Журнали

Практика МСФЗ 26 червня, 2023
6-7
І
Інвестиції та спільна діяльність

Серед найпоширеніших варіантів залучати інвестиції є договори про концесію та договори про спільну діяльність. Ми не будемо зупинятися на договорах про концесію та суперечливості Закону України «Про концесію» та Тлумачення КТМФЗ 12 «Угоди про концесію послуг», а також ПКТ-29 «Угоди про концесію послуг: розкриття інформації».
Цій темі присвячено матеріали в журналі «Практика МСФЗ» «Концесія по-українськи та МСФЗ: де правда?» (№ 1, 2020), «Укрконцесія: Закон vs КТМФЗ» (№ 12, 2019).
Як показує практика, ці розбіжності не сприяють залученню інвестицій, зокрема закордонних, як у довоєнний період, так і тепер.

Також зауважимо, що для державних підприємств передання в оренду основних засобів не привабливе, бо значну частку орендних платежів перераховують у бюджет.
Зупинимося на договорах про спільну діяльність, які також не знайшли широкого поширення через тиск, який створюють перевіряльники, перевіряючи спільну діяльність. Спільній діяльності в Україні присвячено главу 77 «Спільна діяльність» ЦКУ, розділи ПКУ та інші законодавчі й нормативні акти.

-A
A+

№ 6-7, 2023  (с. 28)
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку