Журнали

Практика МСФЗ 22 квітня, 2019
4
О
Облікова політика: вплив РПД

Про те, що вітчизняний Мінфін самоусунувся від тлумачення правил застосування МСФЗ, ми вже писали1. Спеціалісти цього держоргану запропонували українським головбухам звертатися до Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності (далі — Комітет), який є уповноваженим органом Ради з МСБО. Комітет, дійсно, опрацьовує конкретні запити щодо проблем застосування МСФЗ. Після аналізу цих запитів він може вирішити затвердити окреме Тлумачення щодо певного питання2. Також Комітет може звернутися до Ради з пропозицією внести зміни до чинних стандартів з метою уточнення чи пояснення тих чи інших питань. Якщо ж члени Комітету вирішать, що відповідь на питання, порушене в запиті, вже міститься в чинних стандартах, вони ухвалюють так звані рішення з порядку денного3(РПД), які фактично є офіційними роз’ясненнями суті чинних МСФЗ.  Як головбуху слід ставитись до таких РПД?

Див. коментар «Лондон нам у поміч» до листа МФУ від 24.09.2018 р. № 35210-06-5/24914 // «Практика МСФЗ», № 1/2019, с. 4.

Такі тлумачення називають КТМФЗ (IFRIC). Вони мають силу стандарту.

Аgenda decisions.
-A
A+

№ 4, 2019  (с. 33)

Архив номеров

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку