов’язань та оплати рахунків за бюджетні кошти (c. 56)

Який перелік документів надається розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів з метою підтвердження реєстрації зобов’язань та оплати рахунків за бюджетні кошти?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо звільнення ФОП від сплати ЄВ за себе, якщо вона набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю (c. 57)

З якого періоду ФОП звільняється від сплати ЄВ за себе, якщо вона набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи