Журнали

Місцева рада

Місцева рада 28.03.2022

3

Тема номера


Застосування норм БКУ в умовах воєнного стану: розглядаємо законодавчі зміни

(коментар до Закону України «Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України» від 15.03.2022 р. № 2134-IX)

Документи та коментарi

Застосування норм БКУ в умовах воєнного стану: розглядаємо законодавчі зміни (c. 10)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України» від 15.03.2022 р. № 2134-IX)

Людмила Линник
Щодо регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану (c. 13)

Роз’яснення ДРСУ від 10.03.2022 р.

Державна регуляторна служба України

Статтi

Податкова реформа, або Як змінилися доходи місцевого бюджету у воєнний час? (c. 15)

Щоб відновити економіку, керівництво країни взяло курс на її лібералізацію. Одним з інструментів стало зменшення податкового навантаження та право відтермінувати обов’язкові платежі. Платникам податку ці пільги вкрай сприятливі, але для місцевих бюджетів це означає лише втрату частини доходів та нестабільне надходження іншої їх частини. Щоби скоригувати свої очікування, пропонуємо до уваги огляд відповідних податкових новацій щодо джерел наповнення місцевих бюджетів.

Любов Крута
Строковий договір в ОМС на час відсутності основного працівника: можна чи ні в умовах воєнного стану? (c. 18)

Воєнний стан, навіть у тих регіонах, де не проводяться активні бойові дії, вплинув на життя громадян. Жінки, що мають дітей і ставлять у пріоритет їхнє майбутнє, подекуди емігрували з країни. Багато чоловіків пішли до лав ЗСУ чи вступили в тероборону. Тож і перші, і другі, незалежно від того, є вони посадовими особами чи ні, тимчасово можуть не виконувати свої основні трудові обов’язки. Водночас органи місцевого самоврядування (далі — ОМС) здебільшого продовжують працювати та забезпечувати життєдіяльність громад. Тож не виключено, що потреба в людському ресурсі у них залишається. У зв’язку з цим нещодавно на офіційному сайті НАДС з’явилось коротке повідомлення-роз’яснення щодо можливості прийняття на місця тимчасово відсутніх посадових осіб працівників за строковим трудовим договором. Як це зробити, розповімо далі детальніше.
Роз’яснення НАДС від 21.03.2022 р.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Майнові паї: як довго ОМС має зберігати документи щодо розформованих КСП (c. 21)

В сільській раді знаходяться справи колективних сільськогосподарських підприємств (далі — КСП) для видачі майнових сертифікатів їх учасникам, книга їх обліку. Частина майна цих підприємств вже була свого часу розподілена ще на початку 2000-х рр., але окремі учасники КСП так і не звернулись за отриманням сертифікатів. Чи потрібно надалі зберігати ці справи, книгу обліку? Чи може є строк давності, щоб їх списати з обліку?

Максим Хребто
Начальник управління освіти в ОМС: які кваліфікаційні вимоги? (c. 23)

В міській раді є вакантна посада начальника управління освіти. Які кваліфікаційні вимоги встановити до претендентів на посаду? Чи є обов’язковою освіта відповідного професійного спрямування для кандидата та чи має значення сфера його попередньої роботи?
(лист НАДС від 19.11.2021 р. № 8492/13-21)

Наталія Алейнікова
Договір оренди за 1 грн: чи буде ПДВ, якщо балансоутримувач — платник ПДВ, а орендодавець — ні? (c. 27)

Наша міська рада (неплатник ПДВ) є орендодавцем нерухомого майна. Орендар є пільговиком — згідно з місцевою методикою розрахунку орендної плати річна орендна плата для нього становить 1 грн. А балансоутримувачем такого майна є заклад охорони здоров’я — комунальне некомерційне підприємство (КНП), яке є платником ПДВ. Чи має КНП нараховувати ПДВ на орендну плату в розмірі 1 грн?

Любов Крута
Працівника, який працює за строковим трудовим договором, мобілізовано. Коли його можна звільнити? (c. 30)

Зараз непростий воєнний час. Багатьом чоловікам і жінкам довелося взяти до рук зброю для захисту країни від окупанта. Тобто вступити на військову службу, полишивши основне місце роботи. Втім, слід зауважити, що трудове законодавство містить певні гарантії для таких працівників — за ними зберігається посада, місце роботи і середній заробіток. У цьому матеріалі на прикладі постанови КЦС ВП від 28.03.2018 р. у справі № 761/8873/16-ц розглянемо застосування гарантій для працівників, з якими укладено строкові трудові договори. А також окремо нагадаємо особливості для виборних посад в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС).

Людмила Линник

Додатковi матерiали

Щодо позачергової атестації посадових осіб місцевого самоврядування (c. 6)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 19.01.2022 р. № 305/10.3-22
​Додаток до матеріалу:

Національне агентство України з питань державної служби
Інформуємо щодо можливості призначити працівника на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (c. 19)

Національне агентство України з питань державної служби
Роз’яснення від 21.03.2022 р.
Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Щодо призначення на посади в орган місцевого самоврядування (c. 25)

Національне агентство України з питань державної служби
Лист від 19.11.2021 р. № 8492/13-21
​Додаток до матеріалу:

Національне агентство України з питань державної служби
Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку