Журнали

Практика МСФЗ 29 травня, 2023
5
«

«Невдачі ускладнюють шлях, але вони не мають зупиняти вас»

Українці продовжують дивувати світ своїми талантами та наполегливістю в усіх сферах суспільного життя. Ліза Ваткіна склала іспит АССА — Strategic Business Reporting із найвищим балом в Україні та увійшла до 20 найкращих у світі. Пані Ліза працює над проєктом, що пов’язаний з розробленням і запуском міжнародної платіжної системи R360 в Україні, а також веде облік оператора системи у Великій Британії. Вона люб’язно погодилася поділитись із читачами історією свого шляху з АССА.

-A
A+

Ліза Ваткіна, фінансова консультантка
 

Чому ви вирішили отримати кваліфікацію АССА? Як почався цей шлях?

Л. В.: У мене вже були за плечима вища економічна освіта в Україні, кваліфікація з управлінського обліку СМА та кар’єра фінансової директорки в минулому, але після того як пішла з GoodWine, я відійшла від фінансової професії та багато років працювала у сфері IT. Після народження другої дитини вирішила повернутися до своєї основної спеціальності. Звичайно, потрібні були вже сучасні професійні знання та підтвердження моїх навичок.

Спочатку я прийшла на курс із МСФЗ в Академії бізнесу E&Y, після курсу відразу почала готуватися до ДипІФР. Моя менторка й викладачка академії Олена Любящева помітила мою мотивацію та відмінний результат на іспиті (88 балів) і подала ідею отримати повну кваліфікацію АССА. Її підтримка, а також згодом і допомога керівниці компанії АТС Україна Наталії Маляр дали мені змогу розібратися в початкових вимогах кваліфікації та сформувати свій екзаменаційний план (на деякі іспити можна було взяти exemptions, але я вирішила опанувати весь матеріал від початку).

Який іспит можна назвати найскладнішим?

Л. В.: Кожний іспит по-своєму складний, але від мене найбільших ресурсів потребувала підготовка до іспиту Strategic Business Leader (SBL). Він вимагає широких знань у галузі теорій лідерства, управління організаціями, ризик менеджменту, культурних та етичних аспектів і вміння формувати та формулювати на цій основі професійні судження на стратегічному рівні. Я почала підготовку за 3 місяці до іспиту, але через війну екзаменаційну сесію скасували. Після того як початковий шок унаслідок біженства минув, я повернулася до підготовки завдяки Kaplan і Learnsignal, які надали доступ до своїх відеокурсів українським студентам безкоштовно. Проте дотримання плану навчання з кваліфікації АССА під час війни додавало відчуття стабільності й опори.

Останній іспит АССА — Strategic Business Reporting ви склали з найвищим балом в Україні та увійшли до 20 найкращих у світі. Що допомогло досягти такого високого результату?

Л. В.: Сам собою це дуже складний іспит, адже в ньому перевіряють не лише технічні знання МСФЗ та розуміння економічної суті тих або інших транзакцій, а й уміння враховувати інші аспекти бізнесу, наприклад інтереси стейкголдерів, етику тощо, під час формування професійних бухгалтерських суджень.

Успішно скласти іспит мені допомогло те, що я витратила достатньо часу й кілька разів опанувала курс — у друкованій формі та онлайн, а до того складала ДипІФР і фінансовий облік. Також це був останній серед іспитів стратегічного рівня, тому вміння писати есе було вже відпрацьовано.

Чи можете ви сказати, що кваліфікація АССА дійсно допомагає в кар’єрному розвитку? Яких корисних навичок ви набули протягом навчання?

Л. В.: Кваліфікація АССА визнана в усьому світі та є універсальним стандартом і відзнакою професіоналів у сфері фінансового обліку. Вона дуже затребувана в роботодавців, і в цьому можна легко переконатися, переглянувши вакансії міжнародних компаній, що працюють в Україні. А перемога на іспиті може стати у пригоді під час побудови персонального бренду, завдяки освітленню результатів у соціальних мережах вас помітять потенційні клієнти або роботодавці. Особисто я так отримала чимало оферів.

Стосовно навичок, яких я набула протягом навчання, то на додачу до технічних навичок, що їх вимагає програма навчання, я розвинула здатність формулювати обґрунтовані професійні судження на основі бізнес-кейсу та етичних викликів, які він може містити в собі, а також будувати фінансові моделі в умовах дуже жорстких обмежень часу.

Які поради ви можете надати нинішнім і майбутнім студентам АССА?

Л. В.: Моя порада нинішнім і майбутнім студентам АССА, особливо тим, хто зазнав невдачі на минулих іспитах, — зберігайте стійкість. Невдачі ускладнюють шлях, але вони не мають зупиняти вас. Кваліфікація АССА — це марафон, а не спринт. Він потребує самовіддачі та віри в себе. Ви маєте бути готовими докласти зусиль і витратити достатньо часу. Джоко Віллінк казав: «Короткий шлях — це брехня. Хитрощами нікуди не дістанешся… Простого шляху не існує. Є лише тяжка праця, пізні вечори, ранні ранки, практика, тренування, повторення, навчання, піт, кров, труд, невдачі та дисципліна».

Звичайно, вивчення англійської на рівні, достатньому для складання іспитів стратегічного рівня, саме собою може бути челенджем для багатьох українців, тож варто додатково приділити увагу розвитку мовних навичок: вони будуть корисні і в інших сферах, адже англійська — сучасна мова міжнародного бізнесу.

І хоча немає коротких шляхів до успіху, кожен челендж, який ми витримуємо, наближає до мети. Тому дотримуйтеся програми, запропонованої вашим навчальним центром, і залишайтеся сфокусованими. Цініть час, який ви присвячуєте навчанню, адже отримання кваліфікації — це не тільки про складання іспитів або розвиток певних технічних навичок і знань, а й про стійкість та особистий розвиток.

№ 5, 2023  (с. 13)
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку